Světová 11: Stopeři

Čas 10. 06. 2010, 21:40 | Autor podvinho
Sergio Ramos
Sergio Ramos

<Hlasování ukončeno> Další díl pravidelné ankety bude trochu odlišný. Volit se budou totiž hned dva hráči. Dnes se podíváme na zoubek středním obráncům, tedy vůdcům obraných řad svých týmů. Poprvé najdeme v nominaci i hráče Realu.

Pravidla jsou ale stále stejná. Jedinou změnou je, že pod článkem jsou hned dvě ankety, v každé může hlasovat uživatel jen jedenkrát.

Dnes budeme tedy vybírat mezi dvěma sedmičkami obránců. Hráči ale nejsou seřazeni náhodně. Říká se, že by měl být v každé stoperské dvojici jeden techničtější hráč, který umí dobře rozehrávat a hrát pozičně a druhý spíše "zametač", přes kterého nikdo neprojde.

Tímto jsme se řídili i my a vytvořili tak dvě skupiny. V jedné budou právě stopeři "rozehrávači" a v druhé stopeři "zametači".

Poprvé se v nominaci objevil i hráč Realu. Možná je to pro mnoho z vás překvapení, ale je to Sergio Ramos. Vysvětlení je ale jednoduché. Ramos odehrál své nejlepší zápasy v sezoně právě na místě středního obránce. To potvrdilo i hodnocení uživatelů, jelikož Sergio dostával nejlepší známky právě, když hrál na stoperu.

V první nominaci jsou tedy stopeři spíše do kombinace, v druhé části pak tvrdí hoši, kteří se s ničím příliš nemažou.

 

 

NOMINACE 1


 GERARD PIQUÉ

Barcelonský stoper po návratu do rodné země neuvěřitelně ožil a dokázal navázat na svoji skvělou první sezonu ve španělské soutěži. Piqué se vyznačuje vynikající rozehrávkou a velkým přehledem. Navíc je skvěle rychlostně vybaven, což je u stopera vždy velkou výhodou. Pro Pepa Guardiolu je to stoper číslo jedna, pokud je zdravý, nechybí v základní jedenáctce.


 LUCIO

Brazilský stoper je jeden z mnoha hráčů Interu v nominacích. I on si ji ale zasloužil, jelikož to byl hlavně Brazilec a jeho stoperský kolega, kdo se podepsal pod neprostupnou obranu, na které ztroskotala nejen katalánská Barcelona, ale i například Bayern Mnichov v čele s Robbenem. Lucio se vyznačuje velkým přehledem, má dobrou rozehrávku a nebojí se podnikat průniky směrem dopředu. I proto je hodnocen jako jeden z nejlepších stoperů světa.


SERGIO RAMOS

Prvním Madridistou v nominaci je Sergio Ramos. Nutno dodat, že právem. Menší výkonostní krizi si vybral jen na začátku sezony, kdy mu možná neprospělo neustálé přehazování rolí, poté se ale otřepal a celou sezonu patřil mezi nejlepší hráče královského klubu. I když hrál často pravého obránce, nejlepší zápasy odehrál na stoperu. Vyznačuje se skvělou technikou, navíc má neskutečně nebezpečné dlouhé pasy. Je velice nepříjemný i před brankou soupeře, kdy hlavně po rohových kopech dokáže střílet mnoho branek.


JUAN

Brazilec ve službách AS Řím si získal velkou oblibu fanoušků. Nejen díky zdvořilému vystupování, ale hlavně díky skvělým výkonům na hřišti. Juan má velmi dobrou rozehrávku, má skvělý přehled a výborně odebírá míče. Přidat by mohl na důrazu, ale stále je poměrně mladý. Nyní se chystá do Afriky, kde by neměl chybět v základní sestavě své země, tedy Brazílie.


CARLOS SALCIDO

Obránce Mexika zažil rozporuplnou sezonu. Jeho výkony byly sice velmi dobré, klubu už se ale tolik nedařilo. Nakonec i reprezentace Mexika se na Mistrovství světa dostala na poslední chvilku. PSV Eidhoven, tedy mexičanův klub, skončil v lize až na třetím místě, což je v nizozemské lize velké zklamání. Salcido ale odehrál dobrý ročník, vyniká skvělou rozehrávkou a výbornými dlouhými pasy.


DOMINGO CISMA

Někoho toto jméno v nominaci možná překvapí, ale i Cisma je v ní oprávněně. Po celou sezonu předváděl v průměrném španělském klubu nadstandartní výkony a hlavně díky němu se Alméria nezapojila do boje o sestup. Cisma dokázal dát z postu stopera i tři branky, což je příjemné plus. Nepatří sice přímo mezi stopery se skvělou rozehrávkou, ale typický bijec to také neni. 


VINCENT KOMPANY

Nejdříve to nevypadalo zase na tak dobrou sezonu pro tohoto Belgičana. Po pár zápasech se ale dostal do základní jedenáctky a už do ní nikoho jiného nepustil. Hlavně nový trenér Mancini s ním hodně počítal a sestavu bez něj si nedokáže představit. Kompany má velmi dobrou rozehrávku, nebojí se riskovat, ale na druhou stranu je i poměrně důrazný a umí skvěle pozičně bránit. Manchester City ale nakonec na touženou Ligu Mistrů nedosáhl.

 
NOMINACE 2


 WALTER SAMUEL

Inter Milán složil v této sezoně opravdu vynikající stoperskou dvojici a oba hráči mají na skvělé sezoně velkou zásluhu. Sám Samuel platí za velkého tvrďáka, který neuhne před žádným soubojem. Pro každého útočníka je hodně těžkým oříškem. Rozehrávku si nikterak nekomplikuje, většinou míč posune co nejrychleji k někomu jinému. I díky tomu ale dělá minimum chyb.


 THOMAS VERMAELEN

Po svém příchodu do Arsenalu si okamžitě získal na svou stranu snad úplně všechny. Fanoušky, kritiky, ale i fotbalové experty. Tito všichni ho za uplynulou sezonu jen a jen chválí. Vermaelen má slušnou rozehrávku, ale vyznačuje se hlavně jinými vlastnostmi. Má výbornou hru hlavou, je velice bojovný a zarputilý. Navíc má skvělou střelu z dálky a je nebezpečný v pokutovém území soupeře. Arsenal však na trofej opět nedosáhl.


DIEGO GODÍN

Další hráč z klubu, který nezažil dobrou sezonu. Samotného Godína to ale nepoznamenalo. Po celou sezonu patřil mezi hlavní opory klubu. Godín je opravdu tvrdým obráncem se skvělou hrou hlavou, ale nebojí se ani rozehrávky. Jeho Villarealu se ale příliš nedařilo, po strašidelném začátku nakonec na poháry nedosáhl a to i přes skvělý finiš. V příští sezoně by to měl být jiný Villareal. Godín bude opět jeho součástí.


NEVEN SUBOTIČ

Tvrďák z Borussie Dortmund zažil jednoznačně nejlepší sezonu ve své dosavadní fotbalové kariéře. V obraně německého klubu hrál celý rok hlavní roli a publikum si ho zamilovalo. Subotič patří mezi silové obránce. Výborně zvládá souboje jeden na jednoho. I proto není divu, že je o něj velký zájem z předních evropských klubů. Srb by se ale rád ještě rozvíjel v Dortmundu. Ve svých 22 letech má na to ještě dost času.


 SOULEYMANE DIAWARA

Celá Marseille po této sezoně slaví a klaní se právě tomuto obránci. Byl to on, hlavní oblíbenec fanoušků, kdo dostál svému slovu a dovedl Marseille k mistrovskému titulu. Kapitán francouzského týmu je obrovský bojovník, který dokáže často přitvrdit. Mluvit by o tom mohl například Cristiano Ronaldo. Diawara skvěle využívá hru tělem, což mu v jeho silové hře hodně pomáhá.


MICHAEL DAWSON

Další z typických anglických stoperů. I on zažil úchvatnou sezonu. Během roku se stal stoperem číslo jedna v Tottenhamu a dokonce se stal zastupujícím kapitánem. Málokdy se stane, že by prohrál hlavičkový souboj. Navíc je to velký bojovník, který se nebojí skočit do střely, jen aby zabránil brance. V Tottenhamu si ho velice váží. Dawson o změně působiště určitě neuvažuje, jelikož jeho klub si zahraje předkolo Ligy Mistrů.


CRIS

Lyon bez Crise? Tak s tím raději na fanoušky francouzského klubu nechoďte, lehko byste totiž mohli přijít k úrazu. A nejen fanoušci vědí, že Cris je nedílnou a důležitou součástí tohoto klubu. Obránce se vyznačuje velkým důrazem a zápalem pro hru. Pro výhru svého týmu je schopen udělat naprosto cokoli. Vždy mu jde jen o dobro týmu. S nějakými krásnými pasy na něj nechoďte, přednosti má úplně jinde. Každý útočník vám určitě potvrdí, že souboje s ním nejsou žádná sranda.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Carles Puyol
Puyolovi možná uškodilo, že jsme již byli zvyklí i na lepší výkony. Stále patří mezi nejlepší stopery světa, ale tuto sezonu udělal přece jen až moc chyb.
 John Terry
I kapitán Chelsea nezažil svoji nejlepší sezonu. Velmi mu uškodila nepříjemná aféra, kdy se musel fotbalu věnovat méně a poznamenalo to i jeho výkony.
 Raúl Albiol
Po svém přestupu do Realu rozhodně nezklamal. Stále ale dělá příliš chyb v obrané fázy hry. Měl by přidat na důrazu.
 Daniel van Buyten
Obránce Bayernu zažil sice dobrou sezonu, nevyhnul se však fatálním hrubkám, které zapřičinily, že se do nominace nedostal.

ANKETY

Kdo byl podle vás nejlepším stoperem "rozehrávačem" za uplynulou sezónu?

Gerard Piqué (17,1%)
124
Lucio (10,2%)
74
Sergio Ramos (60,4%)
439
Juan (3%)
22
Carlos Salcido (3%)
22
Domingo Cisma (3,3%)
24
Vincent Kompany (3%)
22
Celkem hlasovalo: 727

Kdo byl podle vás nejlepším stoperem "zametačem" za uplynulou sezónu?

Walter Samuel (40,8%)
279
Thomas Vermaelen (37%)
253
Diego Godín (3,4%)
23
Neven Subotič (3,9%)
27
Souleymane Diawara (5%)
34
Michael Dawson (4,5%)
31
Cris (5,4%)
37
Celkem hlasovalo: 684

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (80 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!