Arbeloa: Vini je unavený, protože můj přítel Carletto mu také nedal moc volna

Arbeloa: Vini je unavený, protože můj přítel Carletto mu také nedal moc volna
Álvaro Arbeloa (zdroj: realmadrid.com)

Álvaro Arbeloa se včera objevil na tiskové konferenci před dnešním ligovým utkáním na Mallorce. Přinášíme kompletní přepis setkání trenéra Realu Madrid s novináři ve Valdebebas.

[Real Madrid TV] V jakém stavu se vám vrátili hráči z reprezentačních srazů a jak je na tom tým před zítřejším důležitým zápasem na Mallorce, která také hraje o hodně?
Vrátili se ve velmi dobrém stavu. Naštěstí jsou všichni zdraví, a to je vždy první cíl, když odjíždějí ke svým reprezentacím. Myslím, že pro většinu z nich to byl navíc pozitivní blok – dostali minuty a hráli na vysoké úrovni. A ti, kteří zůstali tady, pracovali opravdu tvrdě.

Jsme připraveni a dobře víme, co nás zítra čeká. Mallorca je doma velmi silná a potřebuje body stejně jako my. Po reprezentační pauze to nikdy není jednoduché, po takové přestávce už vůbec ne, a ještě k tomu venku. Čeká nás devět ligových finále a zítra hrajeme to první.

[COPE] Říkáš, že reprezentační pauza byla dobrá. Ale ve skutečnosti se to pozná až po zítřejším zápase, že? Máte sérii pěti výher, někteří hráči chytili rytmus, nikdo se nevrátil přetížený. Možná Vinícius a Valverde, ale ten je vykartovaný. Překvapila tě ale situace Judea Bellinghama? Nehrál ani minutu. Zaskočilo tě to, nebo ses toho spíš obával? Nebo bys byl radši, kdyby nějaké minuty dostal?
U Judea to byl trochu specifický případ. Je pravda, že pár minut odehrál proti Atléticu Madrid. A teď se trenér Anglie rozhodl, že nenastoupí. Chápu, že nechtěli podstupovat žádné riziko. Myslím, že Jude je dost inteligentní na to, aby dobře pracoval v tréninku a dál se dostával do optimální formy. Je připravený na to, aby zítra hrál a pomohl týmu. A přesně to potřebujeme – aby postupně znovu nabíral zápasový rytmus. Nic víc.

[RTVE] Někteří hráči odehráli v reprezentacích minuty, mnoho z nich bylo na srazech. Plánuješ v téhle fázi sezony, kdy se vrací liga a příští týden je i Liga mistrů, nějaké rotace v základní sestavě?
Mám v plánu postavit nejlepší možný tým, abychom zápas vyhráli. Tak to dělám vždycky. Je jasné, že nás během šesti dnů čekají tři extrémně náročné zápasy, protože odteď do konce sezony nemáme žádný prostor na chybu. Taková je realita v lize i v Lize mistrů. V každé soutěži hrajeme o všechno v každém utkání, takže zítra nastoupí nejlepší možná jedenáctka. To samé uděláme v úterý a to samé v pátek.

Samozřejmě, zápasů je hodně a v krátkém čase. Máme kádr plný skvělých hráčů a, jak jim vždy říkám, budeme potřebovat úplně všechny. A to se potvrzuje – každý má své momenty, své minuty a svůj význam. Myslím, že za ty dva měsíce, co jsem tady, byli všichni důležití. A bude to tak pokračovat. Stejně to bude zítra, v úterý, v pátek, další středu… Teď nás čeká spousta zápasů a určitě přijde prostor pro každého.

[SER] Chtěl bych se zeptat na Mbappého. Neměli jsme možnost mluvit o jeho koleni, o zranění a o údajném chybném vyšetření. Tehdy jsi Real ještě nevedl, ale později už ano, tak nevím, jestli ses o to zajímal? Mluvil jsi s Mbappém nebo s lékaři? Můžeš vysvětlit, co se vlastně stalo?
Jak Kylian v posledních dnech jasně řekl: ta informace je úplně nepravdivá. Myslím, že je čas nechat téma jeho kolene za sebou a soustředit se na to podstatné – na jeho góly, na branku, kterou dal v reprezentaci. Doufám, že je bude dávat i za nás a že se vrátí na úroveň, kterou už ukázal a kterou má. To je to, co chceme: užívat si jeho fotbal, mluvit o jeho gólech, o jeho kvalitě a o tom, jak moc nám ještě může pomoct.

[El Desmarque] A když už jsme u Mbappého – chtěl bych se zeptat na jeho včerejší slova, kdy říkal, že někdy presuje méně než ostatní a že to může být problém. Je to podle tebe problém pro tým?
Myslím, že Kylian ukazuje obrovské nasazení vůči týmu i spoluhráčům. Velmi dobře ví, co od něj požaduji – stejně jako od Viníciuse, Brahima a všech ofenzivních hráčů. Jde o kolektivní přístup, který vyžadujeme od každého. Je jasné, že útočníci brání méně než obránci, stejně jako oni zase útočí víc. Každý v týmu zná svou roli, ale všichni musíme být maximálně angažovaní po celých 90 minut.

Jsme si vědomi, že abychom vyhráli každý zápas, potřebujeme nasazení všech. V téhle fázi sezony je naším jediným cílem odehrávat zápasy naplno, bez šetření sil. A pak, díky talentu, který tihle hráči mají, jsou to právě oni, kdo rozhodují zápasy – ale vždycky to dělají i díky obrovskému úsilí. Myslím, že Kylian jako první ví, jak moc potřebujeme jeho nasazení.

[MARCA] Chtěl bych se zeptat na Militãa. Můžeš už potvrdit, že bude na soupisce? A co vám tenhle stoper dává oproti ostatním?
Ano, Militão se vrací. Zítra bude na Mallorce. Myslím, že ve formě je to jednoznačně nejlepší střední obránce na světě. Já osobně jsem ještě neměl štěstí ho vést ani v jednom zápase, ale v Realu si ho už roky užíváme. Často máte pocit, že když je na hřišti, jako by tam byli dva hráči. Je to mimořádný stoper díky své fyzičnosti, parametrům, inteligenci i vůdcovství.

Jsem přesvědčený, že nám hodně pomůže a hodně přinese. Pro mě je to rozdílový hráč a jsem opravdu šťastný, že se vrací, protože v závěru sezony bude nesmírně důležitý v boji o všechny trofeje.

[La Sexta] Během reprezentační pauzy odehrálo mnoho tvých hráčů zápasy za národní týmy. Zajímá mě, jestli jsi sledoval všechny jejich utkání a kdo tě zaujal nejvíc? Poslal jsi někomu zprávu s gratulací nebo podporou — třeba Gülerovi, nebo Mbappému po jeho gólu za Francii?
Ano, samozřejmě. Musíme sledovat všechny zápasy našich hráčů, i to, co se děje po nich — jak se cítí, v jakém jsou stavu. A ano, napsal jsem Gülerovi, pogratuloval jsem mu a mám z něj velkou radost, protože vím, co pro Ardu znamená hrát na mistrovství světa. Nejde jen o prestiž turnaje, ale i o hrdost vůči své zemi a o to, jak moc pro něj ten postup znamenal. Proto jsem za něj opravdu šťastný.

Vždycky mám radost, když vidím své hráče šťastné a když dosahují úspěchů i v reprezentacích. A upřímně — chtěl bych v létě vidět na mistrovství světa úplně všechny své fotbalisty.

[Radio MARCA] Chtěl bych se zeptat na Mbappého a na to, že v derby začínal na lavičce. Byl z toho zklamaný? Vyjasnili jste si to v posledních dnech? Musel přijít na tvoji pověstnou „šedou pohovku“?
Byl zklamaný?

Ano, z toho, že nehrál.
Ne, vůbec nebyl zklamaný. Myslím, že s Kylianem máme od prvního dne velmi přímou komunikaci. Většinu věcí jsme si vyjasnili a rozhodnutí, že proti Atléticu nebude v základu, bylo čistě otázkou zdravého rozumu. Nebyl v tom žádný problém, žádné výčitky. Naopak — přesně věděl, co má dělat, a vždycky je plně k dispozici týmu.

Z mé strany můžu říct, že ke všem mým rozhodnutím měl maximální respekt. Nikdy jsem od něj necítil sebemenší problém nebo náznak nespokojenosti. Naopak — vždycky se nabídl, že udělá, co bude potřeba. Pro mě je štěstí mít hráče takového formátu, který zároveň dokáže projevit takovou pokoru.

[AS] Chtěl bych se zeptat obecněji, i mimo to, co se stalo v posledních dvou měsících: myslíš, že sis už zasloužil zůstat na lavičce Realu Madrid i pro příští sezonu?
Tohle mě vůbec netrápí. Říkal jsem to už mnohokrát. Budu tady do chvíle, kdy si klub bude přát, abych tu byl. Jsem velmi šťastný a mým jediným cílem je pomáhat hráčům vyhrávat trofeje, protože přesně to chci — aby Real Madrid dál získával tituly.

Chci pomoct a přidat svou část práce, ale nejdůležitější je, aby Real Madrid vyhrával. Ať už na té židli sedí kdokoli, já budu šťastný, když bude Real vítězit. To je můj jediný cíl.

[OkDiario] Chtěl bych se zeptat na to, co se nedávno stalo na Cornelle. Málo kdo to chápe lépe než vy, protože Vinícius se s podobnými pokřiky potýkal opakovaně. Jako člověk z fotbalu — myslíš, že má španělská společnost a španělský fotbal problém?
Nemyslím si, že je Španělsko rasistickou zemí. Kdyby bylo, měli bychom problém každý víkend na každém stadionu. Na našem postoji se nic nemění. Pořád si myslím totéž: jakékoli projevy rasismu je potřeba odstranit ze stadionů i ze společnosti. Ten názor nezměním a budu ho hájit bez ohledu na to, koho se to týká a kde se to stane.

Jako země musíme dál bojovat za to, aby se takové chování vykořenilo. Zároveň si ale myslím, že jsme skvělá a velmi tolerantní země. V podobných případech se nesmí zobecňovat. Ale ano — musíme pokračovat se stejnou silou a důsledností, abychom takové postoje dostali pryč ze stadionů i ze španělské společnosti.

[Radio Nacional] Po reprezentační pauze vstupujeme do rozhodující fáze ligy, kde už prakticky není prostor na chybu. Zdá se, že jste znovu našli správný rytmus a zlepšili se ve všech aspektech, ale Barça si drží formu také. Jak to vnímáš? Jak vidíš svůj tým před závěrečnou částí sezony?
Jsme tam, kde jsme chtěli být — v boji o La Ligu i Ligu mistrů. Naším jediným cílem musí být vyhrát zítřejší zápas. Až skončí Mallorca, budeme myslet na další utkání. Ale jak jsem říkal před chvílí: v každém zápase hrajeme o La Ligu i o Ligu mistrů. Nemáme žádný prostor na chybu.

Musíme si to plně uvědomit, když zítra vstoupíme na hřiště, protože nás čeká velmi těžký zápas na Mallorce. Opravdu velmi těžký. Tenhle duel mi rozsvítil snad sedm set čtrnáct varovných kontrolek — kvůli kontextu, ve kterém do něj jdeme, kvůli síle soupeře, kvůli samotnému zápasu a kvůli tomu, že po pauze je vždycky těžké znovu naskočit do rytmu.

Zároveň mě ale uklidňuje to, jak hráči trénovali, jaké mají nasazení, mentalitu a sebevědomí. Vidím u nich obrovskou jistotu, chuť bojovat a maximální soustředění na ligu i Ligu mistrů. Všichni víme, že to nebude jednoduché — to je jasné. Ale jsme Real Madrid a musíme to ukazovat v každém zápase, společně, jednotně. Protože když přijde jaro, tenhle Real Madrid obvykle ukáže svou nejlepší tvář. A přesně to je náš cíl.

[Ingenius] Po reprezentační pauze vstupujeme do rozhodující fáze ligy, kde už prakticky není prostor na chybu. Zdá se, že jste znovu našli správný rytmus a zlepšili se ve všech aspektech, ale Barça si drží formu také. Jak to vnímáš? Jak vidíš svůj tým před závěrečnou částí sezony?Jsme tam, kde jsme chtěli být — v boji o La Ligu i Ligu mistrů. Naším jediným cílem musí být vyhrát zítřejší zápas. Až skončí Mallorca, budeme myslet na další utkání. Ale jak jsem říkal před chvílí: v každém zápase hrajeme o La Ligu i o Ligu mistrů. Nemáme žádný prostor na chybu.

Musíme si to plně uvědomit, když zítra vstoupíme na hřiště, protože nás čeká velmi těžký zápas na Mallorce. Opravdu velmi těžký. Tenhle duel mi rozsvítil snad sedm set čtrnáct varovných kontrolek — kvůli kontextu, ve kterém do něj jdeme, kvůli síle soupeře, kvůli samotnému zápasu a kvůli tomu, že po pauze je vždycky těžké znovu naskočit do rytmu.

Zároveň mě ale uklidňuje to, jak hráči trénovali, jaké mají nasazení, mentalitu a sebevědomí. Vidím u nich obrovskou jistotu, chuť bojovat a maximální soustředění na ligu i Ligu mistrů. Všichni víme, že to nebude jednoduché — to je jasné. Ale jsme Real Madrid a musíme to ukazovat v každém zápase, společně, jednotně. Protože když přijde jaro, tenhle Real Madrid obvykle ukáže svou nejlepší tvář. A přesně to je náš cíl.

[El País] Během absence Mbappého jeho místo v základní sestavě přebíral Brahim. Už delší dobu hraješ jen se dvěma útočníky, dvěma klasickými ofenzivními hráči, a posílil jsi střed pole. Dá se čekat, že s návratem Mbappého může Brahim přijít o místo. Jaké s ním máš plány? Vidíš ho i ve středu pole? Chystáš nějaký krok, abys ho udržel v sestavě? Jak s ním počítáš dál?U Brahima chci, aby dál předváděl úroveň, kterou ukazuje teď. Myslím, že to by měl být cíl každého hráče, když jde na hřiště: ukázat svůj talent a hlavně nasazení. A přesně to Brahim udělal. Hraje na velmi vysoké úrovni a teď je rozhodnutí na mně, ale jsem s ním opravdu spokojený.

Jsem si jistý, že do konce sezony bude dál dostávat hodně minut, protože si je prostě zaslouží. Je velmi důležitý. Je to hráč, který nám dává hodně od začátku zápasu, ale dokáže také přijít z lavičky a změnit tempo. Je to fotbalista s obrovskou kvalitou, rozdílový hráč, a mám z něj velkou radost, protože prošel těžším obdobím, ale dokázal zabojovat. A když dostane šanci, ukazuje, jakou má úroveň. To je přesně to, co potřebujeme od každého.

Máme mimořádný kádr, spoustu skvělých hráčů, a jak jsem říkal už dřív — budu potřebovat úplně všechny. Čeká nás spousta zápasů ve vysoké intenzitě a každý z nich bude velmi důležitý.

[TNT Sports Brasil] Chtěla bych se zeptat, jak se má Vinícius, protože netrénoval. Byl jedním z posledních, kteří se vrátili z reprezentace. A jak hodnotíš jeho výkony za Brazílii v těchto zápasech?Dobře, dobře. Vini je prostě unavený, což je normální — můj přítel Carletto mu taky moc volna nedal. A to je vlastně logické, protože kdo by chtěl šetřit hráče, jako je Vinícius Júnior? Naprosto to chápu. Byly to pro něj dva velmi náročné zápasy.

Myslím, že Real Madrid i brazilská reprezentace jsou týmy, kde jsou nároky obrovské. A to je jeho realita. Je to výjimečný hráč a je jasné, že se vrací po velké zátěži, kterou má od začátku roku 2026. Myslím, že snad neměl ani jediný den volna. Uvidíme, jak se bude cítit dnes a pak před zítřejším zápasem. Podle toho se rozhodneme.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

PREVIEW: Mallorca – Real Madrid. Před Bayernem výjezd na Son Moix
La Liga

PREVIEW: Mallorca – Real Madrid. Před Bayernem výjezd na Son Moix

Reprezentační pauza je minulostí a LaLiga se znovu rozjíždí. Real Madrid čeká tři dny před ostře sledovaným duelem Ligy mistrů…
LA LIGA: Mallorca – Real Madrid. Militão zpět v nominaci!
La Liga

LA LIGA: Mallorca – Real Madrid. Militão zpět v nominaci!

Real Madrid se po reprezentační přestávce vrátí do akce. Před úterním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů čeká Los Blancos výjezd na…
Arbeloa: Informace o Mbappého koleni je zcela nepravdivá
La Liga

Arbeloa: Informace o Mbappého koleni je zcela nepravdivá

Álvaro Arbeloa se dnes objevil na tiskové konferenci před zítřejším utkáním s Mallorcou v La Lize. Přinášíme nejdůležitější výroky trenéra…
Anketa ESPN mezi hráči La Ligy: Prvním přestupem by byl Mbappé nebo Pedri
La Liga

Anketa ESPN mezi hráči La Ligy: Prvním přestupem by byl Mbappé nebo Pedri

Americký sportovní portál provedl anketu mezi 30 fotbalisty Primera División, ve které jim položil otázky týkající se soutěže. Přinášíme její…