10 výzev pro Sergia Ramose v roce 2020, Španěl má možnost stát se nesmrtelným

10 výzev pro Sergia Ramose v roce 2020, Španěl má možnost stát se nesmrtelným

Kapitán Realu a španělské reprezentace má před sebou rok, ve kterém se může nesmazatelně zapsat do fotbalových kronik. Pojďte se s námi podívat, jaké výzvy na Sergia čekají v tomto roce.

1. Dostat se na 4. místo v pořadí v počtu zápasu odehraných za Real

Ramos nastoupil zatím do 620 duelů, pouze 17 mu zbývá na Carlose Alonsa Santillanu, který je momentálně na 4. místě. Před ním už je pouze Sanchís (710), Casillas (725) a Raúl (741).

2. Vyhrát LaLigu a první vydání nového Superpoháru

Zidane před sezónou řekl, že letos je prioritou LaLigu, i na úkor ostatních soutěží. Pokud se to Realu povede, Ramos bude mistrem Španělska popáté. Zároveň má Ramos možnost vyhrát nový formát španělského Superpoháru, který se odehraje v Saúdské Arábii již příští týden.

3. Podepsat poslední velký kontrakt s Realem

Přestože se minulé léto mluvilo o Ramosově odchodu do Číny, kapitán zůstal v hlavním městě Španělska. Jeho smlouva běží do června roku 2021, což znamená, že by ještě jednou mohlo dojít k její prodloužení. Ramosovi bude za dva měsíce 34 let.

4. Být prvním kapitánem, který vyhraje Ligu mistrů čtyřikrát

Pouze Sergio Ramos a Franz Beckenbauer v letech 1974, 1975 a 1976 dokázali nad hlavu třikrát zvednout trofej pro evropské šampiony. Zde má Ramos jedinečnou možnost se osamostatnit na čele.

5. Překonat rekord Ronalda Koemana

Jestli něco o Ramosovi platí, pak to, že gólům dokáže zabraňovat i je sám dávat. Za svou kariéru vstřelil již 64 ligových branek, 62 z nich v dresu Realu, zbylé 2 v Seville. Na čele tabulky střelců obránců je Ronald Koeman, který v dresu Barcelony vstřelil 67 ligových branek. Ramosovi to tam tedy musí spadnout ještě čtyřikrát, aby i zde byl na vrcholu žebříčku.

6. Nadále proměňovat pokutové kopy

Ramos se z puntíku od května roku 2018 nemýlil. Sečteno podtrženo, Sergio drží 16gólovou šnůru, což ho řadí mezi nejlepší exekutory penalt na světě.

7. Proměnit volný přímý kop, poprvé od roku 2014

Občas se Sergio dostane i k volnému přímému kopu, zde byl však úspěšný pouze dvakrát. Jednou v dresu Sevilly paradoxně proti Realu Madrid v roce 2005 a podruhé již v dresu Los Blancos v roce 2014 proti Valladolidu. Tento problém ale trápí celý Real, poslední branku z trestňáku vstřelil téměř před rokem Dani Ceballos.

8. Opět vyhrát mezinárodní turnaj

Ramos byl členem zlaté generace Španělů, kteří dokázali opanovat dvě mistrovství Evropy a jednou světový šampionát. Ve všech třech případech byl však kapitánem Iker Casillas, letos tedy bude mít Ramos možnost poprvé zvítězit jako kapitán.

9. Překonat Daniela Alberta Passarellu

Argentinec vstřelil v národním dresu celkem 22 branek, Ramos za Španělsko momentálně 21. I zde tak má Sergio možnost stát se nejlepším střelcem v národních barvách, co se týče obránců.

10. Vést Španělsko na Olympijských hrách v Tokiu

Sergio to řekl jasně, klidně po EURU pojede do Japonska, kde jsou v plánu Olympijské hry. Těch se sice mohou zúčastnit pouze hráči mladších 23 let, ovšem každý tým má možnost povolat tři starší hráče. A Ramos má chuť reprezentovat, i když by to znamenalo, že by neměl téměř žádnou dovolenou, Olympijské hry začínají 11 dní po finále mistrovství Evropy. V případě vítězství by se Ramos stal nesmrtelným.

 

S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


Zdroj: marca.com

19 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…