20 sezón Daniho Carvajala v Realu Madrid. Od malého chlapce ke 4. kapitánovi prvního týmu

  20 sezón Daniho Carvajala v Realu Madrid. Od malého chlapce ke 4. kapitánovi prvního týmu
  Dani Carvajal

  Španěl oslaví v letošní sezóně 20. narozeniny v Madridu. Po odchodu Marcela se stane čtvrtým kapitánem týmu.

  Jen málokterý fotbalista může říct, že má za sebou dvacet sezón v klubu svého života. To je případ Daniho Carvajala (30 let). Španělský krajní obránce, který přišel do Madridu v roce 2002, bude čtvrtým kapitánem klubu v této sezóně – za Benzemou (34), Nachem (32) a Modrićem (36).

  To vše na vzestupu, po sezóně, kdy za sebou nechal fyzické problémy z minulosti, a ve které předvedl nepřekonatelný vrchol: svůj úžasný výkon proti Liverpoolu v Saint-Denis, kde vymazal Luise Díaze a byl jedním z nejvýraznějších hráčů ve finále Ligy mistrů, které skončilo vítězstvím 14. „ušatého poháru“.

  Od prvních krůčků až na vrchol

  Sen hrát za Real Madrid se klukovi z Leganés splnil během léta 2002. Španěl, který od juniorky prošel všemi nižšími kategoriemi Madridu, má za sebou 329 oficiálních zápasů (223 duelů v Lize, 67 v Lize mistrů, 21 v Copa del Rey, sedm ve španělském Superpoháru, čtyři v Evropském superpoháru a sedm na Mistrovství světa klubů), od svého návratu na Paseo de La Castellana (po jeho pobytu v Německu během sezóny 2012/13, kde odehrál 32 oficiálních zápasů s Bayerem Leverkusen).

  Dani Carvajal a Alfredo Di Stéfano (zdroj: realmadrid.com)

  Carvajal, který je v plné kondici poté, co za sebou nechal břemeno zranění z minulých sezón (v sezóně 2020/21 se mohl zúčastnit pouze 15 zápasů a v sezóně 2021/22 navýšil toto číslo na 36 zápasů), dostatečně prokázal, že pokud má kontinuitu ve své hře je jedním z nejlepších pravých obránců na světě.

  Zvýšená očekávání

  Podle společnosti Olocip, která je průkopníkem v aplikaci umělé inteligence na fotbal, bude hráč z Leganés debutovat ve své funkci kapitána zvýšením své výkonnosti na hřišti: generováním 0,24 gólu (každých 90 minut), což je více, než se očekávalo v Madridu během loňského roku (0,2 gólu na 90 minut). Navíc v obranném poli také zvýší svou hodnotu obraných zákroků na 0,09 (v sezóně 2021/22 to bylo 0,08).

  Statistika Daniho Carvajala (zdroj: as.com)

  Po turné po Severní Americe a startu proti Juventusu (navzdory zranění kotníku, které ho vyřadilo ze zápasů s Barçou a Clubem América), má španělský reprezentant za cíl nastoupit 10. srpna ve finále evropského Superpoháru proti Eintrachtu. Poté, co vyhrál 19 titulů jako madridista (pět Lig mistrů, tři ligy, tři evropské a tři španělské Superpoháry, jeden Copa del Rey a čtyři mistrovství světa klubů), bude jeho dalším cílem, ještě více zvýšit jeho bílou legendu a získat historický Sextete, který by se přesunul do učebnic dějepisu Realu Madridu. Během příští sezóny tak bude usilovat o vše. Dítě, které si splnilo svůj sen, si jde pro víc.. . . .

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…