4 věci, které musí Real Madrid zlepšit do zápasů s Barcelonou

4 věci, které musí Real Madrid zlepšit do zápasů s Barcelonou

Nedávné oživení Realu Madrid bylo zastaveno porážkou Girony a následně nepřesvědčivým výkonem proti Levante. Nyní na Los Blancos čekají dva zápasy s Barcelonou.

Zlepšení defenzívy

Girona minulý týden plně využívala špatné obrany Realu Madrid, tak aby mohla hrát svoji hru. Nakonec otočila vývoj zápasu a odnesla si 3 body. Bylo to hlavně díky schopnosti procházet přes naše krajní obránce, Marcela a Odriozolu. Hráči pod vedením Eusébia Sacristána měli až příliš mnoho střel na bránu a také vyrovnali držení míče, které bylo ve druhém poločase 51 % – 49 %.

V dalším zápase s Levante, Real dovolil soupeři několik nebezpečných šancí. Levante dokonce nepotřebovalo nějáké velké držení míče a i přesto dokázalo 11x vystřelit.

Během minulého měsíce byli vyloučeni během zápasů Raphael Varane, Sergio Ramos a i Nacho, to je další věc, která by se měla zlepšit. Jedna červená karta od stopera ovlivní celý tým a celé utkání.

Ovládnutí středu hřiště

Záložníci Realu Madrid momentálně nejsou v dobré formě. Jedna z největších sil Realu Madrid, trio Luka Modrič, Casemiro a Kroos, kteří měli obrovský podíl na třech titulech v Lize Mistrů jsou momentálně z formy.

V zápase s Levante si střední záloha Los Blancos nepřipsala žádný faul, měla jen o 14 úspěšných přihrávek víc jak záloha soupeře a nakonec si připsala stejně odebraných míčů jako protějšek. Můžeme tak vidět že něco nebylo v pořádku. To také vedlo k rozhodnutí Solariho vystřídat Kroose za stavu 1-1, který z toho byl velmi překvapený a zneklidněný.

V zápase s Gironou, nastoupil místo Modriče Ceballos, statistiky ale i s ním nebyly vůbec dobré. Střed zálohy odebral méně míču, než soupeř (2-5), vyhrál méně vzdušných soubojů (15-20) a zkompletoval jen o 11 nahrávek víc (148-137).

Znovu nazujte střelecké kopačky

Navzdory tomu, že Real v posledních zápasech hraje takřka bez tempa, tak se jim podařilo vytvořit si šance na gól. Před zápasem s Gironou měli v průměru na zápas 17.5 střel na bránu. Solariho svěřenci tuto statistiku ještě trochu vylepšili na 19 v posledních dvou zápasech. Hlavní je ale rozdíl v poměru gólů na zápas, který byl před zápasem s Gironou 2.75 a ve dvou posledních zápasech 1.,5 gólů na zápas.

Zlepšení hloubky týmu

V zápase s Gironou nepřinesl žádný hráč z lavičky nějáké větší oživení hry. Jediný kdo nějákým způsobem dokázal změnit tempo hry byl Vinicius, ovšem musíme brát v potaz to, že nastoupil za stavu 1-0 a konečné skóre bylo 2-1. Mezitím Bale neudělal v zápase takřka nic a Mariano Díaz také nedokázal Madrid zachránit.

V zápase s Levante to byl úplně ten stejný příběh. Federico Valverde nedokázal posilnit střed hřiště. Gareth Bale sice dal gól z penalty, ale jinak nepředvedl takřka nic. Asensio ani trochu nevypadal na to, že by měl zopakovat svůj výkon ze zápasu s Ajaxem.

S variantami a potenciálem, který Solari má k dispozici by mohl mít velký vliv na střídající hráče pro nadcházející El Clásica.

Hawk, vlastním jménem Ota, fandí Realu od roku 2009. Důvodem byl především Iker Casillas, jeho obrovský vzor. Rád řeší fotbal více do hloubky. Má rád fotbalové statistiky, vyzná se v taktice a zároveň spravuje instagramový účet webu. Momentálně pracuje v Livesportu, kde má na starost mimo jiné i reporty zápasů. Kromě Realu tak podrobně sleduje všechny nejlepší ligy.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Liga mistrů

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…