Dnes se losuje Liga mistrů. Po DEVÍTI letech není v osudí Real Madrid

Čas 15. 03. 2019, 08:46 | Autor podvinho
Real Madrid prožil v Lize mistrů mnoho úspěchů
Real Madrid prožil v Lize mistrů mnoho úspěchů

Real Madrid chybí ve čtvrtfinále Ligy mistrů, a přesto dnešní los může naplňovat věrné fanoušky hrdostí a snad i pýchou. Nechápete? Tak čtěte dál.

Jasně, Real Madrid prožil letos bídnou sezonu. Domácí debakl 1:4 s Ajaxem byl hořkou třešničkou na už tak pěkně hnusném dortu. Jakoby ho pekla Rachel z Přátel se slepenými stránkami v kuchařce.

Jenže každá série jednou končí. A ta v podání Bílého baletu byla naprosto úchvatná. Za všechno hovoří jeden fakt - dnešní losování bude po 9 letech bez Realu Madrid. To už je opravdu něco.

Naposledy totiž madridský kolos vypadl dříve než v semifinále, po kterém již los logicky neprobíhá, v březnu roku 2010. Pod vedením Manuela Pellegriniho nestačil rovněž v osmifinále na Olympique Lyon.

A pak už začala nová éra, kterou zahájil José Mourinho. Real došel pod Portugalcovým vedením třikrát do semifinále slavné soutěže, finále si bohužel ale nikdy nezahrál.

To přišlo až pod Carlem Ancelottim - La Décima v jeho první sezoně. Rok na to přišlo nešťastné semifinále proti Juventusu. A následovaly tři výhry v řadě pod taktovkou Zinedina Zidana.

Až v roce 2019, tedy po devíti letech, dokázal někdo vyřadit Real Madrid dříve než v semifinále Ligy mistrů. Proto si dnešní los nemůžeme užít tak, jako dřív. Hrdost ale převládá. Hala Madrid y Nada Mas!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!