Světová 11: Pravý obránce

Čas 13. 06. 2010, 18:15 | Autor podvinho
Maicon je favoritem číslo 1
Maicon je favoritem číslo 1

<Hlasování ukončeno> V dalším díle naší ankety dokončíme kompletní složení obrany. Hlasovat se totiž bude o nejlepšího pravého obránce za uplynulou sezónu. V nominaci nenajdeme žádného Madridistas, i přesto jsou v ní zajímavá jména.

Pravidla jsou samozřejmě stále stejná. Hlasuje se v anketě v dolní části článku, každý uživatel má jen jeden hlas.

Dnes budeme volit mezi pravými obránci. Faktem je, že na výběr bylo sice z mnoha hráčů, jen málokterý z nich si ale nevybral během sezóny menší krizi. I proto byla tentokrát nominace o něco těžší, jelikož nebylo takové množství kandidátů.

Mezi favority určitě patří Maicon z Interu Milán, který zažil úchvatnou sezonu. Zapomínat ale nemůžeme ani na Alvese či Ivanoviče. Skvělou sezónu zažil i Van der Wiel u Ajaxu. I další měli slušné sezony, občas si však vybrali horší zápasy.

V nominaci opět nenalezneme žádného hráče Realu Madrid. Jediný možný adept, Sergio Ramos, byl totiž již zařazen mezi stopery. ?lvaro Arbeloa hrál většinou spíše na levé straně.

 

 

 

 

 

NOMINACE


 MAICON

Pravý obránce Interu mohl těžko zažít lepší sezónu. V podstatě na co sáhl, to se proměnilo ve zlato. Stal se jedním z nejlepších pravých beků a jasnou jedničkou na svůj post jak v klubu, tak v brazilské reprezentaci, kde ho trenér Dunga upřednostňuje před Alvesem.  Vyznačuje se neuvěřitelnou fyzičkou, skvělým pohybem a je také velice rychlý. Navíc má jedovaté centry a umí skvěle vystřelit. Velký zájem o něj momentálně má Real Madrid.


 BRANISLAV IVANOVIČ

Nejdříve to vypadalo, že Ivanovič bude krýt záda stoperské dvojici. Poté se ale zranil Bosingwa a trenér Chelsea byl nucen sáhnout právě po tomto Srbovi. Původně provizorní řešení se ukázalo jako fantastický tah a Ivanovič předváděl skvělé výkony. Od té doby patřila pravá strana Chelsea výhradně jemu. Jeho největší předností je fakt, že je to komplexní fotbalista. Umí velmi kvalitně bránit, má skvělé hlavičkové souboje. Navíc umí podpořit i útok, jeho centry jsou opravdu nebezpečné. K tomu se vyznačuje také neúnavnou bojovností.


GLEN JOHNSON

Glen Johnson byl jeden z mála hráčů, kterému vyšla sezona v barvách Liverpool FC. Ten se totiž potácel spíše ve středu tabulky, než aby hrál o titul. Pravý obránce však výkony upoutal natolik, že se stal i hráčem základní sestavy reprezentace Anglie. Vyznačuje se hlavně skvělou podporou ofenzivy, má výborné kličky, dokáže pěkně odcentrovat, ale i vystřelit. Občasné rezervy má ale v bránění. 


ANDREAS HINKEL

Pro někoho možná překvapivé jméno, ale jednoznačně zasloužené. Hinkel předváděl v barvách Celticu hodně vyrovnané výkony a díky tomu si pravou stranu opanoval. Neustálými ofenzivními výpady sice ohrožoval soupeře, ale jeho hlavní zbraň je jednoznačně v bránění. Každý, kdo chce přes něj přejít, má co dělat. Hinkel je navíc velice důrazný. Jeho Celticu se ale sezóna příliš nepovedla, vyměnil v ní trenéra a skončil s velkou bodovou ztrátou na druhém místě za největším konkurentem Rangers.


 DANIEL ALVES

Ani brazilský reprezentant nemůže v nominaci chybět. V Barceloně předváděl ze začátku sezony úchvatné výkony, poté ale poněkud zvolnil a jeho forma se zhoršila. Možná si začal být až příliš jistý svým výkonem. Mezi jeho přednosti patří neuvěřitelný fyzický fond, díky němuž opanuje celou pravou stranu. Občas ale mívá problémy z návratem. Velmi nebezpečné jsou hlavně jeho centry. Ubrat by ale mohl ze svého hereckého umění.


CLEMENS FRITZ

Sympatický Němec předváděl po celou sezonu velmi vyrovnané výkony a díky tomu se stal jasným mužem číslo jedna v dresu Brém. Velmi nebezpečné jsou nejen jeho centry, ale i křížné pasy, které často produkuje. Navíc se umí velmi dobře zapojit i do kombinace. Vlastní mu je i dobré bránění. I díky tomu se podívá v dresu Německa na Mistrovství světa.


GREGORY VAN DER WIEL

Naprosto neuvěřitelný vzestup zažil tento pravý obránce nizozemského Ajaxu Amsterdam. Po celý ročník předváděl skvělé výkony, kterými jasně převyšoval ostatní obránce holandské ligy. Vyznačuje se velmi ofenzivním pojetím hry, neustále si nabíhá, dokáže nebezpečně odcentrovat, ale i vystřelit. Nejen proto zaznamenal hned několik branek. Prosadit se dokázal i v nizozemské reprezentaci. Nyní se o něj zajímá FC Barcelona.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Bacary Sagna
Obránce Arsenalu už zažil lepší sezony. Na moderního pravého beka je možná příliš defenzivně laděný a měl by více útočit.
 Anthony RéveillèreHráč Lyonu prožil dobrou sezonu, doplatil ovšem na několik zaváhání. Nicméně, pokud by měl být do nominace přiřazen další hráč, byl by to právě on.

ANKETA

Kdo byl nejlepším pravým obráncem uplynulé sezóny?

Maicon (59,9%)
490
Branislav Ivanovič (9,5%)
78
Glen Johnson (8,4%)
69
Andreas Hinkel (2,9%)
24
Daniel Alves (10,1%)
83
Clemens Fritz (3,4%)
28
Gregory Van der Wiel (5,6%)
46
Celkem hlasovalo: 818

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (54 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!