Modrić: Mourinhovi přeju hodně štěstí. Je to velký trenér a mám s ním zvláštní vztah
- Bývalí hráči Realu
- dnes 15:10
- 0 Komentářů
- Laša
Luka Modrić po včerejším utkání s Ghanou poskytl v mixzóně rozhovor Albertu Pereirovi z rádia Onda Cero.
Lukito, jak se máš?
„Dobře, všechno v pořádku. Mám radost z vítězství i z postupu do dalšího kola.“
Máš před sebou 202. zápas za národní tým. Někteří o tobě pochybovali? Luka Modrić je znovu na mistrovství světa.
„Ano, přesně tak. Naším prvním cílem byl postup ze skupiny a ten se nám podařilo splnit, takže jsme moc šťastní. Myslím, že jako tým se zlepšujeme, dnes jsme odehráli náš nejlepší zápas a doufám, že v tom příštím budeme ještě lepší.“
O Chorvatsku na mistrovstvích světa by se dala napsat samostatná kniha – hrajete všechny zápasy až do konce, vydržíte až do posledních minut a, jak říkáme ve Španělsku, charakterem vás tady nikdo nepřekoná.
„Ano, jsme zvyklí bojovat, dávat do toho úplně všechno až do konce. Bojujeme a když k tomu přidáte i kvalitu, kterou máme – a myslím, že jí máme opravdu hodně – tak na konci vždycky přijde odměna. Dnes přišla a máme z toho velkou radost.“
Dvě poslední otázky z mé strany. První: všichni máme pocit, že tě moc milujeme, protože jsme s tebou byli všechny ty roky v Madridu – a to nekončí a nekončí a nekončí. Jak si užíváš každý zápas a každý den, když víš, že tě všichni milují a že na každém stadionu je pořád slyšet: „Modrić, Modrić, Modrić“?
„Je to opravdu něco neuvěřitelného. Užívám si to všechno, užívám si každý trénink i každý zápas, protože vím, že jsem už v takovém věku, kdy s každým dalším…“
Je to čím dál blíž.
„Ano, přesně tak. Ty jsi to řekl – konec je čím dál blíž, proto si člověk musí užívat každý moment, i když to není jednoduché, protože hlavně v reprezentaci je tlak obrovský. Po dvou posledních mistrovstvích světa, kde jsme dosáhli skvělých výsledků, je na nás velký tlak. Lidé od nás někdy očekávají věci, které možná nejsou úplně reálné, ale my jsme je i sami sebe naučili, že můžeme konkurovat komukoliv. Tím si sami přidáváme další tlak a občas to ovlivňuje naši hru. Myslím ale, že tenhle zápas i ten předchozí s Panamou nám pomohly získat sebevědomí, protože hlavně proti Panamě a Anglii jsme hráli s určitou tíhou na bedrech, a to není potřeba. To, co děláme, je něco neuvěřitelného. Musíme si to užívat, nechat tlak stranou, dát do toho všechno na hřišti a prostě hrát s radostí.“
A poslední otázka: Mourinho znovu volá? Zavolal jednou, zavolá možná znovu?
„Ne, ne, ne. Přeju mu hodně štěstí, jako vždycky. Je to velký trenér, jeden z nejlepších, a mám k němu zvláštní vztah.“
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: Onda Cero