Střípky z Bernabéu: Real dostal lekci z produktivity. Regui první Clásico zvládl

Čas 27. 02. 2019, 23:33 | Autor Laša
Karim Benzema byl v utkání velmi dobře bráněný
Karim Benzema byl v utkání velmi dobře bráněný

0:3. Výsledek, který v El Clásiku Bernabéu vidělo podruhé v poměrně krátké době. I poslední derby na Bernabéu v prosinci 2017 na Santiago Bernabéu totiž dopadlo tímto výsledkem. Přitom kdyby bylo skóre opačné, nikdo se nemohl divit. Real ale spálil vše, co mohl. Naopak Barcelona byla extrémně produktivní. Hlavní roli přitom zdaleka nehrál Messi. Co dalšího jsme v El Clásiku viděli?

Nízká produktivita

Pokud dáte za 180 minut Barceloně jen jednu branku, jen těžko ji ve vyřazovací fázi vyloučíte. Real Madrid si v odvetě vytvořil velkou porci šancí, z měření s největším rivalem ale vyšel gólově naprázdno. Než Barcelona rozhodla zápas, měli Los Blancos tolik šancí, že mohli dávno průběh semifinále rozhodnout. Jenže se tak nestalo. Kdo je viníkem? Vinícius doplatil na svůj věk, nezkušenost a zbrklost. Benzema se dostal jen do jedné příležitosti, navíc v obtížné pozici. Lucas není zakončovatel. A Bale? Ponechme bez komentáře. Jednak neodehrál mnoho minut, od hráče jeho kalibru jsme přesto čekali více než nic, které předvedl. Řekněme si to otevřeně – Chybíš nám, Cristiano!

Nebylo to jen o Messim

Bylo by alibistické tvrdit, že Barcelona je jen Messi, což je ten rozhodující článek, který Katalánce momentálně staví před Real Madrid. Není tomu tak. Vždyť Argentinec nebyl u prvních dvou branek. U té první kombinovali Alba s Dembélém a prosadil se Suárez, při druhé brance opět Dembélé a před nabíhajícím Suárezem míč za Navasova záda zasunul smolař Varane. Ne, opravdu to nebyl Messi, který by rozhodl toto El Clásico.

Výsměch Ramosovi, Bernabéu i všem Madridistům

Kopat penaltu po vzoru Antonína Panenky? V posledních měsících to bylo výsadou výhradně Sergia Ramose. Jenže za stavu 0:2 přenechal Leo Messi zahrání pokutového kopu Suárezovi v domnění, že si uruguayský útočník připíše hattrick. Panenka od Suáreze byla dalším políčkem pro zaplněné Bernabéu i stamiliony fanoušků Los Blancos po celém světě…

Kometa Regui

Real Madrid hrál velmi dobře do stavu 0:2. Troufnu si soudit, že Katalánce v mnohém předčil. Jenže nízká produktivita na jedné, a extrémně úspěšná na druhé straně rozhodla celé semifinále. Ať nejsme jen negativní, ukažme si na Sergia Reguilóna, který ve svém prvním Clásiku zazářil! Krok za krokem se Regui dostával do základní sestavy, z níž postupně vytlačil Marcela, jemuž se stalo osudným poslední Clásiko na Camp Nou. V odvetě si Sergio počínal jako zkušený veterán. Výborně bránil a velmi dobře podporoval útok. Připsal si i jednu z největších šancí Los Blancos v utkání, když po nahrávce Viníciuse hlavičkoval. Ter Stegen mu však radost z gólu překazil. Na Reguiho byla radost se dívat!

Opět Vini

Mít o něco lepší mušku, dal dnes Vinícius dvě, možná tři branky. Byla to jeho klasika. Vynikající pohyb, nebál se přejít přes několik bránících protihráčů. Dostal se k několika zakončením, ale nic z toho nebylo. Semedo si v soubojích s ním připadal jako na kolotoči. Stále tohoto osmnáctiletého klučinu chválíme, tolerujeme mu jeho věk a nezkušenost, chce to občas střílet branky! V 67. minutě se po zákroku Semeda na něj mohla kopat penalta ve prospěch Bílého baletu. K faulu došlo, píšťalka Sáncheze Martíneze ale zůstala němá. Ale ne, nebudeme se vymlouvat. Tohle semifinále stejně nerozhodlo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!