Dani Carvajal a Alváro Odriozola. Pravá strana obrany Realu Madrid je v dobrých rukou

Čas 27. 01. 2019, 12:44 | Autor Hawk | ZdrojMarca.com
Dani Carvajal
Dani Carvajal

Jednou nastoupí Carvajal, jindy zase Odriozola. Pokud si položíme otázku, co v poslední době Real udělal správně, jednou z odpovědí bude přivedení Alvára Odriozoly z Realu Sociedad.

Momentálně, když jsou oba obránci ve skvělé formě, je pravá strana defenzivy silnou stránkou Realu Madrid.

Santiago Solari má dva výborné hráče, kteří mohou nastoupit od začátku zápasu. Může tak mezi nimi rotovat aniž by měl obavy.   

Carvajal bude v základní sestavě proti Espanyolu. Není pochyb o tom, že Dani je pro Los Blancos na pravém kraji obrany číslo 1. Dá se očekávat, že v utkáních Ligy mistrů i La Ligy bude mít přednost on. Ovšem zdravá konkurence tu je v podobě Odriozoly, který čeká na svojí příležitost.

Tento druh konkurence Solari chce u svých hráčů vidět. Není to tak dávno, kdy vyletěla hvězda Marcose Llorenteho, který předvedl, že je více než rovnou náhradou za Casemira.

Co se týče Odriozoly, ten musí podávat dobré výkony v Copa Del Rey, kde dostává nejvíce příležitostí. Tento měsíc to zvládl skvěle. Nejen že skvěle odběhal pravou stranu, ale dokonce si připsal 5 asistencí a 1 gól. S přicházející ligou mistrů, by mohl Álvaro nastupovat častěji i v důležitějších zápasech La Ligy.

Sbohem obavám

Pravý kraj obrany byl pro Julena Lopeteguiho noční můrou. Za dobu svého působení nasazoval vpravo, i vinou zranění, Nacha a občas i Lucase. 

S dvěma spolehlivými beky má Madrid výhodu a ukazuje se to nejen vpravo, ale na celém hřišti. Je už teď jen na Solarim, aby z obou beků dokázal vytěžit maximum.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!