Davide Ancelotti na radaru Stade de Reims. Opustí syn Carla Ancelottiho v létě Real Madrid?

Davide Ancelotti na radaru Stade de Reims. Opustí syn Carla Ancelottiho v létě Real Madrid?

Druhé působení Carla Ancelottiho v Realu Madrid je pohádkové a v probíhající sezoně jeho kouzlo v klubu jen pokračuje.

Los Blancos jsou již korunováni mistry Španělska a jsou také krůček od titulu mistrů Evropy. Od vrcholu evropského fotbalu je příští měsíc dělí pouze 90 minut proti Borussii Dortmund.

Není třeba dodávat, že jednou z průkopnických sil Ancelottiho týmu je jeho syn Davide Ancelotti. Před příští sezonou však panují pochybnosti, zda bude manažerův syn v klubu pokračovat.

Další krok

Jak prozradil Santi Aouna, Davide Ancelotti je v hledáčku Stade de Reims, kde by mohl v příští sezoně převzít funkci nového manažera.

Vedle asistenta trenéra Realu Madrid má klub z Ligue 1 na svém seznamu několik jmen, mezi nimiž jsou Luka Elsner, Joël Magnin, João Sacramento a Miron Muslic.

Remeš v této sezoně skončila ve francouzské lize na devátém místě se 47 body ve 34 zápasech a od Evropy ji dělily pouhé čtyři body. Jejich trenér Will Still opustil klub po vzájemné dohodě 2. května těsně před koncem sezony, čímž začal hon na jeho nástupce.

Davide, který léta pomáhal projektu Carla Ancelottiho, je nyní připraven převzít větší zodpovědnost, a proto by se mohl v létě rozhodnout opustit klub a vydat se na nové pastviny.

Průkopnická síla

Real Madrid byl během druhého kola Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov na pokraji vyřazení. Gól Alphonsa Daviese poslal Bavory do vedení a Los Blancos nutně potřebovali inspiraci.

V takové chvíli se Carlo Ancelotti obrátil na svého syna s žádostí o radu a Davide okamžitě požádal Joselua, aby se rozcvičil, a zasadil se o jeho uvedení do hry.

Zbytek už je historie, protože Španěl nastoupil a vstřelil dvě branky, které změnily průběh zápasu, a poslal svůj tým do finále.

Nedávný příběh je jen jedním z mnoha případů, kdy Davide přímo ovlivnil výsledek Realu Madrid, a je jasné, že jeho kombinace s otcem nemá obdoby. Uvidíme, jak případný odchod ovlivní plány Carla Ancelottiho.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


2 Komentářů

  • Avatar

    Bol by som veľmi zvedavý ako by sa mu darilo v pozícii hlavného trénera. Už len to, že sa mohol učiť pri svojom otcovi je oveľa viac, než nejaké trénerské knižky, stáže a kurzy. A ešte keď si vezmeme, že má prax v Reale Madrid, v najväčšom klube na svete, kde mohol pracovať s mnohými futbalovými hviezdami a videl ako to beží na všetkých úrovniach v rámci celého klubu, to sú skúsenosti na nezaplatenie. Tuším ovláda až 5 svetových jazykov, čo mu výrazne zľahčuje svoje pole pôsobnosti na futbalovom trhu. Je to už len na ňom ako sa rozhodne. Či sa na to už cíti alebo ešte potrebuje načerpať viac skúseností a poznatkov v role asistenta. Ktovie aký talent a schopnosti sa v ňom naozaj skrývajú..Možno je to ďalší Nagelsmann alebo Xabi Alonso…

    2
    0

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…