Los Copa del Rey: El Clásico v poháru! Real Madrid se v semifinále utká s Barcelonou

Čas 01. 02. 2019, 13:45 | Autor Laša
Copa del Rey
Copa del Rey

Semifinálovým soupeřem Realu Madrid bude jeho největší rival - FC Barcelona. První utkání se odehraje 6. února na Camp Nou od 21:30. Druhou dvojici tvoří Valencie a Betis, na jehož stadionu se odehraje finále letošního ročníku Copy. Rozhodl o tom dnešní los v Seville.

Během jednoho měsíce si fanoušci El Clásico vychutnají hned 3x. Nejprve příští týden úvodní semifinále na Camp Nou. 27. února se bude hrát odveta na Santiago Bernabéu. Jen o tři dny později se na Bernabéu bude hrát i Clásico ligové.

Cesta Barcelony do semifinále byla o trochu komplikovanější, než v případě Realu, byť její výsledky byly v celkovém součtu skvělé. Dvakrát ale Katalánci museli otáčet nepříznivý vývoj.

Proti Leonese nasadil Ernesto Valverde mnoho hráčů z B-týmu. Blaugranas dvakrát vyhráli (1:0 a 4:1). 

V osmifinále už ale padli na půdě Levante 2:1. V odvetě tak museli máknout, pokud chtěli postoupit, což se jim nakonec po výhře 3:0 podařilo. 

Osmifinále ale přineslo jednu kontroverzi. V úvodním utkání nastoupil Chumi, který (zřejmě) pro karty neměl hrát. Levante se ale neodvolalo, a protest podalo až poté, co v odvetě prohrálo. Lhůta na podání protestu ale dávno vypršela, a tak se federace případem vůbec nezajímala. Šlo patrně o stejný prohřešek, jakým byl případ "Čeryšev", za který byl Real Madrid v roce 2015 z poháru vyloučen.

V semifinále pak Katalánci narazili na silnou Sevillu. V Andalusii padli 0:2. Na Camp Nou ale předvedli gólovou smršť, a po výhře 6:1 postoupili do semifinále. 

Nejlepším střelcem Barcelony v poháru je Brazilec Coutinho se 3 brankami.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!