Černá magie voodoo, nebo perfektní odhad? Útočník Realu je noční můrou brankářů v Lize Mistrů

Černá magie voodoo, nebo perfektní odhad? Útočník Realu je noční můrou brankářů v Lize Mistrů

Mendy, Donnarumma, Ulreich, Sportiello a……. Karius ti všichni mají jednu společnou věc. Budí se hrůzou při vzpomínce na Karima Benzemu. O čem je řeč?

Řeč je o nepochopitelných selháních brankářů soupeře a gólech Karima Benzemy. Jak řekl po finále Ligy mistrů proti Liverpoolu „Věděl jsem, co brankář udělá a dal jsem mu gól.

Není zcela jisté, jak to dělá. Možná černá magie voodoo v šatně Realu Madrid, možná perfektní čtení hry a odhad, možná obojí. Jisté však je, že když Los Blancos nutně potřebují gól, Karim „donutí brankáře chybovat a prostě ho zařídí. 

Ulreich byl z Francouze nervózní  

Benzema začal generovat zjevné chyby u brankářů v Lize Mistrů ve druhém zápase semifinále 2018 proti Bayernu.  

Sebevražedná přihrávka Tolissa a Francouzův sprint vedly k tomu, že Ulreich při pohledu na Benze stuhl, nezvládl míč a nechal prázdnou bránu. Byl to gól na 2:1 a rozhodující pro postup do finále. 

 

„Otřes mozku a konec kariéry“ 

O čtyři týdny později se ve finále chopil své šance brankář Liverpoolu. Karius chtěl zahrát jednoduchý míč před opodál stojícím Benzemou, který uhodl jeho úmysl a natáhl nohu.

Rychlá darebná akce, která upravila stav finále na 1:0 a nechala težký šrám na duši německého brankáře, který zavinil i další gól… 

 

Sportiello v klubu přátel Benzemy 

Ve druhém zápase osmifinále minulé Ligy mistrů Benzema typickou akcí prakticky dorazil Atalantu. Modrić vymáčkl míč z brankáře Bergama, po jeho strašné rozehrávce a Chorvat nechal jednoduchou přihrávkou Benzemu libovolně skórovat na 1:0.

 

Donnarumma velí k obratu 

Návrat do zápasu s PSG v letošní Lize mistrů vzešel opět z Karimovy víry. Když už Bílý balet prohrával celkem 0:2, Benzema vyvinul tlak na Donnarummu, který se dostal do problémů.  

Loupež skončila gólem samotného madridisty. Italský brankář se dožadoval faulu, ale rozhodčí Makkelie posoudil zákrok v souladu s pravidly. 

 

Édouard Mendy zatím poslední oběť 

Výhra 1:3 nad Chelsea tuto středu byla posledním příkladem toho, že Benzema viděl něco, co ostatní ne. Zahlédl pochyby v Mendyho a Rudigerově postavení a šel do útoku.  

Gólman při pohledu na hvězdu večera zazmatkoval, slabě odehrál míč na Rudigera, který neměl šanci včas reagovat a Francouz dokoná zmar Chelsea na Stamford Bridge.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…