BLOG: 5 hráčů, od kterých potřebuje Lopeteguiho Real o dost víc

Čas 27. 09. 2018, 14:52 | Autor podvinho
Marcelo
Marcelo

Drtivá prohra v Seville oprávněně vnesla mezi fanoušky Realu Madrid neklid. Máme se bát? Na paniku je podle mě ještě brzy, ale jedno je jasné: opory Bílého baletu se musí zlepšit!

Zápas v Seville nesedl vůbec nikomu a nemusí tak vypadat fér vypíchnout jen 5 hráčů. Právě oni by ale měli být mnohem většími oporami, než tomu momentálně je. Tady je můj výběr pěti borců, od kterých musí trenér Julen Lopetegui požadovat více. Sdělte v komentářích svou pětici.

Sergio Ramos

Nemůžu říct, že by byl Sergio Ramos z formy. V prvních zápasech sezony prokázal svou kvalitu. Jenže v posledních dvou duelech výrazně polevil. Jakoby přistupoval k utkáním až moc profesorsky.

Nebyla to ta zeď, na kterou jsme zvyklí. A co hůř, Ramos přidal pořádnou dávku nezodpovědnosti. Jeho nesmyslné výlety za stavu 1:0 v závěru s Espanyolem bili do očí. Takhle se kapitán nechová.

Marcelo

Pokud musí někdo opravdu hodně přidat, je to Marcelo. Brazilec se zatím vůbec nedostal do zápasového tempa a navíc dělá velké chyby, naposledy v Seville, ale předtím také v evropském Superpoháru.

Rovněž jeho podpora ofenzivy není ideální. Je dost možné, že právě Marcelovi chybí Cristiano Ronaldo ze všech nejvíce, ale na to se nemůže vymlouva. Zabrat, Marcelo!

Toni Kroos

Také od německého reprezentanta potřebuje Real více. Kroos jako obvykle příliš nekazí, na druhou stranu nemá na hru týmu tak značný vliv, jako tomu vždy bylo. Hlavně přesných dlouhých přihrávek dost ubylo.

V utkání na Seville navíc udělal obrovskou chybu a bylo velkým štěstím, že neskončila brankou. Kroos přitom návrat vypustil. Tohle by se nemuselo vyplácet.

Luka Modrić

Čerstvě nejlepší fotbalista planety podle FIFA zatím připomíná jen stín toho Modriće z mistroství světa v Rusku. Chorvatskému géniovi nevychází zakončení a navíc na jeho poměry až moc kazí. Rovněž kolmých přihrávek vidíme od něj málo.

U Modriće máme jistotu, že každý zápas odmaká na maximum, ale spoluhráči i fanoušci od něj prostě očekávají nadstavbu. Ta teď přichází méně než dřív.

Marco Asensio

Mnozí namítnou, že ofenzivu by měli táhnout především zkušení Gareth Bale a Karim Benzema a mají samozřejmě pravdu. Francouz šel po skvělém začátku s výkony dolů a Velšan tak na to je často až příliš osamocen.

Já osobně si ale myslím, že je čas požadovat větší stabilitu právě od Marca Asensia. Talent Realu opakovaně ukazuje skvělé věci, v některých zápasech je ale extrémně nevýrazný. Real potřebuje, aby se naučil být lídrem, i když se ostatním nedaří.

Asensio chce hrát a v této sezoně dostává exkluzivní příležitost. Je na něm, aby ukázal, že dokáže být oporou Realu Madrid. Teď je ideální čas.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!