Real Madrid i Barcelona mají v týmu osm canteranos. Budou hrát klíčovou roli?

Čas 06. 02. 2019, 11:51 | Autor Laša | Zdrojas.com
Dani Carvajal proti Albovi
Dani Carvajal proti Albovi

Když Barcelona 28. října 2018 porazila Real Madrid 5:1, byl její tým téměř z poloviny složen z hráčů, kteří prošli La Masíou, barcelonskou mládežnickou akademií. Byli to Sergi Roberto, Gerard Piqué, Jordi Alba, Sergio Busquets a Lionel Messi. Naproti tomu Julen Lopetegui měl tehdy v základní sestavě jen jedno canterano, tím byl Nacho, který tehdy v základní sestavě suploval zraněného Carvajala.

Na lavičce Los Blancos tehdy byli tři odchovanci La Fábriky, akademie Realu Madrid: Fede Valverde, Lucas Vázquez a Mariano Díaz. Na druhé straně byli ke střídání připraveni dva odchovanci: Chumi a Munir.

V této sezóně má Real Madrid na soupisce A-týmu celkem osm odchovanců. Jsou jimi Luca Zidane, Dani Carvajal, Sergio Reguilón, Fede Valverde, Marcos Llorente, Mariano a Lucas. Canteranos tak tvoří 32% týmu Los Blancos. Odchovancem byl též Kiko Casilla, který ale v lednu zamířil do Anglie.

Na stejném čísle je i Barcelona. Také ona uvádí na oficiální soupisce prvního týmu osm odchovanců: Gerard Piqué, Jordi Alba, Sergi Roberto, Sergio Busquets, Rafinha, Sergi Samper, Carles Aleňá a Leo Messi. Také Barcelonu v lednu opustil jeden canterano – Denis Suárez, jenž zamířil do Arsenalu.

Deník Marca předpokládá, že v dnešním El Clásicu bychom mohli na každé straně vidět v základní sestavě 4 odchovance. V barvách Barcelony by to mohli být Alba, Piqué, Messi a Busquets, za Real Madrid pak Carvajal, Reguilón, Llorente a Lucas.

Pokud budeme srovnávat vybranou čtveřici canteranos u každého týmu, pak je jasné, že pro Barcelonu jsou více klíčoví než pro Real.

Zatímco Alba, Piqué, Messi a Busquets tvoří kostru Blaugrans, která se utvořila ještě za panování Pepa Guardioly, pak na straně Realu Madrid se dá hovořit o tom, že jedině Dani Carvajal se svými kvalitami řadí mezi klíčové hráče Los Blancos.

Regui ještě nemá na to, aby plnohodnotně nahradil Marcela, u Lucase visí vždy otazník, zda si základní sestavu zaslouží, zvlášť na úkor Isca, Asensia či Balea, a Marcos Llorente, ten vytvořil vyrovnanou dvojici s Casemirem, ale ani u něj nemůžeme říct, že by zkušenostmi ošlehaného Brazilce již definitivně nahradil, vytlačil ze sestavy a stal se pro Solariho důležitějším

Konečné rozhodnutí ale bude na trenérech.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!