Světová 11: Ofenzivní záložník

Čas 24. 06. 2010, 14:52 | Autor podvinho
Frank Lampard
Frank Lampard

V dalším díle naší ankety se podíváme na ozdoby svých týmů. Dnes budeme totiž hodnotit hráče, kteří by měli být strůjci cílových přihrávek, nádherných pasů, ale také dobří střelci. V nominaci se opět neobjevil hráč Realu Madrid.

Pravidla jsou samozřejmě stále stejná. Hlasuje se v anketě v dolní části článku, každý uživatel má jen jeden hlas.

Dnes budeme volit ofenzivní záložníky. Důlěžité je, že zdaleka ne každý tým hraje přímo systémem, ve kterém jsou tito hráči podporování. Například Bayern Mnichov vsázel celou sezónu na dva střední záložníky.

Mnoho týmů ale na typického "špílmachra" vsází. Mnohdy je to klíčový hráč a pokud zrovna nemá formu, má tým velké problémy. Většinou nalezneme v týmu jen jednoho takového hráče, na světě jich totiž není mnoho.

Prací ofenzivních záložníků je hlavně spojovat ostatní hráče zálohy a útočníky. Měl by často zkoušet cílové přihrávky, popřípadě pasy za obranu soupeře. Navíc by měl být vždy připraven nebezpečně vystřelit ze střední vzdálenosti. Většina podobných hráčů také zahrává standartní situace, jelikož mají mimo jiné skvělou techniku.

V nominaci opět nenalezneme žádného hráče Realu Madrid. V podstatě jediný možný kandidát je Brazilec Kaká, který tuto roli měl plnit. Většinu sezóny se mu ale nedařilo a prožil tak jeden z nejhorších roků ve své kariéře.

 

NEPŘEHLÉDNĚTĚ

Podívejte se také do naší sekce Světová 11, kde se dozvíte další informace a podobu dosavadní nejlepší jedenáctky sezony 2009/2010.

NOMINACE

 


 YOANN GOURCUFF
Gourcuff
Po nepovedených sezonách v AC Milán se Gourcuff konečně chytil a zažil svoji nejlepší sezónu v kariéře. Hodně mu pomohla důvěra trenéra Blanca, který ho stavěl na jeho oblíbený post. Yoann Gourcuff tak měl prostor ukázat, že patří mezi nejlepší fotbalisty na postu ofenzivního záložníka. Většina míčů jde právě přes něj a on je umí rozdat svým spoluhráčům. Navíc má skvělý fyzický fond, díky kterému dokáže i schopně bránit. Skvěle navíc zahrává standartní situace. Není divu, že se o něj zajímají evropské velkokluby v čele s Arsenalem Londýn.


FRANK LAMPARD
Lampard
Klasika mezi ofenzivními záložníky. Frank Lampard si i dále drží svůj neskutečný standard a neustále přesvědčuje, že je skvělým hráčem. V této sezóně opět překonal hranici dvaceti branek, když jich nastřílel hned 27. Ze začátku si sice vybral pár zápasů krizi, ale poté se dostal do tempa a byl to již starý dobrý Lampard. Vyznačuje se hlavně tvrdou střelou a neuvěřitelnou fyzickou kondicí, díky níž si může nabíhat neustále pro míče a rozdávat je spoluhráčům. Navíc kope neomylně pokutové kopy, což je také výhoda.


WESLEY SNEIJDER
Sneijder
Další z hráčů, kteří po odchodu z Realu zářili ve svém klubu naplno a královský klub jejich prodej musel mrzet. Sneijder totiž předváděl v Interu skvělé výkony a i díky němu získal Inter Milán v této sezóně treble. Jeho nejsilnější stránkou jsou velmi dobré střely ze střední vzdálenosti a také zahrávání standartních situací, ze kterých mnohdy jeho spoluhráči těží. Navíc dokáže naběhat velké penzum kilometrů. V zápase nejen podporuje útok, ale dokáže i napadat rozehrávku soupeře a dokonce se i vracet a pomáhat bránit.


XAVI HERN?NDEZ
Xavi
I odchovanec Barcelony zažil další úchvatnou sezónu. Nebyl by to on, kdyby opět nevymýšlel krásné finální přihrávky a nádherné pasy za obranu, kterými ničil většinu soupeřů. Celým zápasem spíše proplouvá, neustále si chodí pro míče, neustále je rozdává. Nepotřebuje příliš místa, aby mohl dát další ze svých smrtelných přihrávek za bezmocného stopera. Pokud vyjímečně nehrál nebo ho soupeř (Inter Milán) ubránil, měla Barcelona vždy obrovské problémy. Xavi má mimo jiné fantastickou techniku.


 MESUT OZIL
Ozil
Mnohdy ne úplně doceněný německý reprezentant s tureckými kořeny konečně začal zářit naplno. V dresu Brém předváděl skvělé výkony, kterými upoutal i reprezentačního trenéra Lowa, který na něm postavil ofenzívu celého týmu. Ozil vyniká hlavně skvělou technikou, díky které nemá problém přes několik hráčů najednou. Navíc má skvělou technickou střelu a umí i přitvrdit. Nebezpečné jsou jeho přihrávky za obranu. Zlepšit by mohl proměňování šancí.


CESC FABREGAS
Fabregas
Další z ověřených světových playmakerů, který dokázal navázat na výborné výkony z minulé sezóny. Fabregas se stal dokonce kapitánem Arsenalu a svoji roli plnil znamenitě. Mnohokrát to byl on, kdo dokázal rozhodovat zápasy svého celku. Mezi jeho přednosti patří hlavně dobrá technika a poměrně jednoduchá, ale o to více účelná hra. Navíc dokáže i přitvrdit. Slabinou jsou snad jen poměrně častá zranění. Momentálně se o něj zajímají oba španělské velkokluby, ale Arsenal o prodeji svého klenotu nechce ani slyšet.


ZVJEZDAN MISIMOVIČ
Misimovič
Bosenský reprezentant prožil rozporuplnou sezónu. On sám hrál sice velice dobře, jeho týmu se už ale tolik nedařilo. Navíc reprezentace Bosny vypadla velice smolně v baráži s Portugalskem a na světový šampionáta nepostoupila. Misimovič se vyznačuje hlavně velkou pracovitostí a odhodlaností. Navíc má cit v noze a dokáže vycítit, kdy hru zklidnit a kdy naopak zrychlit. K tomu všemu má slušnou střelu ze střední vzdálenosti. Nyní se o něj zajímá Atletico Madrid.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Ever BanegaZáložník Valencie prožil také velice dobrou sezónu, doplatil však na občasné výkyvy formy. Nepřidala mu ani hádka s trenérem Emerym.
 Marek Hamšík
Slovenský idol hrál sice celou sezónu velice dobře, do nominace se však neprotlačil. V pořadí byl osmým hráčem, nepřidaly mu slabší výkony za národní tým. 

POZOR
Z důvodu srazu a také individuální dovolené bude muset být anketa na několik dní stopnuta. Další díl tedy uvedeme až 11. července. Vyhodnocení tohoto dílu čekejte ještě zítra.

ANKETA

Kdo byl nejlepším ofenzivním záložníkem uplynulé sezóny?

Yoann Gourcuff (3,4%)
45
Frank Lampard (30,8%)
405
Wesley Sneijder (26,8%)
353
Xavi Hernández (20,4%)
268
Mesut Ozil (4,1%)
54
Cesc Fabregas (12,6%)
166
Zvjezdan Misimovič (1,9%)
25
Celkem hlasovalo: 1316

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (134 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!