Antonio Rüdiger před Lipskem: O kabině Realu, strašení soupeřů i Viníciusovi

Antonio Rüdiger před Lipskem: O kabině Realu, strašení soupeřů i Viníciusovi
Antonio Rüdiger proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

V zápase proti Mallorce si užil premiérovou trefu za Real Madrid. Obránce Antonio Rüdiger si možná i proto sednul na tiskové konferenci před utkáním Ligy mistrů proti Lipsku vedle trenéra Carla Ancelottiho. Novinářům zodpověděl hned několik dotazů.

Real první utkání skupiny na půdě Celtiku zvládl, teď ho čeká Lipsko. „Doufám, že budu hrát. Nastoupit v Lize mistrů na Santiago Bernabéu je vždy velké privilegium. Vždy jsou tu nějaké nervy, ale cítím především velké nadšení. Lipsko je excelentním týmem,“ řekl na úvod Antonio Rüdiger. O čem dalším stoper Realu mluvil?

Komunikace se spoluhráči

„Komunikace s ostatními hráči je pro mě velmi důležitá. Jak během zápasu tak i před ním. Je pro mě přirozené mluvit se spoluhráči. Na hřišti mluvím španělsky a myslím, že mi všichni rozumí.“

Kabina Realu Madrid

„Všichni jsou normální lidé. Když znáte Real Madrid pouze z venku, může se vám zdát, že bude těžké zapadnout. Pravdou ovšem je, že to bylo snazší než kdekoliv jinde. Hráči Realu jsou velmi slušní a féroví lidé, nemohu proti nic říct jediné slovo.“

Strašení soupeřů

„Nevím, co na to říct (úsměv). Nejsem si jistý, že někoho straším. Chci hrát agresivně, ale férově. Statistiky mluví za vše, za posledních 5 let jsem nedostal přímou červenou kartu. Hrát tvrdě je pro mě přirozené. S věkem každopádně přichází zkušenosti a vyvíjím se.“

Vinícius Junior

„Moc rád kličkuje a drží míč, proto je pochopitelné, že soupeři se mu snaží život na hřišti znepříjemnit. Musíte se s tím umět vypořádat a právě to je jedna z Viniho největších předností. Nemusím příliš mluvit o jeho schopnostech, je úžasným hráčem a každý soupeř se ho obává. V kabině je velmi klidný, na hřišti ze sebe ale vydá vše. Je skvělé, že ho máme na své straně.“

První gól za Real

„Skórovat v dresu Realu Madrid je skvělý pocit, fanoušci jsou výborní. Rád podporuji útok, jde o součást mé identity. V minulé sezoně jsem nastřílel 5 branek, teď bych rád dal ještě více.“

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Mourinho a Flick, tváří v tvář
Mužstvo

Mourinho a Flick, tváří v tvář

Německý trenér znovu ožil po svém příchodu do Barcelony, zatímco Portugalec se snaží prosadit během svého druhého působení v Realu…
Velká výzva Raúla Asencia
Mužstvo

Velká výzva Raúla Asencia

Odchovanec maká „jako zvíře“, aby přesvědčil Mourinha, že může být platný. Konaté, Rüdiger, Militao a Huijsen mu však blokují cestu.…
Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real
Mužstvo

Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real

Marc Cucurella poskytl rozhovor rádiu Onda Cero. Výhra 3:0 nad Realem v dresu Eibaru v roce 2018? „Ano, ano, pamatuju…
„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“
Mužstvo

„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“

Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madrid, právník, youtuber a spolupracovník španělských médií, předal nové informace týkající se budoucnosti Viníciuse.…