Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody

Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody
Antonio Pintus (zdroj. realmadrid.com)

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pozval trenéra fyzické přípravy Realu Madrid do Washingtonu, D.C., aby se seznámil s jeho metodami a aplikoval je na svou práci s astronauty.

Pokud jde o šatnu Realu Madrid, není největším jménem, ale mnoho hráčů a zaměstnanců Valdebebas řadí Antonia Pintuse vysoko v žebříčku těch, kteří jsou zodpovědní za úspěch týmu v posledních letech.

Z jeho pečlivého způsobu práce hráče bolí hlava (říkají mu „železný seržant“), zejména v předsezónní přípravě, ale pak ho oceňují, když během nejdůležitějšího období sezony fungují na 100%. Italův metodický systém je založen na vědě a matematice. Dokonce i NASA se s ním chtěla setkat a není to vtip…

NASA

Jak se Relevo dozvěděl, rodák z Turína nedávno navštívil sídlo Národního úřadu pro letectví a vesmír, známějšího jako NASA. V případě, že to někdo neví, je to agentura závislá na samotné vládě Spojených států a zodpovědná za vesmírný program země. To znamená, že vysílá rakety a další létající objekty do vesmíru a navíc je jednou z agentur, které vytvořily Mezinárodní vesmírnou stanici.

Ale co tam dělal Pintus? Pravdou je, že přijel jako host. Všechno to začalo v USA během poslední pretemporady. Po týdnu stráveném v Los Angeles se krátce zastavil v Houstonu, kde ho kontaktovali členové NASA, kteří byli potěšeni jeho znalostmi fyzické přípravy. Byl pozván, aby v budoucnu navštívil ústředí, až bude mít čas. 61letý trenér nabídku přijal a objevil se v NASA při poslední mezinárodní přestávce.

Inspirace přípravou astronautů

Během návštěvy, jak se portál dozvěděl, Pintus viděl, jak astronauti pracují na svých tělech. Přípravy, které se provádějí před letem do vesmíru, stroje, které se používají, nebo parametry, které se berou v úvahu. Američané naopak chtěli podrobně znát metody trenéra Realu Madrid v kontaktu s elitními sportovci, které měl ve své péči v Juventusu, Lyonu, Realu Madrid a Interu. Byla to velmi užitečná výměna znalostí pro obě strany. Pintus nechce přestat začleňovat novinky do své tvorby.

Nejde o nic jiného než o další ukázku postavení italského trenéra na mezinárodní scéně. Blázen do fyzické přípravy, respektovaný i mimo fotbal díky neustálému kontaktu s univerzitním světem a vědci, kteří ho dovedli k publikování několika článků o síle, zátěži a zraněních (je také fyzioterapeutem).

Není divu, že svůj volný čas tráví studiem a tréninkem, učí se nové techniky, cviky a vybavení, aby ze svých hráčů dostal maximum, a také aby znal nejúčinnější vzorce pro přenos metod z jiných sportů (judo, atletika…) do fotbalu. Není náhodou, že ho čas od času nejeden fotbalista nazve maniakem, což přijímá se svým charakteristickým humorem.

Posedlost prací

Ti, kteří ho znají nejlépe, říkají, že se někdy od fotbalu až příliš distancuje, což působí dojmem, že je spíše atletickým trenérem. Poté, co dokončí svou část tréninku ve Valdebebas, jde do šatny, aby naplánoval další trénink nebo studoval data svých hráčů, místo aby na místě kontroloval aplikaci svých metod na technické a taktické problémy.

Po celý den se soustředí nejen na koordinaci dění v prvním týmu jako vedoucí fyzické přípravy, ale také v mládežnických týmech. Od roku 2021 je zodpovědný za metodiku fyzické přípravy všech týmů v klubu.

Stačí, když ví, že Real Madrid, dnes vedený Bellinghamem, má k dispozici nejlepší fyzická data za poslední roky. Například v minulé sezoně se stalo normou, že někteří soupeři spolu urazili o čtyři až pět kilometrů více než celý tým Los Blancos.

V této sezoně však Bílý Balet tento trend ukončil do té míry, že naběhal ještě více kilometrů než Osasuna, tým, jehož silnou stránkou je fyzička a který v tomto typu statistik historicky předčil Real v přímých střetnutích na hřišti.

Profesionál každým coulem

Čísla jsou podstatnou součástí Pintusovy tvorby. Rád všechno měří. Převádí výkon na čísla a ukazuje, že odvedená práce se vyplácí. Přípravné období začíná prakticky každodenními kondičními testy, ale udržuje si je po celou sezónu.

Jeho pečlivý styl okouzlil klub během jeho prvního působení se Zidanem a motivoval je k podpisu Itala po Ancelottiho návratu. Ještě nikdy Real Madrid na svých webových stránkách neoznámil angažování trenéra fyzické přípravy.

Ital kombinuje svůj perfekcionismus v práci s laskavostí a plachostí. Na jásot a fotografie, o které byl požádán v Los Angeles, si moc nezvykl. Raději žije ve stínu a svou práci dělá mimo záři reflektorů. Na schůzky nechodí pozdě: téměř každé ráno, velmi brzy, běhá ve Valdebebas, než se vydá do sportovního městečka, kde připravuje trénink hráčů. Chce jít příkladem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy
Mužstvo

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy

Podle deníku MARCA se Real Madrid a Ferland Mendy již dohodli na podmínkách nového kontraktu. Francouz po návratu z dovolené…
Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech
Mužstvo

Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech

Podle oficiálních stránek klubu tvoří v současné době útočnou řadu Los Blancos pět hráčů: Kylian Mbappé, Vinícius, Rodrygo, Brahim a Endrick.…
Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!
Mužstvo

Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!

Ve středu 25.07.2024 proběhl první předsezónní test Realu Madrid. V jeden z nejteplejších letních dnů v hlavním městě, v den…
Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid
Mužstvo

Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid

Real Madrid a Florentino Pérez se dnes rozloučili s Nachem. Přinášíme prezidentův projev z tohoto obřadu ve Valdebebas. „Rád bych…