AS: Real Madrid zná oficiální datum otevření rekonstruovaného Santiaga Bernabéu

  AS: Real Madrid zná oficiální datum otevření rekonstruovaného Santiaga Bernabéu
  Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

  Klub zaslal zástupcům největších fanklubů předběžný termín oficiálního otevření nového Santiaga Bernabéu. Stavební práce vstupují do závěrečné fáze.

  Deník AS uvádí, že Real Madrid již vizualizuje dokončení prací na přestavbě zařízení a předběžně stanovil datum jeho oficiálního otevření. Komunikace od zástupců některých peñas naznačovala, že na sobotu 23. prosince je naplánována zvláštní ceremonie.

  Na hráče pak čeká vánoční pauza, protože poslední letošní zápas sehraje venku 19. – 21. prosince proti Deportivu Alavés. Stadion tak připraví ojedinělou akci, na které nebudou chybět ani speciální hosté v podobě různých umělců a slavných madridistů.

  Zaměstnanci se zatím soustředí na uzavření klíčových témat pro 2. až 3. září, kdy Bílý balet bude hostit tým Getafe na Bernabéu. Po obnovení zápasů zbývá uzavřít ještě několik záležitostí a plnou kapacitu má stadión získat až od ledna 2024. Za zmínku stojí, že až v novém roce bude Real hostit Barcelonu, Atlético nebo Sevillu.

  Náklady na přestavbu

  Původní hodnota rekonstrukce Santiago Bernabéu byla 575 milionů eur, která byla rozdělena do následujících investic: 300 milionů eur na stavební práce; 100 milionů eur na technologické vybavení zařízení; 175 milionů eur na zlepšení infrastruktury, která na stadionu zůstane.

  V souvislosti s realizací myšlenky zatahovacího trávníku požádal Florentino Pérez finanční instituce o navýšení úvěru o 225 milionů eur. Splátka se tak měla nakonec zvýšit z 29,5 milionu eur ročně na přibližně 34 milionů eur ročně.

  Celkem to činilo přibližně 900 milionů eur v úvěru včetně úroků, přičemž první splátku má klub zaplatit do 30. července 2023. Oficiálně byly stavební práce zahájeny v květnu 2019 a jejich dokončení se očekává v posledním čtvrtletí letošního roku.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…