Antonio Rüdiger před Lipskem: O kabině Realu, strašení soupeřů i Viníciusovi

Antonio Rüdiger před Lipskem: O kabině Realu, strašení soupeřů i Viníciusovi
Antonio Rüdiger proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

V zápase proti Mallorce si užil premiérovou trefu za Real Madrid. Obránce Antonio Rüdiger si možná i proto sednul na tiskové konferenci před utkáním Ligy mistrů proti Lipsku vedle trenéra Carla Ancelottiho. Novinářům zodpověděl hned několik dotazů.

Real první utkání skupiny na půdě Celtiku zvládl, teď ho čeká Lipsko. „Doufám, že budu hrát. Nastoupit v Lize mistrů na Santiago Bernabéu je vždy velké privilegium. Vždy jsou tu nějaké nervy, ale cítím především velké nadšení. Lipsko je excelentním týmem,“ řekl na úvod Antonio Rüdiger. O čem dalším stoper Realu mluvil?

Komunikace se spoluhráči

„Komunikace s ostatními hráči je pro mě velmi důležitá. Jak během zápasu tak i před ním. Je pro mě přirozené mluvit se spoluhráči. Na hřišti mluvím španělsky a myslím, že mi všichni rozumí.“

Kabina Realu Madrid

„Všichni jsou normální lidé. Když znáte Real Madrid pouze z venku, může se vám zdát, že bude těžké zapadnout. Pravdou ovšem je, že to bylo snazší než kdekoliv jinde. Hráči Realu jsou velmi slušní a féroví lidé, nemohu proti nic říct jediné slovo.“

Strašení soupeřů

„Nevím, co na to říct (úsměv). Nejsem si jistý, že někoho straším. Chci hrát agresivně, ale férově. Statistiky mluví za vše, za posledních 5 let jsem nedostal přímou červenou kartu. Hrát tvrdě je pro mě přirozené. S věkem každopádně přichází zkušenosti a vyvíjím se.“

Vinícius Junior

„Moc rád kličkuje a drží míč, proto je pochopitelné, že soupeři se mu snaží život na hřišti znepříjemnit. Musíte se s tím umět vypořádat a právě to je jedna z Viniho největších předností. Nemusím příliš mluvit o jeho schopnostech, je úžasným hráčem a každý soupeř se ho obává. V kabině je velmi klidný, na hřišti ze sebe ale vydá vše. Je skvělé, že ho máme na své straně.“

První gól za Real

„Skórovat v dresu Realu Madrid je skvělý pocit, fanoušci jsou výborní. Rád podporuji útok, jde o součást mé identity. V minulé sezoně jsem nastřílel 5 branek, teď bych rád dal ještě více.“

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen
Mužstvo

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen

Dean Huijsen slavil postup Málagy v klubovém dresu a fotkou na sociálních sítích. Opakovaně dal najevo, že je fanouškem a…
Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa
Mužstvo

Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa

Vinícius Júnior je dnes jednou z hlavních tváří světového šampionátu. Na hřišti táhne brazilskou reprezentaci a mimo něj má už…
Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?
Mužstvo

Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?

José Mourinho se poprvé od návratu do Realu Madrid vyjádřil a poskytl rozhovor americkému magazínu Vanity Fair. S trenérem Los…
Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry
Mužstvo

Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry

Bernardo Silva přichází do Real Madridu jako volný hráč po devíti sezonách v Manchesteru City. Jak uvádí The Athletic, jeho…