ANALÝZA: Isco se v El Clásicu možná nedostane ani na lavičku. Není pro něj místo

Čas 06. 02. 2019, 14:35 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Isco
Isco

Sergio Ramos, Karim Benzema, Raphaël Varane, Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Marcelo, Vinícius Júnior, Toni Kroos, Dani Ceballos, Casemiro, Marcos Llorente, Álvaro Odriozola, Gareth Bale, Sergio Reguilón, Fede Valverde, Nacho… a konečně Isco.

Musíte jít hodně daleko, pokud chcete najít Isca v tabulce hráčů, seřazených dle toho, jak je Santiago Solari využívá a kolik jim dává herního času. Až na 19. místě pak naleznete Isca. Tak málo současný trenér Los Blancos využívá španělského záložníka.

Z hráčů z pole se za ním nachází jen trio, které bylo delší dobu mimo kvůli zranění – Jesús Vallejo, Marco Asensio a Mariano. Za Iscem je pak už jen Keylor Navas, který v hierarchii gólmanů Realu zastává 2. místo, a pak hráči z Castilly, které Solari využíval převážně jen v Copě.

Iscovy šance, že by se dnes proti Barceloně objevil v základní sestavě, jsou téměř nulové. Nevalně to vypadá i s jeho nadějí alespoň na lavičku náhradníků. Proč? Není místo a Solari má jiné oblíbence.

Trochu si zahrajme na věštce, a předpokládejme, že Santi dá do utkání skutečně tu nejlepší možnou jedenáctku. V bráně tedy čekejme Keylora, nebo Thibauta. Obrana by měla nastoupit ve složení Carvajal, Ramos, Varane, a pak někdo z dvojice Reguilón – Marcelo (jeden z mála otazníků sestavy).

Ve středu pole čekejme nade vší pravděpodobnost Kroose s Modrićem, a pak již jen bude záležet na tom, zda Solariho plány na Katalánce budou zahrnovat Casemira, nebo Llorenteho.

V útoku má jasnou pozici Karim Benzema. Díky skvělým výkonům si pak místo v sestavě určitě zaslouží Vinícius. Zbývá nám jedno místo v základní sestavě. Největší šance na něj má zřejmě Lucas, o něco menší Bale, a uvažovat se dá i o Asensiovi.

Pro lepší orientaci zvolme nyní tuhle sestavu: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Reguilón – Kroos, Casemiro, Modrić – Lucas, Benzema, Vinícius.

H

Herní vytížení hráčů pod Solarim (© marca.com)

Nyní přejděme na lavičku náhradníků. Tam může Solari na zápas posadit sedm hráčů. Kdo jimi bude?

Určitě tam čekejme náhradního gólmana. Díky námi zvolené sestavě by toto místo mělo večer připadnout Courtoisovi. Zbývá šest míst pro hráče do pole. Dvě z nich zaberou obránci – Nacho a Marcelo.

Zbývají 4 místa. Pokud bude v základní sestavě Casemiro, pak Llorente by měl být určitě na lavičce.

Tři volné fleky. Za předpokladu, že v útoku bude skvělé duo Benz – Vini, doplněné Solariho oblíbeným Lucasem, místo na lavičce určitě nemine Garetha Balea.

Poslední dvě volná místa. Kdo ještě zbývá. Pokud nebudeme počítat třetího gólmana Altubeho z Castilly, o poslední místenky na lavičku se hlásí Ceballos, Asensio, Mariano a Isco…

Vzhledem k tomu, že v posledních zápasech hrál velmi dobře, Dani Ceballos na ní takřka s jistotou také skončí.

Zbývá poslední místo. Asensio – Mariano – Isco. Těžká volba pro Solariho. Prvně dva jmenovaní dlouho nehráli, Isco je v nemilosti.

Mariano dal sice branku Alavésu, ale to mu zřejmě ani na lavičku v tomto utkání stačit nebude. Zvláště bude-li na ní Gareth Bale. Isco, nebo Asensio? Marco se prezentoval dobrým výkonem v neděli, připravil branku pro Viniho. Isco ale zase stál u zrodu akce, která vedla k brance Mariana.

Zde si ale netroufnu hádat, zda se Santi rozhodne pro Isca, nebo Chencha. Oba mají své pro i proti.

Marco naznačil, že se může pomalu přibližovat formě z předchozích sezón. Byl hbitý a kreativní. Ale dlouho nehrál a 30 dobrých minut s Alavésem nezaručuje, že podobný výkon předvede i na Camp Nou.

Také Isco ukázal záblesk geniality. Kvality nesporně má. Hovoří proti němu ale špatná psychika, která je u něj evidentní. Stačí se podívat na jeho výraz, když jde na hřiště, nebo kdykoliv jej kamery zaberou. Isco není v dobré pohodě. Jenže v El Clásicu v ní musíte být!

Ale kdo ví, jaké plány nakonec Solari bude na dnešní zápas mít. Třeba, v rámci taktického souboje s Valverdem, nasadí Isca do základní sestavy!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!