Ancelotti: K utkání přistupujeme jako k přípravě na finále. Kroos a Modrić? Jsem optimistický

Ancelotti: K utkání přistupujeme jako k přípravě na finále. Kroos a Modrić? Jsem optimistický
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid v neděli odehraje předposlední ligový zápas sezóny. Jeho soupeřem bude od 19:00 Villarreal. Proto Carlo Ancelotti dnes ve 12 hodin zasedl před novináře v tiskovém středisku ve Valdebabas, aby odpovídal na jejich dotazy.

K utkání přistupujeme jako k přípravě na nadcházející finále Ligy mistrů, které se uskuteční už 1. června. Do Villarrealu odcestuje celý tým. Je to pro nás důležitý zápas v tom ohledu, abychom se dostali do zápasového rytmu a měli dobrý přístup a dynamiku. Bude to těžký zápas, Villarrealu jde o hodně. Naším cílem je udržet dobré tempo.

Nemáme žádné pochybnosti o tom, co je třeba do 1. června dělat. Celý realizační tým se musí pokusit co nejlépe připravit celé mužstvo, všechny hráče. Pak musíme udělat správné rozhodnutí, abychom dokázali finále vyhrát. Nemáme žádné pochybnosti, tento týden jsme měli odpočinkový, jsou před námi další dva, během nich se budeme tvrdě připravovat na finále.

Pokračování Modriće a Kroose

Jsem v tomto optimistický. Ale to, na co se ptáte, je v současné chvíli druhořadou záležitostí. V tuto chvíli to není pro nikoho důležité. Soustředíme plně na to, co musíme vykonat v následujících dnech, včetně dvou ligových zápasů. O budoucnosti se pojďme bavit po finále.

S Modrićem jsem nikdy neměl problém. Je to hráč špičkové úrovně, jeden z nejlepších záložníků na světě. Ještě velkolepější je člověk. On se mnou také nikdy neměl problém a nikdy ho se mnou mít nebude. Oba se navzájem velmi respektujeme.

Brankář

Pro mě toto není na žádnou debatu. Jak jste říkal, že máte nějaké pochybnosti, tak já je nemám… Lunin za sebou má fantastickou sezónu, v níž nám pomohl k titulu a cestě do finále. Courtois se vrací k tomu, čím vždy byl, tedy nejlepším na světě. Proti Villarrealu bude chytat Lunin.

Přestavba kádru

Zatím je to plynulý proces, který může, ale také nemusí pokračovat. V příští sezóně ale pravděpodobně pokračovat bude.

Jaký je Kroos?

Je to Němec, v tomto směru se chová tak, jak je pro Němce přirozené. A abych řekl, pravdu, i já se tak chová. Toni zbytečně nemluví, raději naslouchá. To samé já. Ale když má Toni něco říct, řekne to velmi jasně. Je to člověk, který má málo pochybností, je zcela jasný, čestný a upřímný. Tento typ lidí mám rád. Sám trochu cítím, že jsem v Němec.

Uvolnění týmu

Nejlepší způsob, jak se připravit na to, co nás čeká, je odehrát nedělní zápas na 100% našeho potenciálu. Proti Granadě a Alavésu jsme si vedli velmi dobře. Naším záměrem bude to samé i proti Villarrealu. V předchozích dvou utkáních jsme hráli s pohodou, vstřelili devět gólů, žádný neinkasovali. V těchto zápasech jsem musel k týmu hovořit pouze velmi málo. Uvažuji o tom, že budu mluvit ještě méně, protože se nám daří.

Bude Militao ve finále v základní sestavě?

Podle toho, co jsem viděl v posledních zápasech, tak se Mili blíží tomu, aby byl na 100% připravenosti. Daří se mu velmi dobře, hodně se zlepšil. Chyběly mu minuty, ty teď dostává. Bude hrát i v neděli. Vidím, že je blízko své nejlepší úrovně. Pro nás je to možnost. Pokud o něm budu přesvědčen, bude moct hrát.

Xavi

Je velmi těžké hovořit k tomuto tématu. Jediné, co mohu říci, je, že si Xaviho velmi vážím, zaprvé jako člověka a zadruhé jako trenéra. Práce, kterou odvádí u týmu Barcelony od svého příchodu, je velmi dobrá. Přeji mu, ať se mu do budoucna daří.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…