Dvě tváře Viniho Júniora: V Realu září, za Brazílii tápe

Dvě tváře Viniho Júniora: V Realu září, za Brazílii tápe
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

V Realu Madrid patří k nejlepším hráčům na světě, zatímco v brazilské reprezentaci zatím nepřesvědčil. Případ Viníciuse, který ve svém prvním zápase na Copa América opět zklamal, je stále těžko vysvětlitelný.

Když Vinícius oblékne dres brazilské reprezentace, jeho fotbalová idyla automaticky končí – nebo alespoň takový je dojem. Zatímco v dresu Madridu je jedním z nejlepších fotbalistů na světě, v národním týmu je jedním z mnoha. Po nedávném špatném výkonu Brazilce na Copa América po remíze s Kostarikou se útočník opět stal terčem kritiky. A v tuto chvíli nikdo nedokáže jasně vysvětlit, čím je Viníciusova proměna způsobena.

Čísla hovoří sama za sebe. Od svého debutu 10. září 2019 vstřelil Vinícius v 31 zápasech za první brazilskou reprezentaci pouhé tři góly. Svůj poslední reprezentační zásah zaznamenal před necelým rokem, kdy proměnil pokutový kop v přípravném utkání proti Rovníkové Guineji. Co se však týče samotných oficiálních zápasů, museli byste se vrátit až k mistrovství světa 2022 v Kataru a zápasu proti Jižní Koreji, abyste našli poslední gól třiadvacetiletého hráče.

Od té doby Vinícius drží sérii 15 zápasů v řadě bez gólu, což je jeho nejhorší bilance v kariéře. Pro srovnání, Endrick, který debutoval letos v březnu, už má na kontě stejně gólů v národním týmu jako jeho starší kolega – a to i přesto, že zatím odehrál jen 136 minut a ještě se netěší titulu hráče základní sestavy.

Viniho historie v národním týmu je pro mnohé zcela nepochopitelná. Fotbalista na úrovni a se schopnostmi, o kterých nikdo nepochybuje, si stále nemůže najít své místo v dresu Kanárků. V šatně je hvězda Los Blancos lídrem, ale na hřišti nedokáže převzít plnou zodpovědnost – ať už kvůli tvrdé hře soupeřů, nebo systému hry a taktice, kterou zavádí brazilský trenér a která mu není úplně po chuti.

Kuriózní případ Viníciuse začíná připomínat ten, se kterým se svého času musel potýkat Leo Messi. Argentinec také zářil v Barceloně, aby pak v národním týmu pravidelně selhával. Vše se změnilo v roce 2022, kdy vyhrál vytoužené a netrpělivě očekávané mistrovství světa. V Brazílii mohou jen doufat, že příběh skončí podobně.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…