Ancelotti: Hráči si potřebují odpočinout, ale cestují k národním týmům. Zaměřme se na kalendář, je absurdní

Ancelotti: Hráči si potřebují odpočinout, ale cestují k národním týmům. Zaměřme se na kalendář, je absurdní
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti kromě tiskové konference poskytl po utkání s Villarrealem ještě rozhovor klubové televizi Real Madrid TV. Co italský kouč řekl?

Jak hodnotíte toto skvělé a důležité vítězství proti tak dobrému týmu, jakým je Villarreal?
Hodnotím to velmi dobře, protože to byl velmi těžký zápas, do kterého jsme šli s mnoha obtížemi, krátkým odpočinkem a unaveným týmem. Nemělo smysl se příliš soustředit na technické aspekty, ale spíše na mentální sílu tohoto týmu. Dnes to bylo 22. utkání od 3. ledna, to je neuvěřitelné. Dnešní zápas byl těžký. Harmonogram se nastavil tak, že jsme neměli k dispozici ani 72 hodin na odpočinek. Myslím, že jsme to zvládli velmi dobře. Samozřejmě jsme nějaké chyby udělali. Soustřeďme se na tento harmonogram, který je naprosto absurdní.

Jak těžké bylo připravit se na tento zápas, jako byl ten dnešní, s nedostatkem odpočinku, který jste zmínil, a s ohledem na to, že jste k němu nastoupili necelých 72 hodin od zápasu s Atlétikem Madrid?
Naštěstí jsme si z něj neodnesli žádné zranění. Musel jsem ale stáhnout Raúla, protože měl namožená lýtka. Kvůli únavě jsem také nechal odpočinout Rudigera, protože potřeboval více času na regeneraci. Šel do hry na půl hodiny, ale vydržel, trpěl a bojoval. Tento zápas byl testem přežití. Vedli jsme si dobře. Myslím, že těmto hráčům musíme poděkovat. Celému týmu. Přes všechny obtíže, kterými procházíme, stále bojujeme o všechny tituly.

V pátek jste řekl, že je třeba odehrát zápas s chytrostí. Přesně tak jsme dnes hráli. V jakém rozpoložení jdete do reprezentační přestávky?
Ve velmi dobrém stavu. Máme dobrou dynamiku. Ale také jsme velmi unavení. Teď by si hráči potřebovali odpočinout, ale někteří uprostřed noci odjíždějí a musí odletět do Jižní Ameriky, aby se připravily na zápasy se svým národním týmem. Nevím…

Další skvělý zápas od Kyliana Mbappého. Co říkáte na jeho výkon a dva vstřelené góly?
Odehrál velmi dobrý zápas, vepředu byl velmi efektivní. Myslím, že jsme ve druhém poločase mohli vedení navýšit, měli jsme tam několik protiútoků, které se daly vyřešit lépe. Ale dobře jsme zápas odbránili. Mám rád tyto typy zápasů, kdy jsou všichni jednotní a semknutí. Tohle se mi moc líbí.

Děkuji trenére a prosím, v příštích dnech si odpočiňte.
Jdu si odpočinout, protože jsem vyčerpaný. Možná ne tolik jako fotbalisté, ale určitě si odpočinu.“

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

Mourinho a Flick, tváří v tvář
Mužstvo

Mourinho a Flick, tváří v tvář

Německý trenér znovu ožil po svém příchodu do Barcelony, zatímco Portugalec se snaží prosadit během svého druhého působení v Realu…
Velká výzva Raúla Asencia
Mužstvo

Velká výzva Raúla Asencia

Odchovanec maká „jako zvíře“, aby přesvědčil Mourinha, že může být platný. Konaté, Rüdiger, Militao a Huijsen mu však blokují cestu.…
Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real
Mužstvo

Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real

Marc Cucurella poskytl rozhovor rádiu Onda Cero. Výhra 3:0 nad Realem v dresu Eibaru v roce 2018? „Ano, ano, pamatuju…
„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“
Mužstvo

„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“

Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madrid, právník, youtuber a spolupracovník španělských médií, předal nové informace týkající se budoucnosti Viníciuse.…