Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real
- Mužstvo
- dnes 10:02
- 0 Komentářů
- Laša
Marc Cucurella poskytl rozhovor rádiu Onda Cero.
Výhra 3:0 nad Realem v dresu Eibaru v roce 2018?
„Ano, ano, pamatuju si to moc dobře. Byl to teprve můj druhý zápas v základní sestavě a byl jsem nesmírně šťastný. Myslím, že tahle zkušenost mi opravdu pomohla vyrůst. Ten tehdejší Eibar byl velmi skromný tým. Byli jsme jako parta kamarádů, kteří si najednou hrají první ligu, a to byl rok, kdy jsem si fotbal užíval naplno a měl z něj obrovskou radost.“
Žerty s reprezentačními kolegy po přestupu do Realu?
„No, nějaké vtípky se objevily, protože je pravda, že teď budeme soupeři, ale všechno proběhlo v dobré atmosféře. Tady jsme teď všichni velmi šťastní, máme stejný cíl. Později, až se vrátíme do klubů, může být naše vztahová dynamika jiná. Na hřišti bude každý bránit své vlastní zájmy, budou tam naše drobné pošťuchování, ale všechno zůstane tam. A mimo hřiště budeme mít stejný vztah jako dřív.“
Kontroverze po tom, co tvoje partnerka zveřejnila svou dětskou fotku v dresu Realu?
„Ano, ona vždy fandila Realu Madrid a celá její rodina také. Ale když začala být se mnou, začala vidět, že svět vypadá jinak. Ne tak jako fotbal viděný očima fanouška. Svět zevnitř je jiný než ten, který vidíte zvenčí. Je spousta věcí, které nejsou tak krásné, jak se mohou zdát. Vždy mě ve všem podporovala a ví, že to, co je nejlepší pro mě, je zároveň nejlepší i pro ně. Jsem z ní opravdu šťastný — z té příležitosti i z toho, že jsme toho dosáhli společně.“
Nenarušil přestup klid v reprezentaci?
„Protože to jsou úplně odlišné věci. Myslím, že každý musí hledat své štěstí mimo reprezentaci, ve svém klubu. Pokud se někdo rozhodne změnit tým, všichni, kdo jsme tady, ho budeme podporovat, protože na konci dne to dělá proto, aby rozvíjel svou kariéru, aby byl lepším fotbalistou, aby mohl mířit výš, nebo proto, že se chce vrátit do své země. A také třeba proto, že chce zažít zkušenost v zahraničí. Každé rozhodnutí je osobní. Myslím, že v reprezentaci jsme všichni skvělí hráči a každý má svůj život, který tady musíme sdílet. A všechno je vítáno.“
„Pro mě bylo jedině dobře, že se všechno odehrálo tak rychle, protože je pravda, že když něco unikne ven, všichni se tě začnou vyptávat: rodina, přátelé… I tady by se určitě objevily typické vtípky a podobně, ale jasně — pro mě bylo mnohem lepší, že to šlo tak rychle. Shodil jsem to ze sebe. O celé situaci jsem se dozvěděl dva dny předtím, než se objevily první informace v médiích. Co víc, den předtím, než jsem tu informaci dostal, jsem měl dva rozhovory a říkal jsem, že teď nechci dělat žádné rozhodnutí a že jsem agentům řekl, aby mi nic neříkali. A o dva dny později to všechno vyšlo ven. Dokážu si představit, že si média mohla myslet, že jsem jim lhal. Ale neudělal jsem to. Stalo se to přesně po tréninku, a tehdy jsme dělali ty rozhovory. Šel jsem spát a ráno, když jsem se probudil, mi řekli: ‚Zavolej nám.‘ Měl jsem zprávy od otce, od bratra, od agentů, a říkal jsem si: ‚Uf, tak se podívejme, co se stalo.‘ Upřímně, nemyslel jsem si, že jde o fotbal. Napadlo mě, že se možná stalo něco špatného, nějaký problém v rodině nebo něco podobného. A když mi zavolali, nejdřív jsem tomu nevěřil. Všechno se seběhlo strašně rychle — a pro mě jedině dobře. Okamžitě jsem řekl ‚ano‘, bez váhání.“
„Udělali jsme videohovor a řekli mi, že Real Madrid a Chelsea dosáhly dohody a jestli chci přestoupit do Realu Madrid. V tu chvíli jsem samozřejmě ani nevěděl, jak reagovat, protože jsem se právě probudil a vůbec jsem to nečekal. Byl jsem trochu v šoku. Tak mi začali vyprávět celý příběh, jak k tomu došlo, a to bylo všechno. A po tom všem jsem jim řekl, že ano. Přímo během toho hovoru. Myslím, že takové příležitosti se naskytnou jen jednou za život, nedají se odmítnout. Klub jako Real Madrid, který tolik vyhrál, jeden z nejlepších klubů na světě…“
Telefonoval jsi s Florentinem?
„Ne. Řekli mi, že se mnou chce mluvit Mourinho. A potom, když jsme ukončili hovor, jsem s ním mluvil — a to bylo všechno. No, už jen to, že ti volá trenér jako Mourinho, se vším, čeho dosáhl, a s tím, co jako kouč představuje, je samo o sobě poctou. A pak to, že říká, že mě chtěl do Realu Madrid, že mě vidí jako dobrého hráče do svého týmu… To je důvod k hrdosti. Moc s ním chci pracovat, dát do toho všechno a aby to byla skvělá sezona.“
Zajímala se o tebe Barcelona?
„Ne, ne. Řekli mi, že chtěli přivést levého obránce, ale nic víc. Tím to skončilo. Pravda je taková, že se asi soustředí na příchod útočníka a nakonec z toho nic nebylo. Mezi zájmem a konkrétní nabídkou je obrovský rozdíl, ale nic dalšího tam nebylo. Něco se objevilo od Atlética, ale řekl jsem agentům, že nechci nic vědět, dokud to celé neskončí, protože se chci soustředit na tenhle šampionát — je to výjimečná příležitost a zaslouží si plnou pozornost. Nakonec to dopadlo takhle a je to dobře. Na jednu stranu jsem rád, že se to stalo hned na začátku, že se to uzavřelo a teď nemám v hlavě nic jiného než si ten turnaj užívat.“
„Mám velmi dobré vzpomínky na pobyt v Madridu, když jsem hrál za Getafe, a také na možnost vrátit se do takového města, jako je Madrid. Myslím, že je to pro mě i pro mou rodinu skvělá věc a jsem z toho opravdu šťastný.“
Máš pocit, že jsi zachránil přítomnost Realu v nominaci Španělska na mistrovství světa?
„No, stalo se to těsně před prvním zápasem, ale nejdůležitější je, že je to hotové, že jsem hráčem Realu Madrid, že si můžeme užívat skvělé roky a znovu vyhrávat trofeje, protože to všichni chtějí. Především si chci tohle všechno maximálně užít.“
Mluvil jsem už s někým z týmu Realu?
„Ne, zatím ne. Myslím, že všichni, nebo alespoň většina, jsou tady na mistrovství světa. Každý se soustředí na to, aby odváděl svou práci co nejlépe a udělal maximum pro svou zemi. Myslím, že budeme mít čas. Až začne sezona, strávíme spolu spoustu času, takže bude prostor se poznat.“
Je tlak v Realu něco jiného?
„Dobře vím, kam jdu. Vím, jak náročné prostředí tam je. A přichází to ke mně také v dobrém věku — v den, kdy odehraju dobrý zápas, si nemyslím, že jsem nejlepší, a v den, kdy odehraju špatný zápas — a určitě budou zápasy, kdy budu hrát špatně nebo pod svým standardem — si nebudu myslet, že jsem nejhorší. Jde o konzistenci. Myslím, že všechno se hodnotí až na konci sezony, když se vyhrávají trofeje, což je to, co všichni chceme a po čem toužíme.“
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: Onda Cero