Bellingham: Většina týmů by se po vyrovnání rozložila, ale my ne. Teď? Jsem skoro mrtvý vyčerpáním

Bellingham: Většina týmů by se po vyrovnání rozložila, ale my ne. Teď? Jsem skoro mrtvý vyčerpáním
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Jude Bellingham v kritické chvíli vrátil Los Blancos do hry? Při druhé sérii mohl srovnat krok s Manchesterem poté, co zkušenější kolega Modrić selhal. Bellingham s ledovým klidem proměnil a poté už se nemýlili ani další střelci Realu Madrid. Přinášíme vám jeho rozhovor pro TNT Sports.

[Laura Woods, reportérka  TNT Sports ] Gratulace k postupu, jsi semifinalista Ligy mistrů s Realem Madrid a já na tobě vidím velkou úlevu. Jak se cítíš?

Ano, je to velká úleva. Určitě, protože do zápasu jsme museli vložit velké úsilí. Už jsem dříve hrál proti City. Vždy, když si myslíte, že jste na tom dobře a můžete něco získat, tak oni vám to seberou. Musíte se hodně snažit, abyste je porazili. Na konci zápasu jsem byl skoro mrtvý, absolutně vyčerpaný. Výhra je obrovská odměna.

[Laura Woods] Ve druhém poločase vás Manchester prakticky přišpendlil na vaší polovině, měl velký tlak. Jak důležité to byly momenty? Bránili jste opravdu odhodlaně.

Bylo to hodně těžké. Pořád to zkoušeli, hráli s míčem zleva zprava. Posouvají se vpřed, přesouvají hru ze strany na stranu, zkouší najít skulinu. Dokáží vás dostat do pozic, ve kterých nechcete být, ale musíte je zvládnout pokrývat, jinak vás mohou potrestat. Nakonec, jednou se jim to podařilo. Abych byl upřímný, většina týmů by se v tu chvíli rozložila. Jen si to představte: Stojíte proti City, které vás více než hodinu už tlačí, vyrovná, ženou ho fanoušci. Ale my jsme se tomu postavili opravdu skvěle a tvrdě jsme dřeli dalších 30-40 minut.

[Rio Ferdinand] To, co říkáš, váš postup povyšuje na jinou úroveň. Skvělý výsledek. Splnil přestup do Realu Madrid to, co jsi od něj očekával? Nebo očekávání už je překonáno?

O takovém začátku tady v Madridu jsem ani nesnil. A není to vyjádřeno jen prostřednictvím výkonů a gólů. Je to i díky pocitu, který zažívám, když hraji za tento klub. Také jste hrál za velký klub, takže to znáte. Znáte ten pocit, kdy si na sebe obléknete znak klubu, který nosíte. Mám pocit neskutečné vděčnosti za to, že jsem tam, kde jsem. Kéž by takových večerů bylo více.

[Joleon Lescott] Při přípravě na odvetu jste museli počítat s tím, že Manchester bude silnější s Walkerem a De Bruynem. Museli jste tomu přizpůsobit váš herní plán?

Pár z nás mělo role, na které nejsme jinak zvyklí. Já například musel vybíhat trochu výš kvůli presinku, což znamenalo, že když došlo ke ztrátě a já se chtěl dostat do hry, bylo to těžké, protože jsem se pohyboval hodně vysoko. Ale to je věc přizpůsobení. Je to o tom, co jste ochotni pro tým udělat, obětovat a vytrpět. Museli jsme to udělat všichni, to byl klíč k úspěchu. Kdokoliv přišel do zápasu jako střídající hráč, udělal svůj kus práce. Zvládli jsme to jako tým!

[Rio Ferdinand] Jak důležitý je pro vás Carlo? Trénoval ve všech velkých ligách, všude byl úspěšný. Pověz nám něco o zákulisních věcech, které vám předává, abyste mohli takto ve venkovních zápasech hrát.

Myslím, že naše největší síla je v tom, že našel způsob, jak nechat spoustu kluků hrát s volností. Myslím, že některé týmy mají mnohem více danou strukturu. Alespoň co se týče přihrávek a herních vzorců. Je opravdu zajímavé tyto týmy sledovat, také je velmi těžké proti tomu hrát. Ale myslím, že naší největší předností je spontánnost. Carlo nás naplňuje sebedůvěrou a klidem. Před zápasem jsem ho přistihl, jak zíval a smál se. Ptal jsem se ho: – Šéfe, jste unavený? – A on řekl: – Ano, musíš tam naběhnout a probudit mě z toho. – To je ten druh klidu a sebedůvěry, který Carlo do týmu přináší.

[Rio Ferdinand] Hovořil jsi o znaku. Je těžké nosit na prsou znak Realu Madrid? Je to velká zodpovědnost? Cítíš tlak, který tento znak, tak úspěšný v předchozích letech, sebou nese? Na tomto utkání bylo plno osobností Realu Madrid: Figo, Cannavaro, Seedorf.

Myslím, že spíše musíte vnímat zodpovědnost, než samotný tlak. Pokud se jednou rozhodnete jít do Realu Madrid, tak prvním krokem je, že musíte být připraveni na kritiku, být pod drobnohledem a neustále na očích. Klub v tomto ohledu odvádí skvělou práci a pomůže vám s překonáním těchto problémů. Některé věci udělá za vás, jiné za vás ale udělat nemůžete. Pokud se jednou do Realu dostanete, musíte tomu procesu věřit a zvládnout ho.

[Rio Ferdinand] Žasnu, jak na takové otázky dokážeš tak vyspěle odpovědět. Brácho, kolik že ti je let? (směje se).

Pořád dvacet, ale… (smích)

[Laura Woods] Co říkáš na to, že jste vyřadili obhájce celkového prvenství. Navíc na Etihad Stadium! To je úžasný způsob, ne?

Je to něco opravdu úžasného. Myslím, že dnes to bylo hlavně o mentalitě. Během sezóny zažijete spoustu krásných okamžiků, kdy můžete kouzlit s míčem. Ale dnes to o tom nebylo. Bylo to o běhání, pohybu bez míče, dostupování… Když zvládnete tyto detaily, můžete pak v některých malých momentech udeřit. Dnes to byly penalty. Je obdivuhodné, jaký klid kluci zachovávali. Je to skvělý mix do zbytku sezóny. Máme opravdu výjimečný tým.

[Laura Woods] Jsi hrdý na to, že se ti postup do semifinále podařil právě tady? V Anglii, proti mistrovi Anglie, na Etihad Stadium. Měl jsi tu určitě spoustu rodinných příslušníků a přátel.

Ano, je to něco krásného. Dnes tu byl můj bratr. Je to poprvé, co mě z tribuny sledoval hrát za Real Madrid. Na takové věci jsem opravdu pyšný. Upřímně řečeno, to je asi můj hlavní hnací motor. Z fotbalu mám velkou radost, ale to, že mohu odehrát zápas a pak jít za mámou, tátou, rodinou… To je nejdůležitější věc, kterou mám nejraději.

[Laura Woods]  Nyní Bayern. Máš obavy?

Neřekl bych, že se bojím. Věříme našim schopnostem. Většina lidí nás po losu odepsala, říkala, že City jsou favorité. Prakticky každý už je viděl ve finále. Takže po této zkušenosti bych řekl, že se nemáme čeho bát. Ale respektujme sílu, talent a kvalitu Bayernu. Bude to těžké semifinále, které od nás bude vyžadovat maximální koncentraci.


Zdroj: TNT Sports

Přidat komentář

Související články

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů
Liga mistrů

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů

Do finále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid zbývají pouhé tři dny. Přípravy na velký zápas sezony ve…
Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr
Liga mistrů

Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr

Novináři si během Media Day nabrali řadu rozhovorů s hráči i členy realizačního týmu. V odpoledním sportovním zpravodajství na televizi La Sexta…
Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí
Liga mistrů

Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí

Královský celek odcestuje do Londýna zítra v 17 hodin, aby v sobotu odehrál finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Španělská…
Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos
Liga mistrů

Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos

Ačkoli při každém finále panují přirozené nervy, jen málokterý tým půjde do sobotního utkání s takovým klidem jako Real Madrid.…