MARCA: Dohoda o příchodu Xabiho Alonsa je prakticky hotová
- Mužstvo
- dnes 7:16
- 0 Komentářů
- Laša

Real Madrid je na prahu trenérské změny – dohoda o příchodu Xabiho Alonsa je prakticky hotová, i když stále není zcela finalizovaná. K oficiálnímu potvrzení má dojít až po skončení La Ligy, uvádí hlavní novinář deníku MARCA José Félix Díaz, který se specializuje na dění v madridském klubu.
Ve fotbale se situace mění ze dne na den, ale často zůstávají neměnné díky pouhému podání ruky nebo danému slovu. Dohody mohou být porušeny, ale v tomto případě hovoříme o ujednáních mezi Florentinem Pérezem, Carlem Ancelottim a Xabim Alonsem, která mají vstoupit v platnost po skončení sezóny La Ligy, jak uvádí José Félix Díaz z deníku MARCA.
Novinář zdůrazňuje, že dohoda je prakticky hotová, avšak zatím nebyla formálně podepsána, což znamená, že všechny strany zachovávají klid a obezřetnost. Pokud vše proběhne podle plánu, na konci května se Carlo Ancelotti stane trenérem brazilské reprezentace a Xabi Alonso oznámí svůj odchod z Bayeru Leverkusen do Realu Madrid.
Před rokem Alonso obdržel nabídky od Bayernu Mnichov a Liverpoolu, ale rozhodl se, že tehdy nebyl ten správný okamžik pro změnu. Dnes však cítí jinak, i když v Německu se stále zdůrazňuje, že konečné rozhodnutí ještě nepadlo a Bayer zatím neobdržel žádné oficiální oznámení. Přesto MARCA připomíná, že před několika týdny Leverkusen od baskického kouče slyšel, že jeho odchod je reálnou možností. Klub proto již zahájil hledání nového trenéra.
Vztah mezi Florentinem Pérezem a Carlem Ancelottim je údajně velmi dobrý – oba si skvěle rozumí. Až do posledního dne spolupráce se budou vzájemně respektovat a vážit si jeden druhého, přičemž společně dospěli k závěru, že je čas na změnu. José Félix Díaz opakovaně zdůrazňuje, že mezi prezidentem klubu a trenérem nepanuje žádný konflikt ani roztržka a že jejich rozloučení proběhne v přátelském duchu.
Zajímavé však je, že José Félix Díaz v tomto článku uvádí, že v posledních týdnech vstoupil do hry Jürgen Klopp. Po počátečních pochybnostech měl nakonec odpovědět, že ho nabídka Los Blancos zajímá. Nicméně na to už má být příliš pozdě, protože klub se údajně dohodl s Xabim Alonsem. Přesto, jak to ve fotbale bývá, nikdy není nic definitivní. Novinář zdůrazňuje, že ke kontaktům s německým koučem skutečně došlo.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: MARCA