Andriy Lunin vítězem španělského Superpoháru. Brankář si hlasitě řekl o post jedničky

Andriy Lunin vítězem španělského Superpoháru. Brankář si hlasitě řekl o post jedničky
Andriy Lunin (zdroj: realmadrid.com)

Andriy Lunin vyšel z Arabského Superpoháru jako jeden z nejlepších hráčů Realu Madrid. Odehrál vynikající finále. Pět zákroků, z toho tři rozhodující, a díky svému 191centimetrovému rozpětí křídel nabízel celé obraně pocit jistoty jak na zemi, tak ve vzdušných soubojích. Ancelotti se pro něj rozhodl ve finále a předčil tak Kepu, který nastoupil v semifinále proti Atléticu.

Lunin v této sezoně nastoupil za Real Madrid jedenáctkrát. Jedenáct startů, ve kterých dal sedm gólů a udržel pět čistých kont. Kepa mezitím v probíhajícím ročníku nastoupil k sedmnácti utkáním, v nichž dal šestnáct gólů a sedm zápasů odehrál bez inkasované branky.

Ukrajinský brankář má lepší formu než Kepa. A bylo to vidět i v tomto Superpoháru. Baskický strážce svatině svými výkony proti Atléticu Madrid zanechal pochyby, Lunin je proti Barçe rozptýlil a předvedl solidní a solventní hru. „Lunin bude hrát i ve čtvrtečním utkání Copa del Rey,“ prozradil Ancelotti před finále v Arábii.

Využitá šance

Real Madrid podepsal Lunina v létě 2018 ze Zorya Lugansk za 8,5 milionu eur. Poté čtyřiadvacetiletý brankář absolvoval několik hostování, v nichž se mu nedařilo prosadit. Leganés, Valladolid a Oviedo, než se vrátil do Realu Madrid, až přišel jeho čas.

Lunin se v bílém dresu nedokázal prosadit a po příchodu Kepy se zdálo, že mu bude i v této sezoně upřena hlavní role. Lunin se však v této sezoně objevil na scéně a využil každou příležitost. Nejprve při Courtoisově zranění a poté při zranění samotného Kepy.

V klubu si výkonů ukrajinského brankáře cení. Vsadili na něj v pracovním týmu pod vedením Juniho Calafata a věří v jeho předpoklady hrát za Real Madrid. V klubu si získává stále více příznivců a jeho výkony v Superpoháru jsou pro něj povzbuzením. Lunin má navíc na rozdíl od Kepy smlouvu do roku 2025.

Ancelottiho brankářský zmatek

Přesto Ancelotti pochybnosti neutišil. V semifinále španělského Superpoháru nastoupil jako brankář Kepa, ve finále pak Lunin. Italský kouč potvrdil Andriye i pro pohárový zápas ve čtvrtek a dalším prohlášením opět zasel chaos. „V LaLize se Kepa vrátí,“ poznamenal.

Debata se protahuje. A příznivci jednoho a druhého se stále zřetelněji odlišují. Lunin by měl být favoritem klubu, což je sázka sportovního vedení, která se nakonec promítne do výsledků, a aktiva s platnou smlouvou. Kepa, kterého podpořil trenérský štáb, si udržuje důvěru Ancelottiho a Llopise, i když Superpohár by mohl jejich plány změnit.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

 • Avatar

  Nevidím v tom žádný chaos.
  CdP proti Atletům – chytá Lunin
  LL proti Almerii – chytá Kepa

  Kepa nebude jenom leštit lavičku, nevíme, co se s brankáři stane v létě. Ale Lunin teď bude mít určitě přednost v těžších zápasech, pokud nějaký nepokazí.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…