Bezvýchodná situace Álvara Odriozoly. Baskický obránce v zimě nejspíše opustí Real Madrid

Bezvýchodná situace Álvara Odriozoly. Baskický obránce v zimě nejspíše opustí Real Madrid
Álvaro Odriozola

Álvaro Odriozola v této sezóně ještě neodehrál ani minutu. Baskický obránce je zcela mimo plány Carla Ancelottiho a pravděpodobně bude hledat další hostování nebo trvalý přestup.

Cyklus mezi MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Kataru se pro Álvara Odriozolu ukázal jako totální neúspěch. Od hráče, který byl před čtyřmi lety zařazen do kádru Julena Lopeteguiho, až po zcela zapomenutého hráče jak v národním týmu, tak v Realu Madrid.

Baskický obránce je aktuálně jediným hráčem prvního týmu Los Blancos, který v sezóně 2022/23 nedostal od Carla Ancelottiho ani minutu. V tomto ohledu jsou před ním dokonce i Jesús Vallejo a Mariano a pravého beka kompletně upozadili Dani Carvajal a univerzál Lucas Vázquez.

Slibný začátek

Léto 2018 pro tehdy dvaadvacetiletého Odriozolu vypadalo úplně jinak. Podařilo se mu dokonce skórovat ve španělském dresu v přátelském utkání se Švýcarskem v rámci přípravy na mistrovství světa, na které jel, ale skončil bez minut za Carvajalem a Nachem.

Během své první sezóny v Realu Madrid pak odehrál celkem 22 zápasů, ale v žádném okamžiku se nedokázal prosadit do prvního týmu natrvalo. To vše vedlo k tomu, že se v polovině sezóny 2019/20 rozhodl podívat mimo Madrid.

Dvě hostování

Tento první krok byl docela překvapivý, protože Baska se rozhodl si vypůjčit Bayern Mnichov. Tam však za šest měsíců nastřádal pouhých 179 minut během pěti zápasů, a proto se v sezóně 2020/21 rozhodl dát si druhou šanci v Realu Madrid. Pod Zinedinem Zidanem odehrál jen 16 zápasů a začal se znepokojením sledovat, jak se Lucas stává přirozenou náhradou za Carvajala.

Další hostování zavedlo Odriozolu do Fiorentiny, kde konečně dosáhl úrovně, kterou kdysi předváděl v Realu Sociedad. V sezóně 2021/22 v Itálii odehrál celkem 27 zápasů, což mu opět umožnilo věřit, že tentokrát bude jeho návrat na Santiago Bernabéu úspěšný.

Bez šance

Nicméně z toho se nestalo. Plná dostupnost Carvajala, který se v posledních letech potýkal s opakujícími se fyzickými problémy, a sebevědomí Lucase způsobily, že baskický obránce už nemůže počítat s žádnou šancí. Vše končí tím, že v následujícím zimním přestupovém období bude šestadvacetiletý hráč opět hledat nový klub. Tentokrát to ale může skončit definitivním rozchodem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…