Isco: Vyhráváme tak snadno, prezidente. En el Corazón de la Decimotercera je venku

Čas 18. 09. 2018, 15:10 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Isco s Decimotercerou
Isco s Decimotercerou

Real Madrid TV zveřejnila dokument „En el corazón de la Decimotercera“, pojednávací o dnech krátce před, během a po finále loňského ročníku Ligy mistrů. Klubová televize jej vysílá prozatím na španělské verzi. Později by se měl objevit i na anglické, a ke zhlédnutí by měl být i v aplikaci Real Madrid. Co během a po finále pronesli někteří hráči?

V kabině nejvíce žertoval hlavně Isco, který nejprve pronesl směrem k Florentinu Pérezovi: „Co víc chtít, než vyhrát Ligu mistrů bez utrpení. Prezi, jak jednoduše to děláme. Máme další!

Záložník Los Blancos poté prohodil pár slov i s legendou Realu Madrid Roberto Carlosem: „Roberto, příteli, chtěl bych teď vyhrát Copa del Rey. Už mám tolik vítězství v Lize mistrů… Tolik… Teď chci vyhrát Copa del Rey, zvlášť když máme nového krále, tak už té první trofeji vypršela platnost (smích).

Isco narážel na dlouhé čekání Realu Madrid na úspěch v poháru. Poslední Copu přidal Real do sbírky v roce 2014, kdy byl ještě španělským králem Juan Carlos I. Asi měsíc na to ale abdikoval, a španělským králem se stal Filip VI.

Jedním z hlavních protagonistů dokumentu je Dani Carvajal. Je patrné, jak pro Real Madrid žije a dýchá, a tak den před finále byl velmi nervózní. A tak pro kamery pronesl: „Když jsem měl siestu, viděl jsem jen červené dresy (Liverpoolu).“

Dani musel během finále vinou zranění střídat již v 1. poločase. Ani to ale nezabránilo Sergio Ramosovi, aby jeho směrem nepronesl žert: „Hlavně dej pozor na svoje podpatky.

Dokument ale ukazuje i vážné momenty, jako například řeč Sergia Ramose během přestávky: „Braňme společně jako jeden tým, kluci. Branka přijde, nebuďme sobečtí.

Na konci zápasu také Sergio Ramos ukázal světu prsten, inspirovaný těmi, který za vítězství udělují zámořské soutěže NBA nebo NHL.

Dosud jsem se ho ještě nedotkl, až nyní. Je to krásná vzpomínka a dává to větší hodnotu tomu, čeho jsme právě dosáhli.

Sergio Ramos se rovněž s prstenem obrátil na prezidenta FIFA Gianniho Infantina. Navrhoval mu, aby prsteny obecně nahradily medaile.

Poslední motivační řeč v dresu Realu Madrid pronesl ke spoluhráčům Cristiano Ronaldo: „Je na čase jít vyhrát. Nikoliv jen hrát, ale vyhrát! Musíme do toho dát všechno. Stojí to za to, abychom přepsali historii.

V dokumentu je také k vidění obliba Zinedina Zidana u hráčů, stejně jako jeho poločasová řeč, v níž Iscovi nařizuje změnit pozici na hřišti, a udílí poslední pokyny.

Zajímavé jsou též momenty kolem Garetha Balea. Ten odehrál utkání ve stylu „from zero to hero“. O přestávce opouštěl kabinu jako poslední ve společnosti trenérů.

Když byl po utkání tázán, zda jeho nůžky byly nejhezčí brankou kariéry, odpověděl chladně: „Bezpochyby“.

V horší kvalitě je možné dokument zhlédnout na YouTube. Prozatím jen ve španělštině.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!