Koronavirová pandemie: Real přeměnil Santiago Bernabéu na skladiště zdravotnického materiálu

Čas 26. 03. 2020, 20:32 | Autor Laša | Zdrojas.com
Santiago Bernabéu
Santiago Bernabéu

Real Madrid i nadále pokračuje v pomoci zemi, těžce sužované koronavirem. Poskytl Santiago Bernabéu příslušným orgánům (CSD), které distribuují zdravotnický a hygienický materiál nemocnicím. Většina z tohoto materiálu pochází jako dar od sportovních klubů a organizací.

Díky úzké spolupráci Realu Madrid a CSD budou prostory stadionu Santiago Bernabéu přizpůsobeny tak, aby mohly sloužit pro ukládání hygienických potřeb, tolik nutných v těžkém boji proti pandemii,“ uvedlo CSD ve svém prohlášení.

Tento materiál bude následně pod dohledem španělské vlády doručen příslušným úřadům, aby došlo k jeho optimálnímu využití. Real Madrid se rovněž nabídl, že bude fungovat jako prostředník mezi organizacemi a lidmi, kteří se chtějí do národního boje proti koronaviru zapojit tím, že mohou do nově vzniklého centra na Bernabéu zasílat finanční, či materiální dary, které budou chtít předat španělskému ministerstvu zdravotnictví.

Real Madrid již v minulých týdnech poskytl madridskému společenství značné finanční dary pro poskytnutí zdravotnického materiálu.

Rovněž bylo zřízeno několik komunikačních kanálů, skrze něž se mohou zájemci zapojit do boje s koronavirem. Pokud chcete i Vy, stačí s dotazem kontaktovat centrum Realu Madrid na e-mailu Covid19donaciones@corp.realmadrid.com, či finanční částkou přispět na účet Caixabank Nadace Realu Madrid - ES17 2100 5731 7802 0032 0934.

Do sbírky se v minulých dnech zapojili i fotbalisté Realu Madrid. Sergio Ramos poskytl prostřednictvím organizace UNICEF 264 000 roušek a 15 000 rychlotestů. Casemiro podporuje organizaci Save the Children, a Isco se svojí partnerkou podpořili výrobu respirátorů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!