Ancelotti konečně těží z „plánu B“. Mladí hráči ve správnou chvíli zachránili sezónu

Ancelotti konečně těží z „plánu B“. Mladí hráči ve správnou chvíli zachránili sezónu

V posledních týdnech začala Ital konečně těžit z více hráčů a díky tomu tým hraje klíčové zápasy ve velmi dobré formě.

Jedním z hlavních prohřešků Carla Ancelottiho od začátku sezóny byla absence rotace. Ital nasadil každý týden prakticky stejnou jedenáctku a zdálo se, že v celém kádru je jen 13 hráčů, kteří mají reálnou šanci hrát. Tento přístup vynesl Los Blancos v první části sezóny spoustu bodů, ale mnozí se obávali, že únava jednotlivých hráčů se projeví v rozhodující fázi sezóny.

Teď už víme, že se to naštěstí nestalo. S Antoniem Pintusem tým létá na hřišti a Carletto začal ztělesňovat „plán B“ a konečně využívá více hráčů. V klíčovém momentu sezony se Los Blancos fyzicky ukazují skvěle a nejvíce je to znát ve druhém poločase.

Jednou z nejlepších zpráv pro všechny madridisty je návrat formy Daniho Carvajala, který po většinu sezóny podával poměrně špatné výkony. Španěl nebyl přesvědčivý a dělal hloupé chyby, ale v posledních zápasech si mohl hru opět užít a je vidět, že se pomalu vrací do optimálního rozpoložení.

Real navíc může počítat s Lucasem, který se cítí dobře na pravé straně obrany a je alternativou ke Carvajalovi. Nesmí se zapomenout ani na Nacho. Odchovanec Madridu je schopen hrát prakticky na jakémkoli postu v obraně a mohl by se ukázat jako klíčový v prvním zápase proti Manchesteru City, pokud se David Alaba neuzdraví.

Mladá síla

Absence rotace měla obzvlášť silný dopad na trio Kroos – Casemiro – Modrić, které v jednu chvíli prostě potřebovalo pauzu. Nejprve přišel Fede Valverde ve fantastické formě. S přibývajícími minutami může počítat i Eduardo Camavinga, který v posledním střetu s Osasunou vyběhl na hřiště od první minuty.

Francouz předvedl velmi dobrý výkon a totéž lze říci o Danim Ceballosovi. Španěl v El Sadar byl také v základní sestavě Bílého baletu a potvrdil slova, které před časem řekl Ancelotti, že by měl záložník hrát mnohem více. Pětadvacetiletý hráč musel na svou šanci trpělivě čekat, ale momentálně je další alternativou do středu zálohy.

Od začátku sezóny je problémem pravé křídlo. Carletto využíval především Marca Asensia a Rodryga, kteří střídali lepší a horší období. Na nedávných zápasech se zvláštní pozornost věnovala formě Brazilce.

Útočník nejprve vstřelil velmi důležitý gól v odvetě proti The Blues a později přinesl velkou změnu ve venkovní konfrontaci se Sevillou. Zdá se, že 21letý hráč je favoritem do prvního týmu v semifinále Ligy mistrů, které se rychle blíží, ale stojí za zmínku, že Asensio vstřelil také svůj gól proti Osasuně.

Carlo má z čeho vybírat, což je rozhodně jedna z nejlepších zpráv v klíčové části sezóny.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…