37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (3. díl): Stopeři

37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (3. díl): Stopeři

Real Madrid má aktuálně pod smlouvami pětici stoperů. Sergio Ramos a Raphaël Varane mají své místo jisté. Za nimi je ale konkurence tří kvalitních obránců – spolehlivý Nacho a talentovaní Militao a Vallejo. Otázkou na této pozici tak je, kdo bude krýt záda dvěma zkušeným borcům, případně kdo by měl v budoucnu přebírat pozici Sergia Ramose.

Sergio Ramos (34 let, smlouva do 30. června 2021)

O pokračování kapitána a hrající legendy se nedá vůbec pochybovat! Sergio Ramos a Real Madrid je rovnice, která bude platit i v příštím roce. Jediné, co proti Sergiovi hovoří, je věk. Jde vedle Modriće o nejstaršího hráče v týmu.

Sergio Ramos nyní vede s klubem jednání o prodloužení smlouvy. Klub praktikuje politiku, že po určitém věku s hráči prodlužuje kontrakty maximálně o rok. Sergio však chce roky dva, tedy do 30. června 2023, kdy by ve věku 37 let ukončil profesionální kariéru. V tomto případě by asi za kratší konec měl tahat Real Madrid a smlouvu s Ramosem podepsat. Jinak není co řešit.

Raphaël Varane (26 let, smlouva do 30. června 2022)

Na svého krajana nedá Zinedine Zidane dopustit. V letošní sezóně udivuje francouzský stoper svými výkony. Je v ideálním fotbalovém věku. A v době, kdy se Real Madrid pouští do budování nové zlaté generace, by Raphaël měl být jedním z těch, vedle nichž budou mladé naděje sbírat zkušenosti. Tak, jak on je svého času sbíral po boku Carvalha, Pepeho, či Sergia Ramose. Není pochyb o tom, že s ním Real Madrid prodlouží smlouvu i pro další léta.

Nacho (30 let, smlouva do 30. června 2022)

Tohle je srdcař! I když se nikdy napevno nedostal do základní jedenáctky Realu Madrid, v klubu si kroutí již sedmou sezónu v řadě. Odchovanec klubu je navíc velkým oblíbencem Zinedina Zidana, který ví, že se na něj může spolehnout. Nachem totiž trenér lepí díry v obraně tam, kde zrovna potřebuje. Nacho zřejmě ani nemá v úmyslu přestoupit, v Madridu je spokojený a svoji úlohu přijal.

Éder Militao (22 let, smlouva do 30. června 2025)

Brazilský stoper přišel s velkým očekáváním z Porta. Je předzvěstí blížícího se konce Sergia Ramose, kdy se Real Madrid snaží najít jeho nástupce vedle Varana. I proto za 50 milionů eur přivedl právě Militaa. Ten v utkáních vyloženě nezklamal, okamžitou náhradou za Sergia však v tuto chvíli není. Důvěru od klubu i trenéra by měl mít. Real se však musí rozhodnout, zda by pro jeho rozvoj nebylo lepší hostování v jiném klubu. Alespoň na rok. Momentálně je až volbou č. 3.

Jesús Vallejo (23 let, smlouva do 30. června 2022)

Člen cantery Realu Madrid, od něhož si klub sliboval velkou budoucnost. Zatím je hodně za očekáváním, i vinou častých zranění. Letošní půlroční hostování ve Wolverhamptonu skončilo fiaskem, tak zamířil do Granady, kde už sbíral minutáž po větších porcích. Bylo by však překvapením, kdyby v kádru působil příští sezónu. Nejspíše opět zamíří na hostování.


1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque
Mužstvo

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque

Bývalý veleúspěšný trenér Realu Madrid a španělské reprezentace Vicente del Bosque byl hostem pořadu El Larguero, kde nabídl svůj pohled…
Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu
Mužstvo

Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu

Oznámení o Kroosově odchodu do důchodu vyvolalo mezi madridskými fanoušky velkou bolest, protože se jedná o jednu z největších legend…
Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání
Mužstvo

Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání

Trenérský štáb Realu Madrid už hledá způsoby, jak Viníciuse Júniora sladit s Kylianem Mbappém v útočné řadě. Celý fotbalový svět…
Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit
Mužstvo

Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit

Brazilský útočník Rodrygo včera neměl jednoduchý den. Upoutávka na rozhovor, který odvysílala španělská televize DAZN, byla totiž sestříhána tak, aby…