Důležité rozhodnutí. Zvolí Real vysoký, nebo nízký presink?

Důležité rozhodnutí. Zvolí Real vysoký, nebo nízký presink?
Brahim Díaz (zdroj: realmadrid.com)

Hráči Realu Madrid jsou od včerejšího dne v Manchesteru, kde před sebou mají posledních několik málo hodin, během nichž se musí připravit a nastavit na odvetu proti Citizens. Ancelotti a jeho realizační tým detailně zkoumají hru svého rivala, nic na tom ale nemění, že jednu věc vyřešit bude velký problém. Jde o to, jak vyvinout tlak na soupeře.

Ancelotti i hráči věří, že minulý týden odehrál Real proti Manchesteru dobrý zápas. Některé detaily sice nevyšly dle představ, celkově ale převládá přesvědčení, že si tým zasloužil lepší výsledek. Real Madrid zkoušel vysoký presink, ale nevedl si při něm ideálně. Bellingham s Viníciusem se pokoušeli na soupeře tlačit vysoko, ale ne vždy dokázali své pohyby po hřišti zkoordinovat. To je někdy přinutilo, aby sprintovali víc, než bylo třeba. Na obou byla už před poločasovou přestávkou vidět únava. Jude Bellingham učinil 75 pokusů o presink, zdaleka nejvíce, ze všech účastníků čtvrtfinále Ligy mistrů. Kýžený efekt to však nepřineslo.

Trenérský štáb Realu Madrid proto nyní přemýšlí, zda znovu od úvodu vysoko tlačit na Guardiolův tým, se vším rizikem, které to obnáší, nebo nechat Manchester hrát, stáhnout se do hlubšího bloku a nenechat mu před Luninem ani centimetr volného prostoru. I toto sebou ale přináší rizika. Obě varianty zkoušeli Los Blancos na trénincích před zápasem.

V úvodním utkání na Bernabéu se Vinícius a Bellingham stačili napadat hodně vysoko, dokonce tlačili i na gólmana. Z druhé vlny jim pomáhali Valverde a Camavinga, kteří mají skvělé běžecké predispozice. Fede a Eduardo se ale na jedné straně snažili vysoce presovat, na druhé straně ale zároveň se ale v případě potřeby snažili vykrýt prázdná místa.

Tento plán vycházel až do konce prvního poločasu. Potom se ale na zmíněné čtveřici hráčů začala nejvíce projevovat únava, čímž Manchester postupně dostal hru pod větší kontrolu. Citizens si následně mnohem snadněji poradili s pokusy Los Blancos o presink. Činy Viníciuse, Bellinghama a Rodryga byly každým okamžikem méně a méně nebezpečné. Foden s Gvardiolem následně zajistili, že se na stranu City převrátilo i skóre. A nebýt ještě jednoho vzepětí Realu, které zakončil trefou Valverde, opouštěl by Manchester španělskou metropoli s jednobrankovým náskokem.

Navzdory tomu všemu není důvod se domnívat, že Real Madrid není schopen Manchester porazit a vyřadit. O jedenáctce, která do zápasu naskočí, není pochyb. Otázkou ovšem zůstává, jak Ancelotti vyřeší některé detaily. Viníciuse by například mohl nasadit znovu o něco výš a Rodryga umístit opět na levou stranu. Nebo by se mohl vrátit k diamantové formaci, kdy by se za Viniho s Rodrygem postavil Bellingham.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů
Liga mistrů

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů

Do finále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid zbývají pouhé tři dny. Přípravy na velký zápas sezony ve…
Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr
Liga mistrů

Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr

Novináři si během Media Day nabrali řadu rozhovorů s hráči i členy realizačního týmu. V odpoledním sportovním zpravodajství na televizi La Sexta…
Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí
Liga mistrů

Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí

Královský celek odcestuje do Londýna zítra v 17 hodin, aby v sobotu odehrál finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Španělská…
Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos
Liga mistrů

Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos

Ačkoli při každém finále panují přirozené nervy, jen málokterý tým půjde do sobotního utkání s takovým klidem jako Real Madrid.…