Karim Benzema zaznamenal na půdě Levante svůj 20. gól v aktuální sezoně

Čas 25. 02. 2019, 14:20 | Autor Hawk | Zdrojrealmadrid.com, marca.com
Karim Benzema
Karim Benzema

Karim Benzema prožívá zatím velice dobrou sezónu. "Devítka" Realu Madrid se prosadila v zápase s Levantem a završila tak svůj 20. gól v sezóně. Zároveň je také nejlepším střelcem týmu ve venkovních utkáních.

V zápase s Levante nastoupil Benzema jako kapitán, jelikož Ramos nemohl hrát kvůli vykartování a Marcelo skončil pouze na lavičce. Ve 40. minutě se Benzema postavil k pokutovému kopu, který s přehledem proměnil. Po dvou zápasech bez vstřelené branky se tak konečně dočkal.

Do konce sezóny ještě zbývá několik zápasů, ale už teď má Karim na svém kontě 20 přesných zásahů. V porovnání s minulou sezónou jde o velký pokrok, jelikož v loňské sezóně se trefil Benzema pouze 12x. 

Pokud se podrobně podíváme na góly Benzemy, tak zjistíme, že až 13 z nich padlo na hřištích soupeřů, v lize to bylo konkrétně na hrišti Girony (2), Espanyolu (2), Celty a Villarealu. V lize Mistrů se pak prosadil na hřišti Viktorie Plzeň a v zápase s Ajaxem v Amsterdamu. I v Copa del Rey se prosadil na hřištích soupeřů, konkrétně ve čtvrfinálové odvetě s Gironou (2) a v zápase s Mellilou. V tomto ohledu překonal svůj osobní rekord ze sezóny 2016/17, kdy se trefil v 11ti venkovních utkáních. 

Od doby co Karim Benzema přestoupil do Realu Madrid, tak kopal pouze 5 penalt ovšem všechny proměnil. 4 z nich kopal v LaLize a jednu úspěšnou penaltu si připsal v Copa del Rey. 

Jaký máté názor na Benzemu v letošní sezóně? 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!