Světová 11: Defenzivní záložník

Čas 16. 06. 2010, 14:51 | Autor podvinho
Xabi Alonso nechybí v nominaci
Xabi Alonso nechybí v nominaci

<Hlasování ukončeno> Brankáře i obranu máme hotovou a nyní se tedy můžeme vrhnout na záložní řadu. Jako první přichází na řadu mnohdy nedoceněný post. Budeme totiž volit defenzivní záložníky, tedy muže, u kterých platí, že účel světí prostředky.

Pravidla jsou samozřejmě stále stejná. Hlasuje se v anketě v dolní části článku, každý uživatel má jen jeden hlas.

Dnes budeme volit defenzivní záložníky. Nutno dodat, že právě tento post je většinou v týmu klíčový. Hráči, kteří hrají na této pozici, musí být hodně trpělivý a pozorní. Mnohdy to můžou být oni, kdo převáží misky vah na svoji stranu.

I u defenzivních záložníků ale nalezneme různé typy hráčů. Někteří z nich se do útočné hry skoro vůbec nezapojují a snaží se hlavně bránit a odebírat míče. Existují však tací, kteří k tomu všemu přidávají i dobrou rozehrávku.

Na tuto pozici se našlo opravdu mnoho kandidátů. Výběr byl určitě velký a zajímavý. Mezi hlavní favority patří znovu hráč Interu Milán, Esteban Cambiasso. Nesmíme ale zapomínat i na další jména. Například Ital De Rossi prožil také fantastickou sezónu.

V nominaci najdeme i druhého zástupce Realu Madrid. Tentokrát je to Xabi Alonso, který po horším začátku zažil dobrou sezonu. Naopak Lass mohl po slibném úvodu na nominaci zapomenout.

Mnoho fanoušků netuší, že tento post byl také pojmenován podle bývalého hráče Realu Madrid. Mnoho lidí mu totiž říká "Makkeleleho post".

 

 

NOMINACE


 ALEXANDRE SONG
Song
Defenzivní záložník ve službách londýnského Arsenalu prožil nejlepší rok své fotbalové kariéry. Zatímco v minulých sezonách jsme viděli vyjukaného mladíčka, tento ročník jsme mohli spatřit ostříleného borce, který se nebojí využít svoji dobrou techniku. Nejenže odebírá velmi dobře míče, ale také je umí rozdělit. Stále má ale na čem pracovat. Mnohdy si musí uvědomit, co si může a nemůže na hřišti dovolit.


ESTEBAN CAMBIASSO
Cambiasso
Ani na postu defenzivního záložníka nebude chybět hráč Interu Milán. Tento klub si tak drží neuvěřitelný standard, jelikož měl svého zástupce zatím na každém postu. To ale jen potvrzuje jeho famózní sezonu. K té mu nemalou mírou přispěl i skromný Cambiasso. Po celý ročník předváděl vyrovnané výkony, které vyšperkoval skvělou a zodpovědnou defenzivní hrou. O tom, jak se je přes něj těžké prosadit by mohl vyprávět i Xavi, superhvězda Barcelony. Rozehrávku má Cambiasso založenou na jednoduchosti.


XABI ALONSO
Xabi
Po svém příchodu měl být tím, co Realu doteď chybělo. Nejdříve to ale vypadalo, že královský klub šlápl vedle. Alonsovi výkony se ale hodně brzy zlepšili a mohl si užívat svou popularitu. Alonso se vyznačuje hlavně skvělou rozehrávkou a výbornými dlouhými pasy, kterými dokáže mnohdy soupeře překvapit. Navíc je to veliký bojovník, který nevynechá jediný souboj a skluzů se určitě neštítí. Když v Liverpoolu, odkud Xabi přišel, hodnotili nepovedenou sezonu, shodli se na tom, že hlavní přičinou byl odchod právě Alonsa, což o něčem svědčí.


BASTIAN SCHWEINSTEIGER
Bastian
Bastian Schweinsteiger jako defenzivní záložník? Před rokem sci-fi, nyní realita. Po příchodu nového trenéra Van Gaala se opravdu postavil na tento post a jakoby se znovu narodil. Není to sice typický bijec, který by jen odebíral míče, přesto se na tuto pozici nesmírně hodí. Hraje v podstatě takového staženého rozehrávače. Mezi jeho největší přednosti patří hlavně rozehrávka a také dobrá střela ze střední vzdálenosti. S Bayernem zažil skvělou sezonu a chce úspěch i z MS, kam se podívá s německou reprezentací.


 DANIELE DE ROSSI

Srdce římského AS a miláček tamních fanoušků. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat Daniele De Rossi, záložník AS Řím. Po celou sezonu odváděl naprosto úchvatné výkony, které vždy podkládal příkladnou bojovností. Vyznačuje se hlavně důrazem a odhodláním, ale nevadí mu ani složitější rozehrávka. Je také nebezpečný před brankou soupeře. S klubem nakonec na toužený úspěch nedosáhl a proto si chce spravit chuť s italskou reprezentací na MS.


DIDIER ZOKORA
Zokora
Tvrďák z Pobřeží Slonoviny zažil po svém přestupu z Tottenhamu do Sevilly velice dobrou sezónu. V podstatě okamžitě po svém příchodu se zařadil mezi klíčové hráče týmu. Vyznačuje se hlavně velkou bojovností a také nevyčerpatelným fyzickým fondem, díky kterému dokáže i bránit i útočit. Se Sevillou se nakonec dokázal kvalifikovat do předkola Ligy Mistrů, s reprezentací Pobřeží Slonoviny chce úspěch na MS.


JÉRÉMY TOULALAN
TOULALAN
Jérémy Toulalan opět patřil k nejlepším hráčům svého klubu v této sezoně. Lyonu se sice ročník příliš nepovedl, samotnému hráči se ale dařilo. Toulalan se vyznačuje fantasticky přesnými zákroky, díky kterým často odebírá míče, které pak rozdává spoluhráčům. V případě nouze dokáže nastoupit i na místě stopera. Mimo jiné má velmi dobrou hru hlavou.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Torsten Frings
Defenzivní záložník Werderu Brémy patřil opět k tomu lepšímu, co tento tým nabízel. Přesto už zažil lepší sezony, navíc ho trenér Low nenominoval na MS.
 Darren Fletcher
I záložník Manchesteru United zažil svou životní sezonu. Do nominace se ale nedostal z prostého důvodu. Už se do ní jednodušše nevešel.
 Tom Huddlestone
Záložník Tottenhamu má podobný osud jako Fletcher. Sice zažil dobrou sezonu, ale do nabité nominace se nedokázal propracovat.

ANKETA

Kdo byl podle vás nejlepším defenzivním záložníkem uplynulé sezóny?

Alexandre Song (8,6%)
78
Esteban Cambiasso (16,8%)
153
Xabi Alonso (46,4%)
422
Bastian Schweinsteiger (7,7%)
70
Daniele De Rossi (13,8%)
125
Didier Zokora (2,5%)
23
Jérémy Toulalan (4,2%)
38
Celkem hlasovalo: 909

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (130 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!