Santiago Solari: V poháru chceme vyjít z výkonu, který jsme o víkendu podali proti Seville

Čas 23. 01. 2019, 20:28 | Autor Laša | Zdrojas.com, realmadrid.com
Santiago Solari
Santiago Solari

Na předzápasové tiskové konferenci bylo sdělení Solariho jasné. Real Madrid ve čtvrtečním utkání poháru proti Gironě musí zopakovat výkon, jaký předvedl o víkendu proti Seville. Co dalšího trenér Los Blancos na tiskovce řekl?

Girona. „Mají mnoho silných stránek. Jsou velmi rychlí v přechodu do útoku. Jejich silnou zbraní je defenzivní činnost. Musíme být na tyto aspekty připraveni. Nebudeme ale jen čekat, co předvede soupeř, budeme se soustředit i sami na sebe. Chceme zopakovat výkon, jaký jsme předvedli o víkendu proti Seville, nebo již dříve v této sezóně proti Celtě, Valencii, v Plzni, nebo v Římě. V posledním utkání se Sevillou jsme ukázali naši sílu. Z tohoto utkání musíme vycházet.

Pohár. „Vidím na svém týmu, že má obrovskou motivaci. Platí to pro všechny soutěže. Je nám jedno, zda jde o zápas Copa del Rey nebo La Ligy. V tom nevidíme žádný rozdíl. Samozřejmě, že když ale hráči slyší znělku Ligy mistrů, přepnou zákonitě na vyšší obrátky. Ale ambice máme i v Copě.

Javi Sánchez. „Je suspendovaný. Pravidla jsou jasná. Javi Sánchez proti Gironě hrát nebude.

Zranění. „Mám radost z toho, že několik hráčů je již zpět a mohou naplno trénovat s týmem. Mám teď na mysli Toniho, Marcose a Mariana. Blízko k návratu je Marco Asensio, stejně jako Gareth Bale. Ještě budeme muset chvíli počkat na Keylora. Všichni tito hráči jsou pro nás velmi důležití. Jsme rádi, že je brzy přivítáme zpět na hřišti. Pokud jde o Mariana, proti Gironě ještě hrát nebude, ale dělá velké pokroky. Brzy bude připraven.

Marcelo. „Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Marcelo tento klub miluje a je odhodlán pro něj udělat cokoliv. Dává to najevo na tréninku. Jeho chování je příkladné pro všechny ostatní. Na mojí práci je nejtěžší to, že konečné rozhodnutí o sestavě musím udělat já. Rozhoduji se vždy podle toho, jak se mi daný hráč jevil v posledních utkáních a jak pracoval na tréninku.

Benzema. „Karim bude na zápas připravený. Lékaři sice zvažovali, že se zraněným malíčkem bude muset jít na operaci, nakonec se ale rozhodli jinak. Medicína není matematika. Své si k celé situaci řekl i hráč samotný. Karim dal jasně najevo, že má chuť hrát, navzdory zlomenému malíčku. Konečné rozhodnutí však stejně měli nakonec lékaři.

Solariho filozofie. „Filozofie je trochu silné slovo. Je to vlastně hodně jednoduché. Pracuji s týmem, který je z části tvořen velmi mladými hráči a z části hráči, kteří tu již působí několik sezón. Tito zkušení hráči tvoři srdce týmu. Díky nim se mohou mladí hráči rozvíjet a růst vedle nich. V týmu je zdravá konkurence a je jen na mě, abych z toho namíchal ten nejlepší možný koktejl. Já musím z tohoto týmu dostat to nejlepší.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!