Camavinga rekordmanem. Ve 20 letech získal s Realem pátou trofej a překonal Casillase

  Camavinga rekordmanem. Ve 20 letech získal s Realem pátou trofej a překonal Casillase
  Eduardo Camavinga (zdroj: realmadrid.com)

  Raketový start do angažmá v Realu Madrid prožívá Eduardo Camavinga. Francouzský talentovaný fotbalista získal již pátou trofej v klubu, do kterého přestoupil teprve před rokem a půl. Tím se zapsal do historie Bílého baletu.

  Eduardo Camavinga se stal posilou Realu Madrid v létě 2021, kdy přišel v poslední den přestupového období za 31 milionů eur z francouzského Rennes. To se ukazuje jako mistrovský tah.

  Dvacetiletý záložník totiž výraznou měrou pomohl Bílému baletu k úspěšné minulé sezoně. I když většinou jako střídající hráč, měl velký vliv na památné „otočky“ ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů. Protivníky ničil především svým neúnavným pojetím hry, ke kterému přidal i spoustu technických prvků.

  Tři trofeje v první sezoně

  Během ročníku 2021/2022 mohl Camavinga hned třikrát křepčit s pohárem nad hlavou. V lednu ovládl Real španělský Superpohár a poté zvítězil také v La Lize i vzpomínané Lize mistrů.

  Následující sezonu 2022/2023 začal tým Carla Ancelottiho opět trofejí a to když v boji o evropský Superpohár porazil Eintracht Frankfurt.

  V zimě sice Real neobhájil španělský Superpohár, ovšem o víkendu slavil znovu. Tentokrát šlo o klubové mistrovství světa. Camavinga nastoupil v obou utkáních v základní sestavě.

  Francouzský talent získal ve svých 20 letech a 93 dnech pátou velkou trofej jako hráč Realu Madrid. A stal se tak nejmladším, komu se tento kousek podařil. Na druhé místo Camavinga odsunul legendárního brankáře Ikera Casillase, který slavil svou pátou trofej „až“ ve věku 21 let a 102 dnů.

  Pokud se budeme bavit pouze o velkých klubových trofejí, které může Real Madrid získat, Camavingovi tak již chybí pouze triumf v Copa del Rey. Na ten může v aktuálním ročníku dosáhnout, protože Los Blancos jsou již v semifinále, kde změří síly s Barcelonou.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…