Světová 11: Pravý záložník

Čas 22. 06. 2010, 18:00 | Autor podvinho
Arjen Robben patří mezi favority
Arjen Robben patří mezi favority

<Hlasování ukončeno> V dalším díle naší ankety již budeme tvořit ofenzivu. Na řadě jsou praví záložníci, tedy hráči, kteří by měli mít skvělou fyzickou kondici a samozřejmě technické dovednosti. V nominaci nenajdeme hráče Realu Madrid.

Pravidla jsou samozřejmě stále stejná. Hlasuje se v anketě v dolní části článku, každý uživatel má jen jeden hlas.

Dnes budeme volit pravé záložníky. Hráči na této pozici to určitě nemají jednoduché. Musí totiž umět útočit, ale i bránit. Bránění je, pro některé hráče bohužel, nedílná součást pozice záložníka, alespoň v dnešním moderním fotbale. Zajímavostí je, že poprvé v nominaci chybí hráč Interu Milán.

Existuje však mnoho rozdílných typů pravých záložníků. Jedni si rádi hrají s míčem, tahají ho do středu, často využívají hry přes svoji nohu. Poté jsou hráči, kteří naopak brousí lajnu a libují si v centrech. Každý trenér chce od svého svěřence něco jiného.

I na pozici pravého záložníka se našlo hned několik kandidátů a ne všichni mohli být zařazeni do nominace. Například Aaron Lennon měl velkou smůlu, jelikož v první polovině sezóny patřil jednoznačně mezi nejlepší hráče světa, poté se ale zranil a do formy se v závěru sezóny zatím nedostal.

Do sestavy nebyl zařazen žádný hráč Realu Madrid. Cristiano Ronaldo hrál spíše na jiné pozici a Esteban Granero nedokázal navázat na svoji formu z první poloviny sezóny a mnohdy předváděl opravdu velmi špatné výkony. Jiný kandidát se nenašel.

 

NEPŘEHLÉDNĚTĚ

Podívejte se také do naší sekce Světová 11, kde se dozvíte další informace a podobu dosavadní nejlepší jedenáctky sezony 2009/2010. 

NOMINACE


 JESÚS NAVAS
Navas
Ofenzivní záložník odehrál v dresu Sevilly svoji nejlepší sezónu v tomto klubu. I proto se o něj nyní zajímají evropské velkokluby včetně Realu Madrid. Navas vyniká svoji obrovskou rychlostí, díky které často prohání obránce soupeře. Jesús Navas je navíc velmi poctivý hráč, kterému nedělá problém bránění, vždy se zodpovědně vrací. Záložník španělské reprezentace je týmovým hráčem, kterému nedělá problém obětovat se pro tým. Momentálně válčí se španělskou reprezentací na Mistrovství světa.


DENNIS ROMMEDAHL
denis
Pro někoho překvapivé jméno v nominaci, ale veterán v dresu Ajaxu si nominaci jednoznačně zasloužil. Rommedahl vyniká neúnavným pojetím hry a také velkou rychlostí a přímočarostí. Právě ta ho dělá nejvíce nebezpečným. Navíc si neláme hlavu se zakončením, míč nejradši napálí jednodušše vší silou a často nese toto řešení úspěch. V této sezóně dokázal vstřelit osm branek, což je na záložníka velmi slušné číslo. Nyní pomáhá svými skvělými výkony Dánsku na Mistrovství světa.


ARJEN ROBBEN
Robben
Po hodně diskutovaném odchodu z Realu Madrid se stal největší oporou Bayernu Mnichov v jeho skvělé sezóně. Robben těží ze své rychlosti a hlavně technické zdatnosti. Díky tomu, že tyto dvě vlastnosti umí kombinovat, dokáže přejít hned přes několik protihráčů najednou a připravit si míč na střelu, kterou má také jedovatou. Známé jsou hlavně jeho obstřely brankářů. Často je mu vyčítáno, že moc sóluje, ale i díky tomu dává hodně branek. Navíc i v tomto ohledu se zlepšil. V Bayernu ho dokonce naučili i poměrně dobře bránit.


JAMES MILNER
Milner
Také záložník Aston Villy prožil fantastickou sezónu. V klubu byl hlavní oporou a zastínil i hvězdnějšího Ashelyho Younga. I proto ho Fabio Capello povolal do JAR. Milner vyniká hlavně výborným stylem, často využívá hru tělem, navíc má nebezpečné centry a také střely. Je to typ hráče, který nevypustí jediný souboj a poctivě se vrací. Na druhou stranu mu nevadí ani kombinace, i když se vyznačuje spíše typickým anglickým stylem.


 CÉSAR DELGADO

Nenápadný hráč, ale o to důležitější. Pro Lyon byl v této sezóně v podstatě nepostradatelný, což dokázal i v dvojzápase s Realem Madrid v Lize Mistrů. Delgado sice nepatří mezi úplně nejrychlejší hráče, ale vyniká zase v jiných oblastech. Patří mezi velké dříče, kteří nevypustí jediný souboj. Navíc je velice technicky zdatný a má velmi nebezpečné centry. Ještě se musí ale naučit řešit lépe některé situace, které vyplynou ze hry. V Lyonu je spokojený a nechce ho opuštět.


JOSÉ ANTONIO REYES
reyes
I José Antonito Reyes se konečně chytil a naplno využívá svůj talent, kterým se jen tak někdo chlubit nemůže. Po nástupu nového trenéra Florese Reyes ožil a důvěru nového kouče začal okamžitě splácet. Jeho největší předností je hlavně rychlá práce s míčem a vybroušená technika, díky níž dokáže obejít hned několik hráčů. Občas měl však problémy s morálkou. Nyní se ale zdá, že se Reyes usadil, uklidnil a stal se z něj rozumný hráč, který ví, co chce.


LUIS ANTONIO VALENCIA
valencia
Když odešel Cristiano Ronaldo do Realu Madrid, odhodlal se Sir Alex Ferguson k odvážnému kroku. Místo velké hvězdy koupil méně známého Luise Antonia Valenciu z Wiganu. Mnozí se jeho kroku divili, ale nyní je jasné, že zkušený trenér věděl, co dělá. Valencia je sice úplně jiný typ než Ronaldo, do sestavy United ale zapadl skvěle. Vyznačuje se velkou rychlostí a skvělými centry. Zapracovat by však měl na proměňování šancí.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Aaron Lennon
Záložník Tottenhamu patřil mezi nejlepší hráče, po svém nepříjemném a zdhlouhavém zranění ale vynechal mnoho zápasů a zatím se nedostal do předchozí formy.
 Ibrahim Affelay
I středopolař nizozemského PSV zažil skvělou sezónu, do nominace se ale nedostal. V té svedl pomyslný souboj s Rommedahlem, který nakonec těsně prohrál.

ANKETA

Kdo byl nejlepším pravým záložníkem uplynulé sezóny?

Jesús Navas (9,6%)
71
Denis Rommedahl (3,6%)
27
Arjen Robben (68,5%)
509
James Milner (3,6%)
27
César Delgado (3,4%)
25
José Antonio Reyes (3,4%)
25
Luis Antonio Valencia (7,9%)
59
Celkem hlasovalo: 743

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (55 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!