37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (3. díl): Stopeři

  37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (3. díl): Stopeři

  Real Madrid má aktuálně pod smlouvami pětici stoperů. Sergio Ramos a Raphaël Varane mají své místo jisté. Za nimi je ale konkurence tří kvalitních obránců – spolehlivý Nacho a talentovaní Militao a Vallejo. Otázkou na této pozici tak je, kdo bude krýt záda dvěma zkušeným borcům, případně kdo by měl v budoucnu přebírat pozici Sergia Ramose.

  Sergio Ramos (34 let, smlouva do 30. června 2021)

  O pokračování kapitána a hrající legendy se nedá vůbec pochybovat! Sergio Ramos a Real Madrid je rovnice, která bude platit i v příštím roce. Jediné, co proti Sergiovi hovoří, je věk. Jde vedle Modriće o nejstaršího hráče v týmu.

  Sergio Ramos nyní vede s klubem jednání o prodloužení smlouvy. Klub praktikuje politiku, že po určitém věku s hráči prodlužuje kontrakty maximálně o rok. Sergio však chce roky dva, tedy do 30. června 2023, kdy by ve věku 37 let ukončil profesionální kariéru. V tomto případě by asi za kratší konec měl tahat Real Madrid a smlouvu s Ramosem podepsat. Jinak není co řešit.

  Raphaël Varane (26 let, smlouva do 30. června 2022)

  Na svého krajana nedá Zinedine Zidane dopustit. V letošní sezóně udivuje francouzský stoper svými výkony. Je v ideálním fotbalovém věku. A v době, kdy se Real Madrid pouští do budování nové zlaté generace, by Raphaël měl být jedním z těch, vedle nichž budou mladé naděje sbírat zkušenosti. Tak, jak on je svého času sbíral po boku Carvalha, Pepeho, či Sergia Ramose. Není pochyb o tom, že s ním Real Madrid prodlouží smlouvu i pro další léta.

  Nacho (30 let, smlouva do 30. června 2022)

  Tohle je srdcař! I když se nikdy napevno nedostal do základní jedenáctky Realu Madrid, v klubu si kroutí již sedmou sezónu v řadě. Odchovanec klubu je navíc velkým oblíbencem Zinedina Zidana, který ví, že se na něj může spolehnout. Nachem totiž trenér lepí díry v obraně tam, kde zrovna potřebuje. Nacho zřejmě ani nemá v úmyslu přestoupit, v Madridu je spokojený a svoji úlohu přijal.

  Éder Militao (22 let, smlouva do 30. června 2025)

  Brazilský stoper přišel s velkým očekáváním z Porta. Je předzvěstí blížícího se konce Sergia Ramose, kdy se Real Madrid snaží najít jeho nástupce vedle Varana. I proto za 50 milionů eur přivedl právě Militaa. Ten v utkáních vyloženě nezklamal, okamžitou náhradou za Sergia však v tuto chvíli není. Důvěru od klubu i trenéra by měl mít. Real se však musí rozhodnout, zda by pro jeho rozvoj nebylo lepší hostování v jiném klubu. Alespoň na rok. Momentálně je až volbou č. 3.

  Jesús Vallejo (23 let, smlouva do 30. června 2022)

  Člen cantery Realu Madrid, od něhož si klub sliboval velkou budoucnost. Zatím je hodně za očekáváním, i vinou častých zranění. Letošní půlroční hostování ve Wolverhamptonu skončilo fiaskem, tak zamířil do Granady, kde už sbíral minutáž po větších porcích. Bylo by však překvapením, kdyby v kádru působil příští sezónu. Nejspíše opět zamíří na hostování.


  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  La Liga

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Mužstvo

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…