Guardiola: Mám pocit, že to nebylo až tak špatné, jak napovídá výsledek

Guardiola: Mám pocit, že to nebylo až tak špatné, jak napovídá výsledek
Pep Guardiola (zdroj: youtube.com/mancity)

Pep Guardiola po utkání Ligy mistrů s Realem Madrid poskytl rozhovor pro televizi Movistar+. Přinášíme výběr z vyjádření trenéra Manchesteru City po zápase na Santiago Bernabéu.

Jaké závěry se nabízejí po tomhle zápase? Zdálo se, že tým začal dobře, ale pak se vám utkání vymklo z rukou velmi výrazným způsobem.
„Ano, výsledek je jednoznačný. Zbývá nám ještě 90 minut. Nevím… musím se na to znovu podívat. Mám ale pocit, že to nebylo až tak špatné. Ve druhé půli se dostali třikrát dopředu a dali tři góly díky kvalitě, kterou mají. V přechodové fázi jsou vždy nebezpeční — můžeš se dobře vracet na prvních metrech, ale oni mají schopnost zvládnout první dvě tři přihrávky, propojit se s další linií a vyrazit. My jsme se ale také mnohokrát dostali až k brankové čáře, hlavně v úvodních minutách, ale i po přestávce. Asi nám chyběla poslední přihrávka. Bránili dobře, velmi kompaktně, jako vždy, hluboko… a pak máš pořád pocit, že z protiútoku mohou rozhodnout. Ano, výsledek je těžký, protože jsme začali dobře, ale teď… teď je čas dát si večeři, odpočinout si a den po dni se zvedat.“

V základní jedenáctce jsme viděli Semenya, Dokua, Haalanda — tedy sestavu s obrovským ofenzivním potenciálem. Chybělo jen zakončení a využití některé z těch šancí? Ty detaily, o kterých se obvykle mluví?
„No, detaily… Detaily můžeš hledat na obě strany. Ale je pravda, že když se dostaneš až k brankové čáře s Nicem, Jeremym a máš ve vápně čtyři pět hráčů v takových pozicích, je to otázka dobré přihrávky, dobrého řešení… A my jsme ty situace měli. V každém takovém zápase, když dáš gól, dodá ti to sebevědomí. To nám chybělo — ten poslední, poslední moment. Možná se na to za chvíli podívám znovu a řeknu si: ne, bylo to jinak. Ale teď mám pocit, že náš výkon nebyl tak špatný, jak napovídá výsledek.“

Nevpuštění čtvrtého gólu po penaltě bylo hodně důležité, protože při čtyřbrankové ztrátě by už bylo skoro nemožné to otočit?
„Ano, při třech je to těžké, a při čtyřech… (smích) Ale uvidíme. Zkusíme s našimi fanoušky vytvořit dobrou energii a uvidíme, co můžeme udělat, abychom si vytvořili víc šancí. Uvidíme.“

Musíš už jít, takže poslední otázka: jak se ti líbil Fede Valverde?
„Zdá se, že za tenhle zápas dostal cenu pro hráče utkání, že? (úsměv) Fantastický fotbalista. Může hrát — ani nevím — na kolika pozicích. Druhý a třetí gól byly opravdu krásné branky.“

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Movistar+

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)
Liga mistrů

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)

Arda zvítězil v hlasování expertů, kapitánů a fanoušků a byl vybrán autorem nejkrásnějšího gólu uplynulé sezony v Primera División. Arda…
Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)
Liga mistrů

Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)

Skupina technických pozorovatelů UEFA vybrala deset nejlepších gólů sezony 2025/26 Ligy mistrů UEFA. Žebříček otevírá trefa hráče Realu Madrid. Desítku…
Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů
Liga mistrů

Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů

UEFA oficiálně oznámila nejdůležitější individuální ocenění za uplynulou sezonu Ligy mistrů a jedno z nich připadlo hráči Realu Madrid. Po…
Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí
Liga mistrů

Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí

Stejně jako před rokem, kdy alespoň částečnou útěchou pro Real Madrid byla koruna nejlepšího střelce La Ligy pro Kyliana Mbappého,…