Zinedine Zidane: Musíme pogratulovat soupeři k postupu a přijmout naši porážku

Čas 07. 02. 2020, 07:42 | Autor Laša | Zdrojas.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Smutný byl po vyřazení z Copa del Rey Zinedine Zidane. Pohár tak zůstává jedinou trofejí, k níž Real Madrid ještě francouzský trenér nedovedl.

Vyřazení. „Takový je fotbal. Někdy věci nejdou tak, jak si je naplánujete. Byl to obtížný zápas, který se nevyvíjel dle našich představ, ale i za stavu 1:4 jsme s výsledkem chtěli něco udělat. Reakce hráčů byla v tu chvíli dobrá. Věřil jsem ještě v obrat. Musíme pogratulovat soupeři k postupu a přijmout naši porážku. V prvním poločase jsme nehráli dobře, udělali jsme hrubé chyby v obraně. Real Sociedad je využil. Hrál velice dobře. Je to fotbalové mužstvo. Ano, jsem smutný. Ale když už jsme vypadli, tak si musíme zápas analyzovat a odnést si z něj poučení. Ale nesmíme na vyřazení myslet dlouho. Už v neděli nás čeká další zápas. Pojďme již přemýšlet o něm.

Nejhorší den na lavičce Realu?Není to nejhorší pokud jde o předvedenou hru. Ale pokud jde o výsledek, tak ano. Dostat doma čtyři góly, to je ostuda. Ale nebudu zatím nic měnit. Jsem přesvědčený, že to co děláme, je správné. Sezóna je dlouhá, není možné být neustále stoprocentní. Jsou těžké zápasy. I náš soupeř nás občas předčí a zaslouží si vyhrát.

Co teď s týmem?Musíme jít dál. Jinou zprávu ode mě nečekejte. Nebudeme měnit nic z toho, co jsme dělali doposud. Bolí to, protože porážka není nikdy příjemná. Ale musíme ji přijmout.

Příčiny porážky.Neměli jsme k dispozici Casemira, který nebyl zdravotně zcela v pořádku. To byl také důvod, proč nemohl hrát. Ale mám přece jiné hráče, kteří chtějí hrát a bojovat. A dnes jsem musel hrát a bojovat s hráči, které jsem měl.

Fanoušci. „Byli úžasní. Byli s námi po celý zápas, podporovali hráče. Věřili do poslední chvíle, že dokážeme vývoj zápasu otočit. Musíme jim poděkovat. Ale teď už musíme jít zase dál. Je to velice těžká chvíle. Dlouho jsme nedostali gól. A zrovna dnes dostaneme hned čtyři. Něco se pokazilo. Budeme to analyzovat.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!