Střípky ze Salamanky: Brahim začal svůj večer komickou brankou, končil jako mazák

Čas 23. 01. 2020, 06:39 | Autor Laša
Brahim Díaz ve včerejším utkání zazářil
Brahim Díaz ve včerejším utkání zazářil

Nejviditelnějším hráčem zápasu Salamanca - Real Madrid byl ten nejmenší na hřišti. Pohárový zápas ozdobil Brahim Díaz dvěma brankami.

Brahimův večer

Jasně, snadno se řekne: „Byla to jen Salamanca“. Ale kluk jako Brahim potřebuje takové zápasy jako sůl. Dnes jeho dva góly poslaly Real Madrid do osmifinále Copa del Rey. První sice bude možná na konci kalendářního roku v silvestrovských pořadech, ta druhá však nesla přísné parametry. Brahim utekl dvěma obráncům a křížnou ranou nedal domácímu brankáři šanci. Sahal i po hattricku, ale krásnou střelu napálil jen do břevna.

Bale – Branka – A nic

Real Madrid šel proti outsiderovi poměrně brzy do vedení. Bylo to zásluhou Garetha Balea, který se za Los Blancos trefil po 143 dnech (od 1. září). Tolik ale vše pozitivního k jeho výkonu. Byl apatický, vstřelenou branku vůbec neslavil. Ba naopak – tvářil se po ní spíše kysele. Velšan se na hřišti ploužil zcela bez zájmu. Po pár minutách druhé půle musel střídat, deník Marca již spekuluje, že se tak stalo kvůli zdravotním komplikacím. Je to v případě Garetha a Realu stále stejná písnička. Snad jen – nebylo by pro oba lepší, kdyby toto nešťastné manželství skončilo konečně rozchodem?

Benzema stále čeká

Je třeba začít bít na poplach? ZATÍM snad ne, protože Real Madrid úspěšně postupuje na všech frontách. Jenomže jeho největší ofenzivní zbrani zřejmě zvlhl střelný prach. Karim Benzema se netrefil již 5. zápas v řadě! Přitom od konce listopadu do počátku prosince oplýval excelentní formou. Zatím není nutné panikařit, přesto ale ztráta formy klíčového útočníka může být problémem. Je však zároveň třeba mít na paměti, že poslední zápasy musí Zinedine Zidane improvizovat. Brzy se však na trávník vrátí Hazard, očekává se návrat Asensia, a třeba i Karim Benzema začne opět sázet soupeřům gól za gólem.

Brankáři a paliči

Alphonse Areola i Brais Pereiro museli v průběhu utkání předvést několik fantastických zákroků. Gólman domácích v 50. minutě připravil o jistý gól Jamese Rodrígueze, zatímco v 78. minutě se měl co ohánět Areola při rohovém kopu Salamanky. Náhradní gólman Realu dal k Zidanovi jasnou zprávu, že Copa by letos měla patřit jemu. Pereiro měl hodně štěstí v minutě 86., kdy Real Madrid v plné parádě předváděl festival spálených šancí. Brahimova střela ze střední vzdálenosti do břevna se dá ještě pochopit, ale že vzápětí Vinícius s Jovićem dosáhnou ze vzdálenosti pár metrů pouze levé tyče a poskakování míče po brankové čáře, to se chápe už hůře.

Pocta soupeři

Ze zápasu jsem neměl dojem, že by Los Blancos svého soupeře podcenili, či že by zápas vypouštěli. Hráči Salamanky však srdnatě bojovali, a dokázali zkušené obraně s Carvajalem, Nachem a Marcelem zatápět. Rovněž si poklonu zaslouží pořadatelé, kteří museli bojovat s nepříznivými podmínkami. Fanoušci klubu Unionistas mohou být navzdory porážce na co pyšní. Jejich největší zápas v historii zvládl klub se ctí!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!