Solariho plány na Leganés: Ochránit Marcela před fanoušky na Bernabéu a dát šanci mladíkům

Čas 09. 01. 2019, 14:02 | Autor Laša | Zdrojmarca.com, realmadrid.com
Marcelo
Marcelo

Real Madrid jde do zápasu proti Leganésu s jasným plánem. Vytvořit si co nejlepší podmínky pro postup do čtvrtfinále Copa del Rey. Z nominace Santiaga Solariho se ale dá leccos vyčíst. Které hráče nechal odpočívat, a proč? Kdo naopak dostane příležitost?

Pokud nepočítáme absence vynucené zraněním, udělal Santiago Solari několik rozhodnutí v souladu s posledním děním kolem Realu Madrid. Nechal odpočinout Thibauta Courtoise, Raphaëla Varana a Marcela. Povolal naopak Crista Gonzáleze a Brahima Díaze.

Marcelo potřebuje oddych od Bernabéu

Pomineme-li absenci Courtoise a Varana, u nichž jde o klasický případ rotace, kdy místo nich dostanou po delší době příležitost zkušení Navas s Nachem, trochu nám do toho nezapadá Marcelo.

Ten nehrál několik utkání před Vánoci, ačkoliv na mistrovství světa již byl. Přesto ale za sebou určitou dobu odpočinku od zápasů měl, a minimálně na lavičce takového hráče prostě chcete, už jen kvůli jeho zkušenostem. Stačí si vzpomenout, jak Real podcenil zápas proti Leganésu loni.

Jenže Marcelo je v posledních dnech v centru bouře. Jeho výkony proti Villarrealu i Sociedadu byly mizerné, a fanoušci i média našla hlavního obětního beránka právě v něm. (Byť Casemiro s Kroosem jsou taktéž pranýřováni ze všech stran).

Na jeho hlavu toho padlo v posledních dnech opravdu dost, a tak se Solari, alespoň dle deníku Marca, rozhodl, že brazilského beka nechá psychicky odpočinout. A náročnému publiku na Bernabéu, které jej v neděli vypískalo, nebude Marcelo sloužit jako červený hadr před očima zuřivého býka.

Kromě toho jde zřejmě i o aspekt zdravotní. Marcelo není podle deníku As stále zcela fit, a jeho svalové zranění není zcela doléčené. Marcelo se tak Bernabéu vyhne nejméně na 11 dnů, a to až do zápasu proti Seville.

Naštěstí se Solari může spolehnout na kvalitně hrajícího Reguilóna, který dostane první příležitost od listopadového utkání ve Vigu.

h

Solari nabídne další nové tváře

Pokud je éra Santiaga Solariho něčím výjimečná, je to větší sázka na mladé hráče, než tomu bylo u jeho předchůdců. Tato strategie je do značné míry ovlivněna momentálními možnostmi trenéra Los Blancos.

Které talenty Solari představil? Dává mnohem více herního prostoru Viníciusovi, než tak činil Julen Lopetegui. Za jeho éry "objevili" fanoušci schopnosti Marcose Llorenteho (i když tohle dávejme za zásluhy spíše Marcosovi, jeho pracovitosti a svízelné situaci Los Blancos na konci listopadu).

Do ostrých zápasů nasadil již Javiho Sáncheze, Federica Valverdeho, Crista nebo Fidalga. Nyní Solari fanouškům představí v ostrém startu Brahima Díaze.

Ještě v úterý večer nebylo jasné, zda budou vyřešeny všechny formality přestupu. Protože se ale Brahim v nominaci objevil, dá se očekávat i jeho start v dnešním utkání. Tedy nejspíše!

Vše bude samozřejmě záležet na tom, jak se bude zápas pro Real Madrid vyvíjet. Brahim zcela jistě nebude v základní sestavě. Ale za rozhodnutého stavu by několik minut v závěru utkání dostat měl. Protože pro tak mladého hráče není po přestupu nic lepšího, než si okamžitě vyzkoušet hrát na Bernabéu a otrkat se.

Brahimovi při nominaci nahrál fakt, že má Real zraněné Balea, Asensia a Mariana. Mnoho variant tak Solarimu v neděli nezůstalo. Složitou situaci Los Blancos v útoku podtrhuje fakt, že Karim Benzema v letošním roce jen jednou nezasáhl do utkání. Nehrál jen v odvetě proti Melille a s 2200 minutami je nejvytíženějším hráčem Realu Madrid v sezóně.

I z toho důvodu Solari na zápas povolal Crista Gonzáleze, nejlepšího střelce Castilly. Překvapením bylo, že nebyl v nominaci již v neděli. Real Madrid totiž z ryze ofenzivně laděných hráčů měl na lavičce jen Isca.

h

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!