Éder Militão: Představení první letní posily Realu Madrid

Éder Militão: Představení první letní posily Realu Madrid

Jak už mnozí víte, tak Real Madrid včera oficiálně potvrdil novou letní posilu. Tou se stal 21letý, defenzivní univerzál Éder Militão. Pojďme si ho malinko představit.

Éder Gabriel Militão je 21letý brazilský univerzál, který může zahrát na pozici stopera, krajního beka a ve složitých situacích zahraje i defenzivního záložníka. 7. srpna 2018 podepsal pětiletý kontrakt s Portem, za které doposud stihl odehrát 31 utkání. Ve 21 zápasech nastoupil na pozici stopera, ve zbytku nastoupil jako pravý bek.

Pojďme se podívat na pár čísel. V Liga NOS nastoupil celkem 20x, připsal si 2 góly a 1 asistenci. Dále měl 80,4% úspěšnost přihrávek. Další čísla jsou v průměru na zápas: 2,3 zblokovaných nahrávek, 2 odebrané míče a 3,3 Clearance (odehrání míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou).

Jeho dovednosti mu umožnili dostat se až do sedmi zápasů Ligy mistrů. V těchto zápasech má ještě trochu lepší čísla, ovšem berme v potaz, že tam odehrál méně zápasů, jak v lize. V Liize mistrů si připsal 1 gól a 80,8% úspěšnost nahrávek. Dále pak má, v průměru na zápas, 2,2 zblokovaných nahrávek, 2 odebrané míče a 3,7 Clearance (odehrání míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou).

Portugalská liga vyhlašuje obránce měsíce, tuto anketu vyhrál Militão v září, říjnu, listopadu, prosinci a lednu, což také naznačuje, že tento stoper má obrovský potenciál jednou nahradit Sergia Ramose a stát se jedním z nejlepších stoperů na světě.

Militão je velmi dobrý v čtení hry a ve vytváření akcí. Dále je na tom velmi dobře po fyzické stránce, díky které dokáže vybojovat míč, vyhrát hlavičkové souboje a blokovat šance útočících týmů. Jeho stylem hry se hodně podobá právě Ramosovi, kterého by mohl v budoucnosti patřičně nahradit. Musíme brát v potaz, že Ramosovi bude za 15 dní už 33 let.

Stoperská dvojice pro budoucnost je tak nejspíše v dobrých rukou. Varane – Militão, oba dva silní ve vzdušných soubojích, silní v osobních soubojích a nebezpeční při útočných situacích. Militão má navíc skvělé čtení hry a dobrou rozehrávku, Varane má zase na druhou stranu skvělou rychlost.

Abychom to shrnuli, Militão dominuje v Portugalské lize, a to je mu teprve 21 let. V Lize mistrů je také velmi solidní. Máme se tedy na co těšit. Já osobně tento přestup hodnotím známkou 10/10. 

Hawk, vlastním jménem Ota, fandí Realu od roku 2009. Důvodem byl především Iker Casillas, jeho obrovský vzor. Rád řeší fotbal více do hloubky. Má rád fotbalové statistiky, vyzná se v taktice a zároveň spravuje instagramový účet webu. Momentálně pracuje v Livesportu, kde má na starost mimo jiné i reporty zápasů. Kromě Realu tak podrobně sleduje všechny nejlepší ligy.


Zdroj: whoscored.com, transfermarkt.com

10 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid
Mužstvo

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid

„Byl to můj dětský sen, na tento okamžik jsem čekal dlouho a chci se co nejrychleji přizpůsobit,“ dodala nová posila…
Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl
Mužstvo

Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl

Francouzský hráč se dnes objevil na zaplněném Santiago Bernabéu, kde byl v doprovodu prezidenta, členů představenstva a své rodiny představen…
AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy
Mužstvo

AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy

Jak informoval deník AS, brazilský útočník si zkrátil dovolenou o polovinu, aby byl Ancelottimu co nejdříve k dispozici. V neděli…
Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu
Mužstvo

Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu

Novináři z The Athletic dostali pozvání do zákulisí focení obálky EA FC 25, na které Zinédine Zidane mluví o Judu…