Marcos Llorente, král přihrávek. Záložník je nejpřesnější z celého týmu

Čas 17. 12. 2018, 21:07 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Marcos Llorente v akci
Marcos Llorente v akci

Není pochyb o tom, že Marcos Llorente využil svou šanci při Casemirově zranění na 100 %. Mladý Španěl se slavnými geny na hřišti vyniká a kraluje i ve statistice přihrávek.

Marcos Llorente neměl před sezonou daleko k odchodu, trenér Julen Lopetegui se ale rozhodl nechat si ho v týmu. Příležitostí ovšem Španělovi moc nedal. To na začátku ani jeho nástupce Santiago Solari.

Vše změnilo zranění Casemira a prohra 0:3 na půdě Eibaru. Poté se totiž Solari rozhodl povolat Llorenteho do zbraně a defenzivní záložník začal svými výkony udivovat fanoušky i fotbalové experty.

Na hřišti si počíná hodně zkušeně. Pomáhá rozjíždět akce, nehraje alibisticky a hlavně vyhraje mnoho soubojů a získá nespočet míčů. V neposlední řadě předvedl již několik klíčových obranných zákroků.

Llorente je navíc až extrémně přesný při rozehrávce. Ze svých dosavadních 424 pasů pokazil zatím jen 23 a chlubí se tak úspěšností přihrávek 94,58 %. V tomto ohledu je nejlepší ze všech hráčů Realu.

Pro srovnání, Casemiro měl úspěšnost 89,88 %. Na druhou stranu je potřeba říct, že Casemiro odehrál více zápasů a rozdal více než dvakrát tolik přihrávek.

Tak jako tak, Marcos Llorente je jedním z mála pozitiv současného Realu Madrid.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!