Ancelotti: Fanoušci Realu by neměli být nervózní, ale šťastní

Ancelotti: Fanoušci Realu by neměli být nervózní, ale šťastní
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Uvolněným dojmem působil Carlo Ancelotti na včerejší předzápasové tiskové konferenci. Ačkoliv mu novináři několikrát připomínali loňský výprask 0:4, či dlouhé čekání na výhru na Etihad, Carlo vždy jejich dotazy odrážel. „To jsou všechno statistiky. Ty jsou od toho, aby se překonávaly, pojďme ji překonat,“ řekl novinářům.

[RMTV] Ve středu se stanete druhým trenérem Realu Madrid co do počtu zápasů v Lize mistrů. Bude to váš 60. zápas na lavičce Realu v této soutěži. Bude to velký zápas mezi hráči, nebo trenéry?

V této soutěži patří zápas vždy hráčům. Řekl jsem to mnohokrát, ve středu to bude stejné. Pamatujeme si všichni, co se stalo v prvním utkání. Byl velmi vyrovnaný a zábavný. Myslím, že hlavními postavami budou jako vždy hráči. Navíc je to zápas, ve kterém bude na hřišti velké množství kvality.

[El Mundo] Před vámi tu byl Jude Bellingham. Je to jeden z hráčů, který si nepamatuje poslední tři prohry na Etihad (0:4, 3:4 a 1:2). Máte tyto zápasy v paměti? Nebo pro klub, který toho tolik vyhrál, to není důležité?

Myslím, že není třeba ohlížet se do minulosti. Pojďme se věnovat tomuto zápasu, bavme se i o prvním utkání. To je vše. Musíme být soutěživí, bojovat a věřit si. Myslím, že je vše otevřené, skóre je po prvním utkání vyrovnané a před námi je 90 minut. Může se stát cokoliv. Věříme, že máme kvalitu, abychom byli Manchesteru nepříjemným soupeřem.

[RTVE] Když se ale podíváme zpětně na loňskou prohru 0:4, první zápas před týdnem a potenciál City, co vás nejvíce znepokojuje?

„Nic, v noci budu klidně spát. Možná pokud se večer hodně najím, tak v noci nebudu moct klidně spát (smích). Ale nic mi nevezme důvěru v tento tým, hráče a to, co jsme v této sezóně dokázali. Momentálně jsme ve skvělé formě, takže v noci před utkáním budu v klidu.

[El País] Bellingham tady řekl, že v posledních dvou měsících měl od vás jiné úkoly, které souvisejí s jinou prací pro tým. Kvůli tomu ztratil efektivitu. Můžete se k tomu vyjádřit? O co jste ho v poslední době žádal?

Vždy po hráčích žádám to samé: pracovat pro tým. To znamená oddanost a správný postoj. Bellingham v první polovině přidal ohromnou nadstavbu v podobě gólů, které vstřelil, což nikdo z nás nečekal. Žádám ho, aby pokračoval v práci pro tým, to samé ale vyžaduji i od Viníciuse a Rodryga, kteří hrají v útoku. Práce útočníků je vidět i v tom, že jsme v La Lize inkasovali nejméně gólů ze všech týmů. Znamená to, že celková práce týmu je skvělá, zvláště v tomto ohledu. Čím kvalitnější je práce, tím větší máme nasazení.

[AS] Haaland nebyl v prvním utkání příliš vidět. I v loňském roce tomu tak bylo, v odvetě už ale byl mnohem lepší. Je to téma, které vás trápí, protože je typem hráče, který reaguje po špatném výkonu?

Pokud se bavíme o jednotlivcích, Erling Haaland zůstává jedním z nejnebezpečnějších hráčů Manchesteru City. Je velkou zásluhou naší defenzivy, že v prvním utkání nebyl příliš vidět. Nicméně Haaland je dost možná nejlepším hrotovým útočníkem na světě a vždy je velmi nebezpečný.

[The Athletic] Před prvním utkáním řekl Jorge Valdano, že zápasy mezi Realem a Manchesterem jsou moderním El Clásikem. Souhlasíte s ním? Stal se Manchester City hlavním rivalem Realu Madrid?

V Evropě je mnoho týmů, které jsou velmi silné a mohou bojovat o vítězství v této soutěži. Potkali jsme se v posledních třech sezónách a vždy to byly velkolepé zápasy. Myslím, že ve středu to bude stejné. Bude to velkolepé a zábavné utkání.

[Anglický novinář]  Jude Bellingham řekl, že díky dobrému trenérovi se cítí lépe, než ve skutečnosti je. Řekl, že je to díky vám. Trénoval jste mnoho skvělých hráčů. Jak dobrý Jude Bellingham je a jak dobrý může být?

Bellingham je opravdu dobrý. Myslím, že je moderním typem hráče. Má velkou kvalitu, skvělou techniku a fyzičku. Těžko ho nazvat záložníkem, dokáže pokrýt spoustu pozic. Vypadá skvěle, jsem si jist, že v budoucnu bude jedním z nejdůležitějších hráčů Realu Madrid. Teď je mu teprve 20 let. Někdy zapomínáme, že mu je teprve 20, protože na svůj věk je velmi vyzrálý a profesionální. Je to fantastický hráč.

[Radio MARCA] Když hraje Real Madrid v Lize mistrů, hovoří se o kouzlu stadionu Santiaga Bernabéua. Mohl by Etihad být faktorem úspěchu Manchesteru City? Všechny statistiky hovoří proti vám: Manchester tu moc zápasů neprohrál, Real tu ještě nikdy nezvítězil, máme tu vzpomínku na minulou sezónu a 0:4…

No, na statistiky se každý může dívat, jak chce. Vždycky říkám, že statistiky se dělají jen proto, aby se překonávaly. Je mnoho stadionů, na kterých Real Madrid dlouho nevyhrál, nakonec tam ale slavil vítězství. Statistiky jsou dobré pro fanoušky. Já naplno věřím tomu, že statistiky máme překonávat.

[ElDesmarque] Guardiola řekl, že jste ho v prvním utkání překvapil zvolenou formací. Připravil jste si pro něj i do odvety nějaké překvapení?

Ne… (smích). Pep a já se známe velmi dobře. Může být v klidu, nebudu čarovat, nejsem kouzelník (smích).

[ManagingMadrid] Bernardo Silva řekl, že Manchester City rád kontroluje zápasy a nemá rád rychlé přechody do útoku. Přemýšlíte, že otevřete zápas? Nebo budete hrát defenzivně, jak se tady nedávno prezentoval Arsenal?

V plánu je odehrát dobrý zápas. Musíme dobře bránit, dobře útočit, hrát dobře, neztrácet zbytečně míče, mít dobré protiútoky… Musí to být komplexní výkon. Nemůžeme se zaměřit pouze na jeden aspekt, soustředit se musíme na všechny problémy, kterým budeme četlit.

[DefensaCentral] Madridismo je neklidné. Jaký máte vzkaz pro ty, kteří jsou z odvety nervózní? Čím uklidníte Madridismo?

No… (smích). Myslím, že Madridismo je klidné, myslím, že ano. Neřekl bych, že naši fanoušci jsou většinově nervózní, protože Real Madrid je v této soutěži vždy konkurenceschopný. Fanouše Realu Madrid by v této soutěži neměl být nervózní, ale spíše šťastný. V našem prostředí žádné nervy nevidím, ne, to rozhodně ne. Je zde velká důvěra v tento tým.

[BernabeuDigital] Chci se zeptat na Camavingu, který by měl v odvetě hrát…

[Skočí mu do řeči] „Jste si jistý, že bude hrát? (smích)

Ano. Uvidíme ve středu, ale ano…

Ano (směje se). Myslím, že bude hrát, ano (smích)

Je to hráč, který v takových utkáních prokázal velký rozvoj z hlediska vyspělosti. Jak ho hodnotíte?

Pro mladé hráče jsou to zápasy, ve kterých musí zúročit zkušenosti, které takové zápasy přinášejí. Na emoční úrovni je velmi klidný. Pevně ​​v sebe věří. Vedl si skvěle a potřebuje se zlepšit, protože ne všechno, co dělá, je dokonalé. Jsou věci, které může zlepšit, ale s jeho kvalitou a přístupem se určitě zlepší.“


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů
Liga mistrů

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů

Do finále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid zbývají pouhé tři dny. Přípravy na velký zápas sezony ve…
Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr
Liga mistrů

Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr

Novináři si během Media Day nabrali řadu rozhovorů s hráči i členy realizačního týmu. V odpoledním sportovním zpravodajství na televizi La Sexta…
Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí
Liga mistrů

Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí

Královský celek odcestuje do Londýna zítra v 17 hodin, aby v sobotu odehrál finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Španělská…
Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos
Liga mistrů

Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos

Ačkoli při každém finále panují přirozené nervy, jen málokterý tým půjde do sobotního utkání s takovým klidem jako Real Madrid.…