Očima soupeře: Rozhodl závěr prvního zápasu, Real má více zkušeností než my

Čas 07. 03. 2018, 12:30 | Autor Laša | Zdrojen.psg.fr
Marco Asensio proti PSG

Po prohře v Parku princů s Realem Madrid, která znamenala, že i v letošním ročníku bohatý pařížský klub skončí svoji pouť v Lize mistrů jen v osmifinále, bylo na hráčích vidět zklamání. Unai Emery viděl příčinu vypadnutí v nezvládnutém závěru utkání v Madridu. Marquinhos a Rabiot zase myslí, že týmu chybí zkušenosti s tímto typem zápasů.

Nasser Al-Khelaifi, majitel PSG

Dnes večer jsme velmi zklamaní. Před začátkem zápasu i v průběhu něj jsme věřili v obrat. V prvním poločase jsme na hřišti dominovali a mohli jsme skóre otevřít jako první. Pak se ale situace obrátila proti nám. Real Madrid skóroval, Marco Verratti byl vyloučen… samozřejmě, z deseti muži to pro nás už bylo velmi těžké. Věděli jsme o zkušenostech Realu, ale neudělali jsme dost pro to, abychom zvítězili. Tato porážka je pro mě těžko stravitelná.“

Unai Emery, trenér PSG

Pokud bezprostředně zanalyzuji oba zápasy, Real si zaslouží 60%, zatímco my jen 40%. V prvním utkání na Bernabéu jsme za stavu 1:1 měli s výsledkem něco udělat. Nestalo se tak, a Real ke konci se štěstím dvakrát udeřil. V odvetě to bylo pouze o první brance. Tu dal Real, krátce na to jsme přišli o jednoho hráče, a najednou už bylo velmi obtížné něco změnit. Jsme velmi zklamaní, že končíme již v osmifinále, a nic to nemění na tom, že nás vyřadil loňský vítěz.“

Marquinhos

Dnes večer jsme velmi frustrovaní, protože jsme vypadli ze soutěže, v níž jsme chtěli uspět. Tyto dva zápasy nám ukázaly, že před sebou máme ještě nějakou cestu, potřebujeme nabrat více zkušeností. Hráli jsme proti soupeři, který zvítězil s pomocí malých detailů. My zkušenosti jako Real nemáme, a tak jsme za to zaplatili vyřazením. Liga mistrů je náročná soutěž. Aby jste v ní triumfovali, musíte si projít takovými zápasy a poučit se z nich. Potřebujeme ještě čas, abychom byli připraveni na zápasy vyřazovací fáze.“

Adrien Rabiot

Myslím, že můžeme litovat toho, co se stalo na konci zápasu na Bernabéu. Dnes jsme v odvetě během první půle dominovali, ale chyběla nám branka, kterou bychom Real mohli trochu znervóznit. Ve druhém poločase jsme hráli v deseti. Hrát takto proti týmu jako je Real Madrid, je nemožné. Do obou zápasů jsme dali obrovské množství úsilí a energie, ale nestačilo to. Momentálně prostě nejsme schopni přejít přes osmifinále, pokud narazíme na silného soupeře. Ale to se někdy změní, jsem si tím jistý. Musíme pokračovat v tvrdé práci, už jen kvůli našim fanouškům, kteří byli dnes fantastičtí.“