Brilantní Pepe dotáhl Porto k postupu. Vymazal i Ronalda, chválil ho Rio Ferdinand

Čas 10. 03. 2021, 11:30 | Autor podvinho | Zdrojsquawka.com
Stoper Pepe v dresu Portugalska

Pořád umí. I ve svých 38 letech. Bývalý obránce Realu Madrid Pepe, který nyní hájí barvy Porta, to naposledy dokázal v úterní utkání Ligy mistrů proti Juventusu. Právě on byl hlavním strůjcem nečekaného postupu portugalského klubu.

Pepe působil v Realu Madrid od roku 2007 až do konce sezony 2016/2017. Dlouho patřil mezi klíčové hráče mužstva. V posledních letech už byl sice odsunut na pozici třetího stopera za Sergiem Ramosem a Raphaëlem Varanem, svou kvalitu si ovšem stále udržoval. A to platí dodnes.

Portugalec kroutí již druhou sezonu v týmu FC Porto, se kterým v minulém ročníku oslavil zisk mistrovského titulu. Letos to sice na ligový triumf nevypadá, portugalský klub ale zase sbírá úspěchy v Lize mistrů. V osmifinále totiž vyřadil favorizovaný Juventus. A z velké části za to vděčí Pepemu.

V odvetě, která se hrála v úterý, byl totiž stoper Porta dominantní. V utkání, kde hrál jeho tým od 54. minuty o deseti a které došlo až do prodloužení, zaznamenal neuvěřitelný počet 18 clearances (odkopnutí míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou). Byl v tom o parník nejlepší.

Pepe navíc dokázal přidat další cenné statistiky jako bloky, odebrání míče a vyhrané osobní souboje. Prostě fantastický komplexní výkon. Když už to vypadalo, že domácí Chiesa utkání rozhodne, byl tu opět Pepe, který zabránil skvělým obranným zákrokem takřka jistému gólu.

Po konci prodloužení tak mohlo Porto slavit. Přestože prohrálo v Turíně 2:3, díky domácí výhře 2:1 postoupilo. Pepe a spol. dokázali mimo jiné zastavit další bývalé hráče Realu Madrid Cristiana Ronalda a Álvara Moratu. Ani jeden ve dvojzápase neskóroval.

Není divu, že na osmatřicetiletého stopera pršela po utkání obrovská chvála ze všech možných stran. „Pepe byl brilantní. Pokud bych byl dnes fotbalovým trenérem, jeho sestřih z toho utkání bych pouštěl všem hráčům mého klubu na videu,“ vysekl Portugalci poklonu bývalý vynikající stoper Rio Ferdinand.