Carvajal: Vini se chce změnit a zlepšit. Mbappému by v kabině nikdo nezáviděl

Carvajal: Vini se chce změnit a zlepšit. Mbappému by v kabině nikdo nezáviděl
Dani Carvajal (zdroj: realmadrid.com)

Už dlouhé roky patří mezi opory Realu Madrid, jeho slova mají váhu. Dani Carvajal poskytl velmi zajímavý rozhovor během reprezentační přestávky, který rozdělujeme na dvě části a vybíráme z něj to nejzajímavější. První část se věnuje Viníciusovi, Mbappému, ale také španělovým vzorům.

Dani Carvajal a Vinícius Júnior se proti sobě v úterý postaví výjimečně jako soupeři v rámci přípravného zápasu Španělska a Brazílie. Hrát se bude na Santiago Bernabéu. „Řekl jsem Vinimu, že jestli přes mě přejde víc než dvakrát, tak mu zakážu vstup do kabiny,“ směje se jeden z klíčových hráčů Realu Madrid.

Poté ale Španěl zvážní. „Vini je příkladem pro všechny děti na světě, je fantastický. Chce se změnit a zlepšit se,“ tvrdí Carvajal, který zároveň jasně odsuzuje urážky, jenž musí Brazilec každý zápas polykat z hlediště. Mnohdy i rasistické. „Je to ostuda, tito lidé špiní fotbal. Na stadion by už nikdy neměli vkročit.“

Novináři se neváhali Carvajala zeptat také na možný příchod Kyliana Mbappého. „Vedení nám nic neřeklo, ale je jasné, že tu je možnost, že přijde. I Luis Enrique o tom mluvil. Doufám, že se tak stane. Mbappé patří mezi nejlepší hráče světa a ti nejlepší by měli hrát v Realu Madrid,“ má jasno jeden z kapitánů Bílého baletu.

Carvajal zároveň odmítá, že by Mbappého příchod mohl nadělat problémy v kabině. „Nikdo by Mbappému nezáviděl. Hráči, kteří jsou v klubu nejdéle, se starají o chod kabiny a o to, abychom všichni mířili za jedním cílem,“ říká.

Nejvíce mě ovlivnili tři spoluhráči

Zajímavý dotaz padl také na to, jací spoluhráči Daniho Carvajala v průběhu jeho dlouholeté kariéry v Realu Madrid nejvíce ovlivnili. „Byli to Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos a Luka Modrić,“ vypálí zkušený obránce. „Když s nimi člověk mluví, musí všechno vnímat. Skoro bych doporučil dělat si poznámky,“ usměje se.

„Jejich pracovní morálka je neuvěřitelná. Tradičně přijížděli do tréninkové centra klidně v šest ráno, aby se na vše připravili a trénovali, to bylo brutální. Luka je v tomto směru největším úkazem. Dotáhl tak malou zemi do finále mistrovství světa… Neuvěřitelné,“ pokloní se Carvajal.

Na závěr se Carvajal vyjádřil také ke své budoucnosti v Realu Madrid, aktuální smlouvu má do roku 2025. „O nové jsme zatím jednat nezačali, ale se mnou je to jednoduché. Když mi klub smlouvu nabídne, podepíšu ji. Doufám, že tak udělá,“ směje se.

„Real Madrid miluji a až jednou budu muset odejít, bude to nejtěžší věc v životě. Nechci ale v týmu překážet a prodlužovat jen proto, abych zde byl. Dokud budu platný, chci být v Realu Madrid a dám do toho všechno,“ zakončuje Carvajal.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: COPE

1 Komentářů

 • Avatar

  vini

  niektore zapasy sa aj krotil, hovorim si, ze zacal so samokontrolou, dalsi zapas ho vsak zase premohli emócie

  dve veci, nemat interakciu s hladiskom u supera, menej vehementne komunikovat s rozhodcami, …pojde to

  1
  0

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
Manchester United aplikoval v případě Lenyho Yora stejnou taktiku, jako před lety Real Madrid
Přestupy

Manchester United aplikoval v případě Lenyho Yora stejnou taktiku, jako před lety Real Madrid

Minulý týden se Realu Madrid nepodařilo podepsat smlouvu s Lenym Yorem, který byl jeho hlavním cílem v letním přestupovém období.…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
AS: Kádr prvního týmu čítá pouze 22 jmen, další příchody ale sportovní vedení příliš neočekává
Přestupy

AS: Kádr prvního týmu čítá pouze 22 jmen, další příchody ale sportovní vedení příliš neočekává

Za současného stavu bude kádr Realu Madrid pro nadcházející sezonu menší než ten, který v červnu ukončil předchozí kampaň. V…