Luka Modrić byl vyhlášen nejlepším hráčem loňského ročníku LM. Oceněni i Ramos, Navas a CR7

Čas 30. 08. 2018, 21:00 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com
Florentino Pérez s oceněnými hráči
Florentino Pérez s oceněnými hráči

Souběžně s losem byli vyhlašováni taktéž nejlepší hráči loňského ročníku Champions league. Králem galavečera, který se konal v monackém Grimaldi Foru, byl chorvatský záložník Luka Modrić.

Keylor Navas v souboji o nejlepšího gólmana předčil Gigiho Buffona i Alissona. Patřil ke klíčovým hráčům Los Blancos hlavně v play off, kdy zazářil hlavně v utkáních proti Juventusu a Bayernu Mnichov. 

"Je to velká čest, že jsem obdržel toto ocenění, a je pro mne privilegiem, že mohu být součástí této skupiny. Ale musím poděkovat obráncům, kteří předemnou hráli, a kteří jsou pro brankáře velmi důležití. Mám se všemi našimi obránci skvělý vztah. Na hřišti i mimo něj." řekl kostarický brankář.

Již předem bylo jasné, že nejlepší obránce bude z Realu Madrid. Sergio Ramos nakonec předčil Raphaëla Varana i Marcela. V LM odehrál 11 utkání a připsal si jednu branku. 

"Je to nesmírná výsada, ale také velká odpovědnost, že mohu vést náš tým. Nejdůležitější je, že jsme tým a zároveň rodina. To je klíčem k našim úspěchům a já věřím, že v nich můžeme i nadále pokračovat. Máme skvělý tým, plný mladých kluků a zkušených hráčů. Máme velkou rovnováhu. Věřím, že můžeme i nadále hájit titul šampionů v Lize mistrů."

Nejlepším útočníkem byl zvolen Cristiano Ronaldo, který se ale vyhlašování neúčastnil. Ve 13 zápasech LM dokázal za Real Madrid vstřelit 15 branek, a jeho nůžky proti Juventusu byly vyhlášeny nejhezčí brankou uplynulé sezóny. Muchas Gracias por todo Cristiano! 

Největší hvězdou vyhlašování byl ale Luka Modrić. Chorvatský záložník za sebou má životní sezónu. Poté, co byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého mistrovství světa, byl vyhlášen také nejlepším hráčem loňského ročníku Champions league. 

V hlasování 55 novinářů a 80 trenérů obsadil první místo před Cristianem Ronaldem a Mohamedem Salahem. V top 10 nejlepších hráčů obsadil 8. místo Raphaël Varane a 10. místo Sergio Ramos.

Luka Modrić byl též vyhlášen nejlepším záložníkem ročníku, když předčil svého spoluhráče Toniho Kroose a Kevina de Bruyneho. 

"To, čeho jsme dosáhli, je naprosto neuvěřitelné. Ukázali jsme naši kvalitu, a také, že jsme skutečný tým. Jinak by nebylo možné uspět tak, jako se to povedlo nám. Slibuji, že Real Madrid udělá vše pro to, aby v Lize mistrů zvítězil i počtvrté. Bude to těžké, ale dáme do toho vše" řekl Luka Modrić. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!