Pintus: Dáváme hráčům hodně do těla. Někdy zůstávám vzhůru celou noc a přemýšlím o tom

Pintus: Dáváme hráčům hodně do těla. Někdy zůstávám vzhůru celou noc a přemýšlím o tom
Antonio Pintus (zdroj. realmadrid.com)

Antonio Pintus po návratu do tréninku poskytl rozhovor klubovým médiím. Hovořil o přípravě svých svěřenců, svých obavách a o velkém náporu, který hráče Bílého baletu čeká.

Zvládnutí takové přestávky uprostřed sezóny?

„Hráči, kteří tu zůstali a kterých je málo, jsou víceméně v další přípravě. To je víceméně práce, kterou jsme odvedli letos v létě. Prakticky to opakujeme, pokud jde o sílu a běh. Jeden den máme silový trénink a druhý den běžecký trénink. Dáváme jim hodně do těla, jak říká prezident (smích).“

Koordinace aktivity se všemi hráči?

„Je to jednodušší s těmi, kteří zde zůstali. Jsou týmy, které mají na mistrovství světa velmi málo hráčů a podle mého názoru tyto týmy z přestávky vytěží maximum. My máme pravý opak: poslali jsme na mistrovství světa hodně hráčů.“

„Pro mě samotný turnaj není problém, protože do 31. prosince absolvujete zhruba stejný počet zápasů jako v předchozích sezónách. To není problém. Problém nastává potom, protože tým jako Real Madrid musí začít hrát od 30. prosince a pokud postoupíme v Copa del Rey, budeme hrát každé 3 dny až do března,“ vyslovil Pintus svou hlavní obavu.

Hráči se vracejí v různých časech, mnoho zápasů po přestávce a měnící se klima?

„Přesně tak, to je také problém. Vzpomeňte si například, že v této sezóně jsme hráli v úterý v Glasgow při 18 stupních Celsia v Lize mistrů a pak v sobotu jsme hráli zápas na Santiago Bernabéu ve 12:30 při 36-37 stupních Celsia.“

Jak takové změny ovlivňují tělo hráče?

„To není dobré. Ovlivňuje to tak, že existují vědecké studie, které ukazují, že hraní při 15 stupních je zcela odlišné od hraní při 35 stupních. Výkon hráče je zcela odlišný. Počet sprintů, počet zrychlení, počet uběhnutých kilometrů se liší. Je to úplně jiné.“

Real Madrid má mužstvo, které se s tím vypořádá?

„Máme velmi dobré hráče, ale určitě se tomu musíme přizpůsobit a najít správná řešení. Někdy zůstávám vzhůru celou noc a přemýšlím o tom všem (smích).“

„Navzdory všemu jsem velmi optimistický. Jsme tady, abychom odvedli velmi dobrou práci a vyhráli. To je vše.“

Zbývá jim dát do těla.

„Jako vždycky, jak říká prezident,“ směje se lišácky Antoni na závěr.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Valverdeho chvíle
Mužstvo

Valverdeho chvíle

Fede Valverde, podpořený klubem navzdory slabé sezoně i incidentu s Tchouaménim, vstoupí do ročníku plného výzev — s příchodem Mourinha…
Vinícius dál vyvíjí tlak na Real Madrid
Mužstvo

Vinícius dál vyvíjí tlak na Real Madrid

Brazilská hvězda, která má na tomto mistrovství světa už dva góly a asistenci, pokračuje v plánu předvést tak přesvědčivý výkon,…
Mourinhův svět asistentů: stále nové tváře po boku, na řadě je Khedira
Mužstvo

Mourinhův svět asistentů: stále nové tváře po boku, na řadě je Khedira

Zatímco trenéři jako Wenger, Del Bosque, Klopp nebo Marcelino si po celou kariéru drželi stejného asistenta, José Mourinho to má…
Bellingham v těžké chvíli telefonoval Ancelottimu
Mužstvo

Bellingham v těžké chvíli telefonoval Ancelottimu

Bellingham chtěl mluvit s Carlem Ancelottim. Potřeboval slyšet jeho rady, aby dokázal vyřešit všechny problémy — hlavně ty, které se…